Nejnovější aplikace z Google Play #266: naučte se chodit spát

Nejnovější-aplikace-z-googl

Máme tu „kulaté“ 50. pondělí roku 2018 a s ním samozřejmě další pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme dva editory fotek – první využijete pro přípravu vánočních přání, druhý ocení nastávající nebo stávající rodičové. Dále tu máme program, který vám pomůže s psaním textů a nakonec aplikaci, jejímž cílem je naučit vás chodit spát včas.

Christmas Photo Frame – vánoční přání

Už jen pouhé dva týdny zbývají do Vánoc, které jsou odjakživa spojeny s posíláním a přijímáním vánočních přání. Jenže doba pokročila a papírové kartičky zasílané poštou pomalu ale jistě míří do historie. Poslední roky je stále častěji nahrazují elektronická přání.

A právě takové přání si můžete vytvořit přímo ve svém mobilním telefonu pomocí programu Christmas Photo Frame. V programu si zvolíte fotku, kterou opatříte efektním rámečkem a případně doplníte pěkně formátovaným textem či emotikonami. Výsledek pak pošlete třeba e-mailem.

Jak to funguje?

 • Nejprve vyberete fotky z galerie anebo je pořídíte fotoaparátem.
 • Můžete nastavit rámeček z vánoční kolekce v HD kvalitě.
 • Na fotografie lze použít celou řadu grafických efektů.
 • Lze napsat text a použít k tomu písma různých barev a stylů.
 • Výsledek můžete uložit a použít jako tapetu nebo sdílet s přáteli.

Aplikace Christmas Photo Frame je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. O značné spokojenosti stávajících uživatelů svědčí průměrná známka 4,6. Instalační balíček velký 7 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Christmas Photo Frame : Cake & Photo Card Maker
Christmas Photo Frame : Cake & Photo Card Maker

Totsie – Baby Photo Editor – podělte se o radost

Také druhá aplikace dnešního přehledu je v podstatě editor fotek, nicméně tentokrát míří na úplně jinou skupinu. Jak naznačuje název Totsie – Baby Photo Editor, největší zájem vzbudí u čerstvých či teprve nastávajících rodičů.

Totsie promění důležité chvíle v životě vašeho dítěte na trvalé vzpomínky. Můžete zachytit své těhotenství nebo miminko přidáním ručně vytvořených samolepek a vlastního textu. Výsledkem jsou koláže, jež kromě samotné dokumentace obsahují i zajímavé údaje, jako je týden těhotenství, váha nebo délka.

Uvidíte sami, že nad výsledky se budou rozplývat i ti největší drsňáci! Výsledky můžete uložit, ale samozřejmě také sdílet s ostatními například MMSkou, e-mailem či na sociálních sítích.

Co aplikace Totsie slibuje?

 • Více než stovku tematických samolepek.
 • Řadu různých fontů, díky kterým můžete snímky opatřit textem.
 • Roztomilé koláže.
 • Veselé filtry, aplikované jedním klepnutím.
 • Možnost uchování snímků v „časové kapsli“.
 • Snadné sdílení s přáteli a rodinou.

Aplikace Totsie – Baby Photo Editor je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo přes sto tisíc uživatelů. Jejich spokojenost dokladuje průměrná známka 4,4. Instalační balíček je velký 62 MB a můžete ho použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším. Musíme však upozornit na nákupy v aplikaci, dosahující výše až několika stokorun.

Totsie – Baby Photo Editor
Totsie – Baby Photo Editor

Typing Hero – ušetřete napsané znaky

Píšete často dokola ty samé obraty nebo věty, jako jsou „dobrý den“, „reaguji na Vaši objednávku“, vaše jméno, příjmení a adresa? S aplikací Typing Hero můžete ušetřit napsané znaky i čas.

Typing Hero je aplikace, která automaticky promění zadané klíčové slovo na libovolný dlouhý text. Jednoduše si nadefinujte zkratky – například „dd“ bude nahrazováno spojením „dobrý den“. Poté aktivujte službu a místo zdlouhavého psaní použijte zkratku. Aplikace ji sama nahradí zadaným textem.

Program tohoto typu ocení každý, kdo při práci či v textových konverzacích používá stejné obraty. Mimochodem existuje i šikovné rozšíření pro desktopový webový prohlížeč Chrome – jmenuje se Text Blaze a je k dispozici úplně zadarmo. Uvidíte sami, kolik času vám může ušetřit!

Typing Hero je v Obchodě Play od začátku listopadu a za tu dobu si ho nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Značnou spokojenost odráží velmi dobrá průměrná známka 4,6. Instalační balíček velký 2,2 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a vyšším.

Typing Hero - Text Expander
Typing Hero - Text Expander

Go to Sleep – naučte se chodit spát

Spánek je jednou z nejdůležitějších součástí zdravého životního stylu. Pokud ho dlouhodobě zanedbáváte, můžete se po nějaké době začít potýkat s často vážnými zdravotními problémy.

A právě sem míří poslední aplikace dnešního přehledu, nazvaná prostě Go to Sleep („Běž spát“). Sám autor říká, že vytvořil tento program jako open source a bez reklam, protože viděl problém, který potřeboval vyřešit.

Dodává, že je jistou ironií, že kvůli programování této aplikace, která má přimět uživatele, aby nechodili spát příliš pozdě, byl mnohokrát vzhůru dlouho do noci. S konečným produktem je ale velmi spokojen.

Kromě praktické stránky se program chlubí pěkným vzhledem, postaveným na moderním Material Designu. Hlavní myšlenka tedy spočívá v tom, že vás Go to Sleep upozorní, kdy byste měli zalehnout do postele, abyste spali dostatečně dlouho.

Po dvou týdnech v Obchodě Play si tento program stáhlo a nainstalovalo více než tisíc uživatelů, jejichž spokojenost odráží průměrná známka 4,8. Instalační balíček je velký 2,6 MB a můžete ho použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Go to Sleep - sleep reminder app
Go to Sleep - sleep reminder app

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)