Nejnovější aplikace z Google Play #282: zajděte si „na jedno“

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Opět tu máme začátek dalšího pracovního týdne, který vám snad alespoň trochu vylepšíme várkou nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Dnes to budou čtyři české programy a hned ten první vám poradí, kam (třeba hned po práci) zajít „na jedno“. Dále tu máme online vzdělávací kurzy, přípravu na zkoušky pro taxikáře a svatebního průvodce.

Jdeš na pivo – kam zajít „na jedno“?

Jak je poslední dobou zvykem, zabýváme se stále častěji aplikacemi z českých luhů a hájů. Ta první se jmenuje Jdeš na pivo a stojí za ní Plzeňský Prazdroj, což do jisté míry předznamenává její jistá omezení. Slouží k vyhledávání podniků dle preferencí – je tedy na vás, zda považujete za důležité tankové pivo, dostupnost nebo cenovou kategorii.

Samozřejmě se nejedná o kompletní výčet všech restaurací a hospod v okolí, kam můžete zajít „na jedno“ orosené. Sami autoři v Obchodě Play deklarují, že program nabízí podniky, kde čepují piva z Plzeňského prazdroje, jako je Pilsner Urquell, Kozel, Gambrinus, Birell a mnoho dalších.

Kromě toho aplikace Jdeš na pivo přináší pravidelný přísun informací o aktuálně probíhajících novinkách a zajímavých pivních speciálech, na které můžete pozvat přátele i známé. Použitelnost pochopitelně závisí především na tom, jaké značky piv preferujete.

Aplikace Jdeš na pivo je v Obchodě Play dva a půl měsíce a za tu dobu si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,3 vypadá slibně, byť zatím stojí jen na 17 hodnoceních. 16 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Jdeš na pivo - Nejlepší hospody v okolí
Jdeš na pivo - Nejlepší hospody v okolí

Seduo.cz – učte se pohodlně

Za druhou aplikací dnešního přehledu stojí pražská firma LMC s.r.o.. Jejím cílem je zprostředkování videokurzů z portálu Seduo.cz, kde se můžete pohodlně od profesionálů z praxe naučit to, co potřebujete pro svou práci a osobní rozvoj.

Výhodou této metody je, že nemusíte jezdit někde po kurzech – ty totiž máte díky online formátu přístupné kdykoliv a odkudkoliv. Studium si můžete dávkovat podle svých časových možností – krátké, párminutové lekce si pustíte, když máte čas a chuť.

V nabídce jsou jak kurzy zdarma, tak i placené. Placené videokurzy jsou i tak mnohem levnější než tradiční. Zakoupený videokurz máte napořád k dispozici ve svém účtu – můžete ho tak absolvovat kolikrát chcete.

Vybírat můžete z bezmála dvou stovek odborných a dovednostních kurzů napříč kategoriemi: byznys, design, jazyky, marketing, nástroje a kancelářský software (Excel, Trello, Powerpoint) či osobní rozvoj (Práce s hlasem, Konec prokrastinace, Mindfulness, Efektivní zpětná vazba atd.).

Aplikace Seduo.cz je v Obchodě Play necelých pět týdnů a dosud si ji nainstalovalo přes pět stovek uživatelů. Po třinácti hodnoceních má pěknou průměrnou známku 4,2. Instalační balíček velký 12 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

Seduo
Seduo

Taxi zkoušky – příprava pro taxikáře

Nepředpokládáme sice, že by si většina našich čtenářů dělala zkoušky na řidiče taxislužby, nicméně od eTesty.cz jsme už prezentovali programy na procvičování zkoušek v autoškole, kapitánských zkoušek či zbrojního průkazu. Proto do přehledu zahrnujeme i aktuální novinku Taxi zkoušky.

Jak naznačuje již název, aplikace slouží k přípravě na zkoušky řidičů taxislužby z místopisu a právních předpisů v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové. Jako hlavní vlastnosti a funkce autoři jmenují:

  • soubor oficiálních otázek z jednotlivých měst ČR
  • režim prohlížení otázek (procvičování) i reálného testu nanečisto
  • možnost označování otázek
  • uchování historie testů
  • čistě offline verze, nepotřebuje internetové připojení

Aplikace Taxi zkoušky je v Obchodě Play pět týdnů a za tu dobu si ji stáhlo přes deset uživatelů. Průměrná známka 3,0 zatím stojí jen na jediném hodnocení. 9 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Taxi zkoušky - testy z místopi
Taxi zkoušky - testy z místopi

Smarty Svatební průvodce – příprava na svatbu

Jak jsme slíbili, v tomto díle Nejnovějších aplikací budou jen samé české programy. Jako poslední je tu Smarty Svatební průvodce, kterého oceníte v případě, že se hodláte v dohledné době vdávat nebo ženit. Dle autora Ivana Rozhona jde o chytrého pomocníka, sdružujícího důležité informace spojené s přípravou svatby na jednom místě.

Mezi hlavní přednosti aplikace patří funkce: Odpočet, Seznam hostů, Harmonogram svatebního dne, Svatební rozpočet a Citáty. Konkrétně:

  • Mějte přehled o tom, kolik do svatby zbývá času.
  • Sestavte si seznam svatebních hostů.
  • Naplánujte si podrobný harmonogram svatebního dne.
  • Kontrolujte výdaje na svatbu v přehledném rozpočtu.
  • Inspirujte se krásnými citáty o lásce a manželství.

Aplikace Smarty Svatební průvodce je v Obchodě Play necelých pět týdnů a dosud si ji nainstalovalo něco přes sto uživatelů. Po zatím jediném hodnocení má průměrnou známku 5,0. Instalační balíček velký 26 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.2 a novějším.

Smarty Wedding Planner
Smarty Wedding Planner

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)