Aplikace letgo: Předběhne nová inzertní služba Aukro, Sbazar i Bazoš?

aplikace letgo

Aukro, Bazoš, Sbazar, Vinted… Serverů pro prodej a nákupy opotřebených, ale i nových produktů mezi uživateli je spousta. Novinkou v tuzemsku je aplikace letgo, která sází hlavně na velice jednoduché a rychlé přidání inzerátů. Jak to celé funguje?

Aplikace letgo sází na jednoduchost

Od přidání inzerátu odrazuje většinu z nás hned několik aspektů – nutnost zboží vyfotit, přenést do počítače, najít inzertní server, vše vyplnit, zařadit do kategorií a odeslat. Tento proces zabere mnohdy i desítky minut. Aplikace letgo se snaží tento proces zjednodušit a autoři slibují přidání nabídky do 30 sekund. Vše se totiž odehrává ve vašem telefonu a přidání je otázkou několika kliknutí. To je jistě velké lákadlo (a rovněž také reklamy, které běží v českých televizích).

Je to něco nového? Rozhodně není a od jiných inzertních serverů se letgo zase tak neliší. Možná tedy až v tom, že se snaží vše přenést do mobilního telefonu a zaměřuje se hlavně na obchody na krátké vzdálenosti – inzeráty řadí podle vzdálenosti kupujících od vás. To je výhodné pro obě strany – není nad osobní vyzkoušení a předání, kdy odpadá cena poštovného či případné neshody. Vše vypadá velmi dobře. Kde je háček?

Prostředí aplikace

Aplikace letgo se nese v moderním duchu a rozhodně na nic nečeká – na základní obrazovce ihned zobrazí inzeráty, které jsou vám nejblíže. Jejich popis je většinou velmi stručný, stejně tak bývá přiložena pouze jediná fotografie. To samozřejmě není tak úplně chyba aplikace, jako spíše uživatelů, kteří využívají jednoduchosti a detailním popisem či setem fotografií nechtějí ztrácet čas. Nalezneme zde opravdu všechno – od ponožek, tašky na psa, mobilních telefonů až po drahé Macbooky. Nutno ovšem dodat, že zboží do 1000 Kč převažuje.

Rozporuplné pocity jsme měli hned po instalaci a spuštění – na redakčním telefonu Huawei Mate 7 aplikace letgo ihned po startu spadla a zprovoznit se nám ji nepodařilo. Museli jsme sáhnout po jiném telefonu (Xiaomi Mi3), kde již aplikace fungovala bez sebemenších problémů. Je tedy možné, že na podobný problém narazí i jiní, i když jsme v diskuzích na Google Play tuto informaci nezachytili.

Přidání inzerátu

Jak sami autoři zmiňují, přidání nového inzerátu je opravdu velice snadné. Stačí vyfotit či přidat několik fotografií z galerie, vyplnit nadpis, krátký text, cenu, kategorii a můžete odeslat ke zveřejnění. Uživatelé si stěžují na prodlevy při schvalování, které se mohou vyšplhat až k jedné či dvěma hodinám. V našem případě však bylo zboží schváleno cca do 10 minut, v čemž nevidíme žádný problém. Ostatně ani ve dvou hodinách. K přidání inzerátu je samozřejmě nutné vytvoření profilu – to lze přes e-mail či Facebook a je to opět otázkou několika sekund.

Letgo nákup a online chatování s kupcem

Pokud narazíte na zajímavý produkt (ať už skrze vyhledávání či prostě jen ve vaší blízkosti), můžete se s kupcem ihned pustit do řeči díky chatu. Můžete se díky tomu informovat na zboží či rovnou smluvit prodej a místo předání. Aplikace nabízí i možnost poslání cenové nabídky – prodejce se pak může snadno rozhodnout pro toho, kdo nabídl nejvíce. Prodávající dostane notifikaci do svého telefonu vždy, když se s vaší nabídkou něco děje – někomu se líbí, někdo vám napsal zprávu, někdo vás sleduje apod. I díky tomu komunikace mezi prodejcem a kupujícím většinou nevázne.

Závěr – Letgo aplikace se zatím teprve startuje

Přidání inzerátu je opravdu velmi snadné a rychlé, stejně tak celková orientace v aplikaci. Problémem mohou být – jako vždy – samotní uživatelé, kteří nevyplňují příliš mnoho informací a fotografií. Oceňujeme ale možnost diskuze s prodávajícím či řazení inzerátů podle vzdálenosti. Tak trochu nám aplikace letgo připomíná již rozběhnutý Vinted, který se ale specializuje spíše na oblečení a většinu uživatelů tak tvoří ženy.

Šance na prodej a dobrý nákup jsou nyní nejspíše menší než v případě větších bazarových serverů, již nyní ji ale používají tisíce uživatelů. Zpočátku může letgo zvýšit šance na prodej, pokud ji využijete jako jedno z dalších míst pro váš inzerát. Postupem času ale budou uživatelé přibývat a je otázkou, zda si získá tak velkou popularitu jako třeba v USA. Vykročeno má zatím dobře, navíc cílí na jednoduchost, na kterou by mohli uživatelé slyšet.

No a na závěr – aplikace i samotné zveřejnění inzerátů je zdarma, neplatí se ani provize za prodej. Pokud byste chtěli službu využít i pohodlně na počítači, existuje Letgo pro PC.

letgo: Sell and Buy Used Stuff
letgo: Sell and Buy Used Stuff
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)