3 aplikace, díky kterým budou testy v autoškole hračkou

autoskola

Máte před sebou závěrečné zkoušky v autoškole, nebo si jen chcete procvičit vaše znalosti dopravních předpisů, které se rok od roku mění? Projít teoretickými testy i osvěžit si znalosti vám pomohou následující 3 aplikace.

Autoškola

Autoškola 2016

První a zároveň asi i nejpropracovanější aplikace v našem výběru má prostý, ale všeříkající název. Autoškola 2016 přitom nenabízí testy jen pro řidičské průkazy skupiny A, B a C+D ale také testy profesní způsobilosti řidiče v osobní a nákladní dopravě a řidiče z povolání. Aplikace existuje jak v bezplatné, tak placené verzi. Verze zdarma nabízí uživateli testy, které odpovídají těm zkouškovým – skládají se z 25 otázek a na splnění testu máte vždy 30 minut. Po vyplnění testu se pochopitelně dozvíte také váš výsledek a případně i kde jste chybovali.

Testy u jednotlivých variant řidičských průkazů se vždy generují z několika stovek otázek – například u skupiny B to je bezmála 794 otázek. Čím více testů si projdete, tím lépe vám aplikace vypočítá pravděpodobnost na úspěch při reálné zkoušce a to na základě zodpovězených otázek.

Pokud se rozhodnete aplikaci zakoupit, získáte přístup k procvičování jednotlivých otázek. Navíc tyto otázky můžete zobrazovat v několika kategoriích a nemusíte se tak spoléhat na náhodně generované testy.  Další z bonusových funkcí je procvičování sérií otázek, v tomto režimu si můžete zvolit, zda chcete vidět výsledky již v průběhu nebo na konci testu, případně můžete pouze procházet otázky s vyznačenou správnou odpovědí. Aplikace obsahuje tyto kategorie otázek:

 • Všechny otázky
 • Otázky, které neumím
 • Neznámé otázky
 • Otázky, kde si nejsem jistý
 • Nezodpovězené otázky
 • Otázky, které umím
Autoškola 2020
Autoškola 2020
Autoškola 2020 Prémium
Autoškola 2020 Prémium

Autoškola testy – eTesty

Druhá aplikace se zaměřením na procvičování teoretických otázek ke zkoušce. Oproti aplikaci Autoškola 2016 se však jedná spíše o upravené webové rozhraní a bez neustálého připojení k internetu se neobejdete. I tak ale dokáže nabídnout několik zajímavých funkcí, a to zcela zdarma. Skrze aplikaci můžete otestovat, zda máte dostatečné vědomosti k získání řidičského průkazu skupin A, B, B+E, C, C+E, D a D+E.

Aplikace nabízí 3 základní režimy. V první řadě zde opět máme testy skládající se z 25 náhodných otázek, na které musíte odpovědět do 30 minut. Dále je zde přítomen režim prohlížení otázek se správnými odpověďmi a procvičování otázek, kdy ihned po označení vaší volby zjistíte, zda jste odpověděli správně. V režimu prohlížení a procvičování otázek si vedle řidičských skupin můžete vybrat také mezi následujícími okruhy otázek:

 • Pravidla provozu
 • Dopravní značky
 • Bezpečná jízda
 • Dopravní situace
 • Podmínky provozu
 • Předpisy provozu
 • Zdravotnická příprava
Autoškola Testy - eTesty
Autoškola Testy - eTesty

Allianz Křižovatky

Třetí aplikace v našem výběru razí heslo škola hrou. Z ptačí perspektivy zde ovládáte auta či dokonce tramvaje na křižovatkách různých tvarů a s nejrůznějšími dopravními značkami. Ovládání je velmi snadné, stačí se dotýkat aut v pořadí, v jakém mají jet. Aplikace navíc nabízí velké množství nejrůznějších křižovatek a dopravních situací. S přibývajícími správně vyřešenými křižovatkami se pochopitelně také adekvátně zvyšuje obtížnost. Tvůrci stojící za aplikací Allianz Křižovatky se navíc chlubí, že na jejím vývoji spolupracovali s dopravními experty Policie ČR.

Allianz Křižovatky
Allianz Křižovatky

Znáte také nějakou povedenou aplikaci, která pomůže (nejen) začínajícím řidičům v autoškole?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)