Potřebujete se zbavit vysloužilých věcí? Zkuste to s aplikací Nevyhazujto!

Potřebujete se zbavit vysloužilých věcí? Zkuste to s aplikací Nevyhazujto!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik věcí, které jste vyhodili do odpadků, by možná ještě někdo jiný využil? Jenže odpadkový koš bývá zpravidla rychlejším řešením než hledání potenciálních zájemců. Právě proto vznikl projekt Nevyhazujto – platforma, kde několika klepnutími můžete vystavit věci, které byste jinak vyhodili. Zájemci se pak s vámi mohou spojit a dohodnout se na předání.

Obsah článku

Co slibuje aplikace Nevyhazujto?

Popisek v Obchodě Play je sice poměrně stručný, leč výstižný: „Nevyhazujto je aplikace, která nabízí svým uživatelům možnost darovat či získat věci za odvoz, zcela zdarma. Smyslem Nevyhazujto je dát nepotřebným věcem druhou šanci, nevyhazovat je, ale smysluplně je využít někým jiným.“

Celý projekt tedy slouží k tomu, že jedni zde vystavují věci, které již nepotřebují, zatímco druhým se ještě mohou hodit. Nevyhazujto funguje jako prostředník mezi oběma stranami: nabízí jednoduché přidání inzerátu a stejně snadnou komunikaci se zájemci.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Přehledný seznam věcí s možností vyhledávat dle místa a kategorie.
  • Jednoduché přidání věci, které se chcete zbavit.
  • Přehledné detaily věcí.
  • Jednoduchý messenger přímo v aplikaci.

Jak Nevyhazujto funguje?

Prvním krokem, který je u aplikací tohoto typu zcela nezbytný, je registrace, případně přihlášení. Bude vám stačit e-mailová adresa a heslo, případně můžete použít svůj účet z Facebooku. Poté se ocitnete v prostředí samotné aplikace.

Hlavní sekce Domů obsahuje přehled všech nabízených věcí, které si můžete nechat seřadit podle vzdálenosti od aktuální nebo zadané polohy. U každé položky je k dispozici jedna či více fotografií, popisek, přibližná poloha a přezdívka uživatele. Svůj zájem můžete projevit stiskem tlačítka Chci to, v následujícím dialogu pak můžete nabízejícímu napsat, proč by měl danou věc svěřit právě vám.

Ve druhé sekci Hledat je možné procházet nabízené věci podle kategorie, nebo můžete použít vyhledávání na základě klíčových slov. V sekci Zprávy pak máte k dispozici veškerou komunikaci mezi vámi, nabízejícími a poptávajícími uživateli.

Nevyhazujte to!

Pokud chcete nabídnout nějakou věc, kterou byste jinak vyhodili, stačí přejít do sekce Přidat, kde na vás čeká jednoduchý formulář. Přímo z aplikace můžete nahrát nebo pořídit fotku, zadat název a popis, který by měl vystihnout, co nabízíte.

Dále budete zadávat polohu (jen přibližnou), kde si zájemci mohou nabízenou věc vyzvednout, kategorii, její stav a hmotnost. Cena se nezadává – veškeré položky nabízíte zájemcům zdarma za odvoz. Po stisku tlačítka Publikovat se váš inzerát okamžitě vystaví, takže ho najdou ostatní uživatelé jak v mobilní aplikaci, tak i na webu služby.

Již podaný inzerát je možné dodatečně upravovat, doplňovat a samozřejmě ho můžete smazat. V poslední sekci Profil pak najdete přehled toho, co nabízíte a chcete, jakož i darovaných a získaných položek.

Resumé

Oceňujeme jednoduché uživatelské rozhraní, ve kterém je zadání inzerátu opravdu velice rychlé. Dovolíme si tvrdit, že přidáním nové položky neztratíte o mnoho více času, než kdybyste ji vyhodili. A nesmíme nechat stranou pozitivní ekologický rozměr, kdy místo vytváření odpadu uděláte radost druhým.

Z celkového hlediska je jasné, že úspěšnost této služby bude záviset na šíři uživatelské základy a zajímavosti nabídek. Každopádně na případnou expanzi je celkem dobře připravena ať už možností řadit nabídky podle vzdálenosti, tříděním do kategorií nebo vyhledáváním.

Aplikace Nevyhazujto je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes stovku instalací. Spokojenost uživatelů odráží průměrná známka 4,0, která však stojí jen na dvou hodnoceních. Jen 8,2 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Nevyhazujto
Nevyhazujto

Co děláte s vysloužilými věcmi?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)