Nejnovější aplikace z Google Play #287: nechte si vyvolat fotky

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu opět pondělí, které se vám pokusíme zpříjemnit dalším pokračováním našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes vám představíme aplikace, přes které můžete získat jídlo se slevou, koupit jízdenku na MHD, nechat si vyvolat fotky, nebo si objednat taxík.

Nesnězeno – Zachraň neprodané jídlo

Tento týden začneme aplikací, jejímž cílem je zabránit (nebo alespoň snížit) plýtvání potravinami. Za aplikací Nesnězeno – Zachraň neprodané jídlo stojí stejnojmenná brněnská firma, která pro svůj nápad získala hned několik významných partnerů.

Princip fungování je ve své podstatě prostý: restaurace, které se do projektu zapojily (aktuálně jich je 32) nabízejí prostřednictvím aplikace jídla, která jim ten den zbyla. Uživatelé si pak mohou vybírat z nabídky a pořídit třeba kvalitní oběd s citelnou (údajně minimálně 30%) slevou.

Smyslem je zamezit vyhazování jídla, které je naprosto v pořádku, jen proto, že ho hosté nesnědli. Na oficiálním webu autoři uvádějí: „Jedná se pouze o kvalitní jídla z daného dne nebo pochoutky, kterým se pomalu blíží datum expirace.“

Zatím spolupracují pouze podniky z Brna, nicméně přidat se může prakticky jakékoli restaurační zařízení na území naší republiky. Jejich majitele pak kromě dobrého pocitu z nevyhozeného jídla potěší i fakt, že získají peníze, které by jinak skončily v koši.

Aplikace Nesnězeno – Zachraň neprodané jídlo je v Obchodě Play necelý týden (k dispozici je i verze pro iOS) a za tu dobu si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,6 vypadá působivě, avšak zatím stojí jen na jedenácti hodnoceních. Instalační balíček velký 6 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Nesnězeno

Opavská jízdenka – jízdní doklad v mobilu

Ve stále více městech nabízejí provozovatelé systému hromadné dopravy osob aplikace pro chytré telefony. Jako další se přidala Opava, která přišla s programem nazvaným prostě Opavská jízdenka, použitelným od 1. května 2019.

Aplikace je určena pro nákup jízdního dokladu – konkrétně jednotlivé časové jízdenky 10minutové či 30minutové s plným, nebo zlevněným jízdným. Jízdenka se pak zobrazuje v rámci programu, včetně času své platnosti. Pro účely přepravní kontroly je pak zobrazen QR kód.

Možná ne úplně šťastným řešením je způsob úhrady, který je realizován prostřednictvím oficiální aplikace MasterCard – MasterPass. Ke správnému fungování je tedy nezbytné nainstalovat i tento program. K dispozici tak není například oblíbená možnost platby formou SMS.

Aplikace Opavská jízdenka je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo přes tisíc uživatelů. Průměrná známka 3,0 stojí zatím na sedmi hodnoceních, takže se může ještě podstatně měnit. 4,1 MB velkou aplikaci je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Opavská jízdenka
Opavská jízdenka

HappyFoto CZ – nechte si vyvolat fotky

Firma HappyFoto je jedním z předních českých „digitálních fotolabů“. Své služby na našem trhu nabízí už déle než dvacet let a nyní se rozšiřuje i do mobilních telefonů prostřednictvím nové aplikace HappyFoto CZ.

Uživatele v Obchodě Play láká: „Objednejte osobní, velmi kvalitní a originální fotoprodukty ze svého mobilu nebo tabletu. Zachyťte natrvalo nejdůležitější okamžiky svého života. Nechte svou novou mobilní aplikaci udělat z nejhezčích snímků nesmrtelné vzpomínky.“

Jako hlavní výhody autoři aplikace jmenují:

 • Tvoření a objednání napříč všemi zařízeními a systémy: S novou aplikací HappyFoto můžete svůj projekt začít na mobilu, pokračovat online a dokončit na počítači. Nebo obráceně, jak je libo.
 • Stejné ovládání, funkce i tlačítka: Díky zcela identickému prostředí se zorientujete na všech zařízeních velmi snadno a rychle.
 • Kompletní nabídka: V mobilní aplikaci najdete úplně stejně rozsáhlou nabídku jako na webových stránkách a ostatních programech.

Program využijete, pokud potřebujete vyvolat fotky, vytvořit foto knihu nebo kalendář s vlastními obrázky. V nabídce ale nechybí ani další produkty, jako jsou obrazy, blahopřání, nádoby na pití, puzzle, kryty na mobil, foto rámečky, přívěsky na klíče, textilie a další.

Aplikace HappyFoto CZ je v Obchodě Play necelý týden a za tu dobu si ji stáhlo jen něco přes deset uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 32 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

HappyFoto CZ
HappyFoto CZ

AAA TAXI new – objednejte si taxi

Novou aplikaci v Obchodě Play má také největší pražská taxislužba A A A radiotaxi. Jmenuje se AAA TAXI new a celkem logicky slouží k objednání taxi a následnému přistavení vozu s možností sledovat jeho příjezd.

Jako zásadní funkce a vlastnosti autoři jmenují:

 • Po spuštění vyhledá a zobrazí vaši polohu a nejbližší místo, kam může taxi přijet.
 • Místo přistavení můžete také napsat do vstupního formuláře nebo ručně vybrat z mapy.
 • Klikněte na tlačítko objednat, zkontrolujte údaje a potvrďte dalším kliknutím.
 • Jsou vyhledána nejbližší auta a zobrazeny nabídky, ze kterých si můžete vybrat.
 • Zobrazí se mapa s aktuální polohou vozu, vaší polohou a místem přistavení.
 • Zobrazí se také údaje o vozu a odpočítává se čas k předpokládanému přistavení.
 • Budete upozorněni na přistavení vozu a jedním kliknutím sdělíte řidiči, zda přijdete ihned nebo do několika minut.
 • Můžete hodnotit jízdu.

Program ještě před započetím jízdy spočítá orientační cenu. Je také možné zadávat další požadavky na vůz, jako je typ auta (libovolný, kombi, minibus, limuzína), nekuřák, klimatizace, přeprava zvířete atd. Přístup do aplikace můžete chránit heslem.

Aplikace AAA TAXI new je v Obchodě Play čtyři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco přes padesát uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 2,2 MB velkou aplikaci je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

AAA TAXI Prague
AAA TAXI Prague

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)