TOPlist

Další Google appka má přes miliardu stažení. Kolikrát denně ji použijete?

Google Kalkulačka miliarda stažení

V posledních měsících se roztrhl pytel s překonáváním velkých milníků v počtu instalací / stažení aplikací v Obchodě Play. Například Facebook Messenger v květnu dosáhl pětimiliardové mety teprve jako třetí aplikace, která nepochází z dílny Googlu. Momentálně ale bude opět řeč o jednom z nástrojů tohoto giganta. Jedna miliarda stažení se v tuto chvíli týká Google aplikace Kalkulačka. Jeden z elementárních mobilních pomocníků se tak zařadil například po bok aplikace YouTube Music, která stejné mety dosáhla před pár dny. Ve stejném rozmezí, tedy od jedné do pěti miliard instalací, je například i Netflix, Snapchat nebo klávesnice Gboard.

Calculator
Calculator

Stejně jako právě Google klávesnice je i Kalkulačka v mnohých zařízeních předinstalovaná. Tento fakt pochopitelně velmi rychle zvedá celkový počet stažení. Jsou to údajně cca dva roky, kdy měla aplikace 500 milionů stažení, teď už je to miliarda. Kalkulačka od Googlu je poměrně jednoduchá. Jak funkčně, tak i graficky. Díky své nenápadnosti nepoutá žádnou velkou pozornost a i když ji mnozí uživatelé používají jako běžnou součást systému, její původ neznají.

Jak často otevíráte na mobilu kalkulačku?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)