TOPlist

Nechcete rušit sledováním filmů? Zkuste přehrávač Night Video Player

night video player android aplikace

Night Video Player je nový přehrávač videí, který se od většiny konkurentů hodlá odlišit možnostmi nastavení zvuku. Tím patrně nejzásadnějším argumentem v jeho prospěch je funkce zvýšení hlasitosti mluvené řeči. Dále nabízí optimalizaci a normalizaci zvuku pro pohodlné sledování filmů.

Obsah článku

Co Night Video Player slibuje?

První věc, které si pravděpodobně všimnete, je fakt, že Night Video Player používá tmavé grafické téma, které bude vyhovovat majitelům telefonů s displejem AMOLED. Co je ale opravdu podstatné: je to jeden z prvních videopřehrávačů, který nabízí funkci pro zvýšení hlasitosti řeči, což může velmi užitečné při sledování filmů a televizních pořadů v klidném prostředí. Zvyšuje úroveň hlasitosti dialogů, zatímco potlačuje další zvuky scény – například výbuchy.

Jako hlavní funkce jsou jmenovány:

  • Zesílení hlasu.
  • Vyhlazení zvukových špiček.
  • Normalizace hlasitosti zvláštních efektů.
  • Inteligentní korekce hlasitosti celé zvukové stopy.
  • Odstranění hluku.
  • Zdarma a zcela bez reklam.

Night Video Player používá svůj jedinečný a rychlý algoritmus k detekci lidského hlasu a zpracování zvuku při sledování videa. Výsledkem je úplně jiná kvalitativní úroveň vnímání filmů, kde můžete lépe slyšet a pochopit řeč herců. Díky tomu nebudete rušeni hlasitými výstřely, výkřiky ani jinými otravnými zvuky.

Jak přehrávač videí funguje?

Aplikace po svém spuštění požádá o přístup k úložišti a následně vypíše seznam všech složek, ve kterých najde videa k přehrání. Kromě nich můžete přes kontextovou nabídku přehrát také streamované video – v takovém případě budete muset zadat jeho adresu.

Lokálně uložená videa si můžete přidat do seznamu (playlistu) a nechat si je přehrát postupně jedno po druhém. Základní funkce přehrávače jsou víceméně tradiční – v dolní liště najdete pozastavení a opětovné spuštění a přeskakování mezi videy v seznamu. Hlasitost se nastavuje gestem vzhůru/dolů a tahem doprava/doleva se lze posouvat v čase.

V levém horním panelu nástrojů je možnost načtení či vyhledání titulků, dále je zde výběr zvukové stopy a slibovaná funkce – způsob zpracování zvuku, Na výběr je night s potlačením hlasitých efektů, kompromisní soft a průvodní zvuk original audio.

Na filmy ano, na muziku raději ne

Ze zběžného testování můžeme konstatovat, že rozdíly mezi režimy jsou jasně slyšitelné, ale podepisují se na celkové dynamice zvuku. V případě filmů je to za určitých okolností ku prospěchu věci, hudbu bychom ale tímto způsobem poslouchat určitě nechtěli.

Z hlediska obrazu a ovládání asi není co vytknout – aplikace nabízí patrně vše, na co jsme u programu tohoto typu zvyklí. Určitě nechybí nic podstatného. Ocenili bychom však možnost přehrávat soubory i ze síťového úložiště (sdílené složky nebo z NASu).

Jak již zaznělo, přehrávač videí Night Video Player podporuje titulky v externím souboru. Umožňuje nastavit jejich velikost, případně i automatické stahování z webu OpenSubtitle.org (v takovém případě je nutné zadat v nastavení přihlašovací údaje). V nastavení lze dále zvolit dekodér (softwarový, nebo hardwarový) a zamezit načítání ze složek .nomedia.

Resumé

Nový přehrávač videí Night Video Player přichází s víceméně obvyklými funkcemi, mezi kterými vyčnívají tři předdefinované režimy zvuku, které mají umožnit sledování videí v klidném prostředí – například v noci. Je celkem logické, že se takové nastavení podepisuje na celkovém zvukovém podání, které je méně bohaté a dynamické.

Z praktického hlediska lze aplikaci vytknout asi jen absenci podpory přehrávání ze síťových úložišť, která by u programu tohoto typu rozhodně neměla chybět. Potěšující je, že neobsahuje vůbec žádné reklamy a je k dispozici úplně zadarmo.

Přehrávač videí Night Video Player je v Obchodě Play od konce ledna a za necelé tři týdny zaznamenal více než pět tisíc stažení. Spokojenost uživatelů dokládá nadprůměrná známka 4,8. Instalační balíček velký necelých 10 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Night Video Player - voice amp
Night Video Player - voice amp

Jaký přehrávač videí používáte na telefonu?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)