YouTube Music raketově roste. Dívejte, kolik už má stažení v Google Play

YouTube Music miliarda stažení

Platforma YouTube Music, která je hudební odnoží populárního video serveru a která se ve svých počátcích nesetkala s úplně vřelým přivítáním, nabírá rychle na oblíbenosti. Nebo je lépe řečeno neustále instalována na opravdu velké množství zařízení. I když za to samozřejmě mohou i zařízení, ve kterých je tento nástroj předinstalován, u Android aplikace YouTube Music už v oficiálním obchodě Google Play svítí miliarda stažení / instalací.

YouTube Music
YouTube Music

Vzpomněli byste si, kdy se tato služba objevila poprvé? Bylo to na konci roku 2015. Tehdy ještě ovšem bez větší propagace od samotného Googlu a hlavně bez možnosti placeného členství. Jakmile se obě věci časem dostavily, čísla začala rychle růst. Zmíněná meta je skutečně úctyhodná i díky tomu, že je to jen pár měsíců, konkrétně od září 2020, kdy zaznamenala tato služba v podobě Android aplikace mety 500 000 milionů.

YouTube Music miliarda stažení Obchod Google Play

Opět vzpomeňme, že za velkým skokem jsou i předinstalace do nových telefonů, tabletů a dalších zařízení. Velkou měrou si za úspěch ale určitě může i YouTube Music aplikace samotná díky povedeným funkcím a miliarda stažení je výsledkem snahy jejích vývojářů. Služba v mnohém zvládá překonávat třeba i Spotify. A to je v tomto oboru důležitý fakt.

Používáte YouTube Music aplikaci? Jak dlouho?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)