TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #275: přepis mluveného slova

Nejnovější-aplikace-z-google-play-new

Máme tu již šesté pondělí roku 2019 a s ním v pořadí 275. pokračování našeho již tradičního seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Co vás čeká? Dnes to bude zesilovač zvuku, přehrávač videí, aplikace pro přepis mluveného slova do textu a na závěr alternativa ke geocachingu.

Zesilovač zvuku – když potřebujete lépe slyšet

Jako první tu máme novinku přímo z dílny samotného Googlu, o které jsme vás v uplynulém týdnu již stručně informovali. Zesilovač zvuku (v originále Sound Amplifier) je aplikace, která v reálném čase vylepšuje zvuk z mikrofonu na zařízení nebo ve sluchátkách, aby byl poslech příjemnější a přirozenější.

David Trlica funkci tohoto programu popsal následovně: „jde v podstatě o takové jednoduché softwarové naslouchátko. V reálném čase vylepšuje zvuk z mikrofonu tak, aby byl poslech příjemnější a přirozenější. A to třeba při hovorech.“

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Konverzujte v hlučném prostředí snadněji díky zesílení tichých zvuků.
 • Přizpůsobte si poslech pomocí jednoduchého rozhraní k ladění zvuků a mikrofonu.
 • Omezte nežádoucí a rušivé zvuky.

Chcete-li zesilovač zvuku začít používat, přejděte po instalaci do Nastavení-Přístupnost-Zesilovač zvuku.

Aplikace Zesilovač zvuku je v Obchodě Play necelý týden, přesto zaznamenala více než sto tisíc stažení. Aktuální průměrná známka je 3,9, uživatelé nejčastěji kritizují chybějící podporu bezdrátových sluchátek. Jen 3 MB velký balíček můžete použít na telefonech s Androidem 9.0 a novějším.

Sound Amplifier
Sound Amplifier

Video player all format – přehrávač videí

Jako druhý v pořadí tu máme videopřehrávač Video player all format. Autoři slibují, že s tímto programem bez problémů přehrajete všechny obvyklé formáty videí, jako jsou MP4, M4V, AVI, MOV, 3GP, FLV, WMV, RMVB, TS a další. Kromě toho dokáže zabezpečit vybrané soubory PINem nebo gestem.

Zásadními lákadly mají být také jednoduché uživatelské rozhraní a snadné ovládání. Díky tomuto programu získáte přehled a kontrolu nad všemi filmy, klipy a videy, která máte uložená ve svém zařízení.

Z mnoha jmenovaných výhod a funkcí vybíráme:

 • Vyhledávání.
 • Podpora zařízení s výřezem obrazovky.
 • Snadné ovládání pomocí gest.
 • Přizpůsobitelná nabídka funkcí během přehrávání.
 • Různé způsoby třídění a seskupování položek.
 • Možnost výběru více souborů.
 • Podpora hardwarové akcelerace.
 • Podpora titulků s úpravou zpoždění.

Video player all format je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenal přes tisíc instalací, po kterých  se může chlubit známkou 4,8. Instalační balíček velký 14 MB můžete vyzkoušet na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Video player all format
Video player all format

Okamžitý přepis – psaní hlasem

Třetí aplikace dnešního přehledu nebyla dosud oficiálně vydána a opět pochází z dílny Googlu. Jmenuje se Okamžitý přepis (v originále Live Transcribe) a jde o novou službu usnadnění přístupu, kterou Google vytvořil pro neslyšící a nedoslýchavé uživatele.

Progran využívá technologii Googlu pro automatické rozpoznávání řeči, pomocí které provádí v reálném čase přepis řeči na text na obrazovce, aby se například neslyšící domluvili s okolním světem. Konverzovat lze také psaním odpovědí na obrazovku.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Podpora přepisu ve více než 70 jazycích a dialektech
 • Dvojjazyčná podpora s rychlým přepínáním mezi dvěma jazyky
 • Přepis je stejně kvalitní jako zvuk, který získáme z mikrofonu. Z tohoto důvodu Okamžitý přepis podporuje externí mikrofony v drátových i Bluetooth sluchátkách a také USB mikrofony.
 • Ukazatel hlasitosti a hluku zobrazuje hlasitost hlasu mluvčího vůči hluku na pozadí
 • Odpovídejte bez mluvení snadným napsáním odpovědi do aplikace
 • Volitelná hmatová odezva vás upozorní, že někdo začíná mluvit
 • K dispozici pro systém Android 5.0 (Lollipop) a novější
 • Soukromí – přepisy konverzací jsou bezpečně uloženy v zařízení

Zatím nevydanou aplikaci si nainstalovalo přes sto tisíc uživatelů, nicméně průměrná známka není v tomto případě k dispozici. Balíček velký 14 MB můžete použít na telefonech s Androidem 5.0 a novějším.

Live Transcribe & Notification
Live Transcribe & Notification

Munzee – alternativa ke geocachingu

Na závěr tu máme aplikaci, která vás vyžene ven. Tedy ne doslova, ale pokud obtížně hledáte motivaci k procházkám a túrám, možná pro vás bude Munzee to, co vás zaujme. Do jisté míry se dá říci, že se jedná o alternativu k populárnějšímu geocachingu.

Na rozdíl od geocachingu, kde se nejčastěji hledají ukryté krabičky, Munzee staví na QR kódech a návštěvách stanovených míst. Fyzická a virtuální místa od sebe snadno odlišíte díky  odlišnému tvaru ikon, takže s předstihem budete vědět, co vás čeká.

Součástí aplikace jsou také mapové podklady a kompas, jehož střelka vás navede na cíl. Nejlepší součástí hry jsou prý lidé, se kterými se potkáte. Proto program umožňuje odesílání a příjem zpráv mezi hráči z celého světa.

Pokud tedy chcete zkusit něco nového, nainstalujte si tuto aplikaci a vyrazte ven. Program Munzee je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Stávaící spokojenost dokladuje známka 3,4. Instalační balíček velký 27 MB můžete vyzkoušet na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)