Aplikace Calculator+ vypočítá vyfocené příklady, vyřeší i rovnice

calculatorplus

Nebaví vás počítat matematické příklady? Nebo potřebujete vyřešit rovnici o třech neznámých a nemáte čas nebo chuť provádět výpočet ručně? Odpovědí nejen na tyto problémy je matematická aplikace Calculator+. Kromě klasické funkce kalkulačky umí počítat vyfocené příklady a řešit i náročnější rovnice.

Obsah článku

Co aplikace Calculator+ slibuje?

Autoři program deklarují jako šikovný nástroj, který dokáže řešit širokou škálu matematických problémů. Kromě jednoduchých aritmetických příkladů si poradí s trigonometrickými funkcemi, složitějšími rovnicemi a dokáže spočítat i vyfocené příklady.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Jednoduché a snadno použitelné rozhraní.
  • Základní kalkulačka – uživatelsky přívětivé rozhraní.
  • Vyřešte matematické příklady tím, že je vyfotíte.
  • Řešení složitých příkladů a více problémů najednou.
  • Multifunkční vědecká kalkulačka „vše v jednom“.
  • Kalkulátor rovnic.
  • Převod jednotek pro různé jednotky.

Jak funguje v praxi?

Po prvním spuštění následuje krátká inicializace, následovaná požadavky na oprávnění, které můžete bez obav odmítnout. Poté se již ocitnete v základním rozhraní, nabízejícím sčítání, odčítání, násobení, dělení a práci se závorkami. Calculator+ uznává prioritu operací, takže násobení a dělení provádí před sčítáním a odčítáním.

Odsunutím klávesnice do strany se dostanete k dalším režimům. Jako první je to mód vědecké kalkulačky, kde budete mít navíc k dispozici goniometrické a logaritmické funkce, mocniny, odmocniny a výpočet faktoriálu.

Třetí obrazovka je řešitel rovnic (Equation Solver), který si poradí se zadáním příkladů s až třemi neznámými nebo s výpočtem kvadratické rovnice. Výsledky jsou přitom prezentovány ve tvaru, který bývá vyžadován při řešení úkolů do školy.

 

Spočítá i vyfocené příklady

Schopnost počítat vyfocené příklady už dávno není novinkou. Chytré telefony mají pro to ty nejlepší předpoklady: fotoaparát k pořízení snímku, výpočetní výkon pro analýzu obrazu a následný výpočet. Na SvětAndroida.cz jsme v minulosti psali například o aplikacích PhotoMath či AutoMath.

Funguje to opravdu jednoduše: namíříte fotoaparát telefonu na příklad, pomocí obdélníku vymezíte oblast, kde se nachází, a klepnete na tlačítko pro pořízení snímku (někdy je nutné klepnout vícekrát). Aplikace následně analyzuje příklad a poskytne výsledek. Bohužel však neuvádí postup řešení, což by se v některých případech hodilo.

Bez problémů jsme tímto způsobem načítali příklady z monitoru počítače i z papírových podkladů. Program si poradil prakticky s čímkoli, co jsme mu předložili, včetně náročného zadání soustavy rovnic o dvou neznámých se zlomky. V tomto směru opravdu není aplikaci co vytknout.

V postranní nabídce pak najdete ještě další funkce, jako je převodník mezi různými jednotkami, zobrazení světového času v několika místech současně či výpočet procentuální slevy.

Resumé

Calculator+ je kalkulačka, která dokáže splnit naprostou většinu požadavků, které byste na program z této kategorie mohli mít. K nejsilnějším stránkám patří zejména schopnost počítat rovnice a vyfocené příklady. Uživatelské rozhraní je moderní, jednoduché a snadno pochopitelné.

Pokud bychom měli najít nějaká negativa, pak musíme ukázat prstem na požadovaná oprávnění. Opravdu nevidíme důvod, proč by program pro počítání matematických příkladů měl mít přístup k telefonním hovorům. Doporučujeme proto tyto požadavky odmítnout. Malé mínus pak musíme udělit za reklamu, které se nelze zbavit pořízením placené verze.

Aplikace Calculator+ je v Obchodě Play s více než 1 milionem instalací. Uživatelé jsou s ní zjevně spokojení, což dokladuje průměrná známka 3,7. Instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Calculator+
Calculator+

Vyzkoušíte aplikaci Calculator+?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)