TOPlist

Nechte auto doma a jeďte na výlet. Chytrá aplikace poradí, kam se vydat

na-vylet-vlakem

Automobilová doprava má své nesporné klady, ale i zápory. Pokud například chcete jet autem na výlet, musíte vyřešit otázku, kde budete parkovat. Nová aplikace společnosti České dráhy Vlakem na výlet radí: „Nechte auto doma a vyrazte s rodinou či přáteli na výlet vlakem.“ Co od ní můžete čekat?

Obsah článku

Co slibuje aplikace Vlakem na výlet?

Dle popisku v Obchodě Play můžete v aplikaci Vlakem na výlet vybírat ze stovek různých výletů, u kterých nebudete muset řešit problémy s parkováním. Ve vlaku si můžete popovídat, nasvačit se nebo jen tak odpočívat.

Vývojáři však nesázejí jen na lákadla v podobě pohodlí jízdy vlakem, ale nabízejí také herní prvky v podobě soutěžních otázek z dané lokality. Vyrazit můžete i za gurmánskými zážitky – v nabídce nechybí tipy na výlety na vyhlášenou pochoutku nebo dezert.

Za každý výlet navíc získáte jako bonus několik ČD Bodů. Až jich nastřádáte více, budete je moci směnit na webových stránkách Českých drah za jízdenku zdarma nebo jiné atraktivní odměny.

Jak to funguje v praxi?

Hned po spuštění nás aplikace poněkud zaskočila reklamní smyčkou se zapnutým zvukem. V dolní části obrazovky jsme si pak mohli přečíst základní informace: možnost stažení výletu do telefonu, zapnutí průvodce a sbírání ČD Bodů. Pak jsme se již ocitli na obrazovce s obrázkem a čtyřmi tlačítky v dolní části. Nutno konstatovat, že design je v tomto směru poněkud svérázný.

Pomocí tlačítek si nastavíte kritéria výletu. První slouží k volbě typu a na výběr jsou buď všechny, hravé, nebo hravé výlety pro děti. Druhým tlačítkem budete volit cílovou skupinu – tedy zda jedete s partou, rodinou, nebo jestli se počítáte mezi labužníky, turisty či cykloturisty.

V nabídce Kam si vyberete cíl své cesty, tedy konkrétně kraj a město, respektive region. Poslední volba Kdy slouží k zadání dne plánovaného výletu a funguje jako filtr na podniky a atrakce, které jsou v určité dny v týdnu zavřené či nepřístupné.

Tak kam na výlet?

Výsledkem nastavení je seznam doporučených výletů, zohledňujících zvolený faktor. Bohužel uživatelské volby se nepoužívají v logickém součinu („a současně“), takže i když jsme zadali, že hledáme nedělní výlet pro labužníky na Ostravsko, zobrazila se na prvním místě nabídka výletu do Jindřichova Hradce. Aplikace tak patrně akceptuje vždy jen poslední zadanou podmínku.

Jednotlivé výlety jsou ale pěkně popsané – obsahují fotky, hodnocení fyzické náročnosti, předpokládaný čas a vzdálenost, kterou bude nutné překonat. V podrobnostech se pak dozvíte, pro koho je výlet vhodný, kolik má zastávek či počet bodů, které za něj dostanete. Nechybí ani mapa procházky či túry s údaji o převýšení a možnost vyhledat si vlakové spojení.

Kvůli sbírání bodů se budete muset přihlásit účtem ČD a aktivovat si věrnostní program. To se provádí na webových stránkách ČD, kde zadáte datum narození, zaměstnání, telefonní číslo a vyjádříte souhlas s pravidly a marketingovými nabídkami.

Po stažení výletu stačí po příjezdu do cílové stanice spustit průvodce, který vás pomocí mapových podkladů provede jednotlivými zastávkami. V podobě modré tečky zobrazuje vaši aktuální polohu, díky čemuž budete mít jistotu, že nesejdete z naplánované trasy.

Jaká je aplikace Vlakem na výlet?

Líbí se nám nápad, kdy je uživatelům nabízena sada připravených výletů, ze kterých si mohou vybrat podle svých preferencí a následně se nechat navigovat. Celkem bychom i překousli poněkud netradiční uživatelské prostředí, ovšem nelíbil se nám způsob výběru výletu, při kterém nešlo zadat více současně aplikovaných podmínek. I tak ale věříme, že se pomocí tohoto programu dá objevit tip na zajímavý výlet.

Aplikace Vlakem na výlet je v Obchodě Play od minulého týdne a za tu dobu zaznamenala jen několik instalací. Průměrná známka 5,0 vypadá sice nadějně, zatím však stojí jen na šesti hodnoceních. Instalační balíček velký 28 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Vlakem na výlet
Vlakem na výlet

Jak vybíráte, kam pojedete na výlet?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)