Nejnovější aplikace z Google Play #268: vyzkoušejte své znalosti

Nejnovější-aplikace-z-google-play

Dnes vám v Nejnovějších aplikacích z Google Play představíme nástroj pro nahrávání obrazovky a oficiální aplikaci města Olomouc. Dále jsme našli program pro vytvoření originálního vánočního přání a nakonec hru, ve které otestujete své znalosti.

MNML Screen Recorder – nahrávání obrazovky

Začneme aplikací, kterou jsme vám v minulém týdnu představili v podrobné recenzi. Jmenuje se MNML Screen Recorder a slouží k nahrávání obsahu obrazovky do videa. To pak můžete dále zpracovat a/nebo sdílet.

Autor programu slibuje jednoduché ovládání bez zbytečných nastavení a příjemné uživatelské rozhraní, které se odlišuje od většiny konkurentů. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že MNML Screen Recorder jen ta nastavení, která považujeme za užitečná – tedy žádné zbytečnosti.

Po odsouhlasení přístupových oprávnění a nastavení všech parametrů stačí stisknout modré tlačítko a obsah obrazovky se začne ukládat do souboru. Nahrávání lze zastavit třemi způsoby: přes oznamovací oblast, zatřesením telefonem a zhasnutím obrazovky. Jednodušší už to být snad ani nemůže.

Aplikace zatím nebyla oficiálně publikována v Obchodě Play, takže ani po více než tisícovce stažení nejsou k dispozici informace o její průměrné známce. Stejně tak není uvedena ani velikost instalačního balíčku či minimální podporovaná verze systému.

MNML Screen Recorder
MNML Screen Recorder

Santa Yourself – vánoční přání

Pokud nutně netrváte na tom, že Vánoce jsou spojeny výhradně s osobou Ježíška, možná vás na Štědrý den pobaví aplikace Santa Yourself od Kaufland Informationssysteme. Jak asi správně tušíte, cílovou skupinou jsou především uživatelé v zemích, kde dárky naděluje Santa.

S tímto programem můžete proměnit sebe, svou rodinu či přátele ve šťastnou taneční vánoční skupinu. Vlastní zábavné video vytvoříte během chvilky v několika jednoduchých krocích. Pak stačí přidat vánoční přání a poslat video přímo z aplikace přes WhatsApp, Facebook nebo e-mailem.

Princip fungování je poměrně prostý. Nejprve nahrajete fotky lidí, které chcete použít v klipu. Následně je upravíte, aby dokonale zapadly, a necháte program vygenerovat video s vašimi tvářemi. Podle autorů je to jednoduché, zábavné a rychlé.

Aplikace Santa Yourself je v Obchodě Play od poloviny listopadu a za tu dobu si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. Mírně převažující spokojenosti odpovídá průměrná známka 3,5. Instalační balíček velký 70 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Moje Olomouc – průvodce městem

Třetí aplikace dnešního přehledu pochází z českých luhů a hájů a největší radost udělá obyvatelům šestého nejlidnatějšího města naší republiky. Asi již správně i dle názvu Moje Olomouc tušíte, že se jedná o hanáckou metropoli.

Pod oficiální aplikací je podepsané Statutární město Olomouc a dle jeho tvrzení ji ocení jak občané, tak studenti i turisté. Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou pak jmenovány:

  • Přehledný seznam všech událostí v Olomouci s možností filtrování podle typu.
  • U každé události veškeré informace, které potřebujete k její návštěvě.
  • Seznam aktualit z města a univerzity.
  • Rychlá koupě jízdenky MHD.
  • Rychlá koupě parkovacího lístku – se zapamatováním registrační značky auta.
  • Interaktivní mapa Olomouce s vyznačením kulturních míst, památek, úřadů nebo parkovacích automatů.
  • Aktuální upozornění na výluky v provozu MHD.
  • Varování při mimořádných událostech, např. extrémních povětrnostních podmínkách.

Oficiální aplikace města Olomouce s přehledem všech událostí, aktualit a míst je v Obchodě Play dva týdny. Za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací a může se chlubit velmi pěknou průměrnou známkou 4,7. Necelých 6 MB velký balíček je možné instalovat na Android 4.4 a novější.

TV Kvíz – vyzkoušejte své znalosti

Vánoční svátky bývají považovány za čas odpočinku a klidu. Pokud je nechcete trávit jen konzumováním cukroví a televizního obsahu, můžete je využít k otestování svých znalostí a vědomostí.

V aplikaci TV Kvíz se můžete vyzkoušet na tisících poučných, zábavných a občas kuriózních otázek z mnoha oblastí včetně hudby, literatury, televizních seriálů, vaření, přírodovědy, zeměpisu, motorismu a mnoha dalších.

Nejde ale jen o to, abyste měli patřičné znalosti. Nutná je i jistá dávka strategie. Jak píše autor aplikace „Musíte prokázat i taktické dovednosti vybíráním těch správných políček na herní ploše, podobně jako v televizním AZ-kvízu.“

Hrát budete proti počítačem řízeným protivníkům, jejichž schopnosti správně zodpovědět otázku však odrážejí schopnosti člověka, kterého zastupují.

TV Kvíz je v Obchodě Play přesně týden a za tu dobu si ho nainstalovalo přes pět tisíc uživatelů. Aplikace však zatím nemá publikovanou průměrnou známku. Instalační balíček velký jen 4,4 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

TV Kvíz
TV Kvíz

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)