Menu

Aplikace letgo: Předběhne nová inzertní služba Aukro, Sbazar i Bazoš?

Aukro, Bazoš, Sbazar, Vinted… Serverů pro prodej a nákupy opotřebených, ale i nových produktů mezi uživateli je spousta. Novinkou v tuzemsku je aplikace letgo, která sází hlavně na velice jednoduché a rychlé přidání inzerátů. Jak to celé funguje?

Aplikace letgo sází na jednoduchost

Od přidání inzerátu odrazuje většinu z nás hned několik aspektů – nutnost zboží vyfotit, přenést do počítače, najít inzertní server, vše vyplnit, zařadit do kategorií a odeslat. Tento proces zabere mnohdy i desítky minut. Aplikace letgo se snaží tento proces zjednodušit a autoři slibují přidání nabídky do 30 sekund. Vše se totiž odehrává ve vašem telefonu a přidání je otázkou několika kliknutí. To je jistě velké lákadlo (a rovněž také reklamy, které běží v českých televizích).

Je to něco nového? Rozhodně není a od jiných inzertních serverů se letgo zase tak neliší. Možná tedy až v tom, že se snaží vše přenést do mobilního telefonu a zaměřuje se hlavně na obchody na krátké vzdálenosti – inzeráty řadí podle vzdálenosti kupujících od vás. To je výhodné pro obě strany – není nad osobní vyzkoušení a předání, kdy odpadá cena poštovného či případné neshody. Vše vypadá velmi dobře. Kde je háček?

Prostředí aplikace

Aplikace letgo se nese v moderním duchu a rozhodně na nic nečeká – na základní obrazovce ihned zobrazí inzeráty, které jsou vám nejblíže. Jejich popis je většinou velmi stručný, stejně tak bývá přiložena pouze jediná fotografie. To samozřejmě není tak úplně chyba aplikace, jako spíše uživatelů, kteří využívají jednoduchosti a detailním popisem či setem fotografií nechtějí ztrácet čas. Nalezneme zde opravdu všechno – od ponožek, tašky na psa, mobilních telefonů až po drahé Macbooky. Nutno ovšem dodat, že zboží do 1000 Kč převažuje.

Rozporuplné pocity jsme měli hned po instalaci a spuštění – na redakčním telefonu Huawei Mate 7 aplikace letgo ihned po startu spadla a zprovoznit se nám ji nepodařilo. Museli jsme sáhnout po jiném telefonu (Xiaomi Mi3), kde již aplikace fungovala bez sebemenších problémů. Je tedy možné, že na podobný problém narazí i jiní, i když jsme v diskuzích na Google Play tuto informaci nezachytili.

Přidání inzerátu

Jak sami autoři zmiňují, přidání nového inzerátu je opravdu velice snadné. Stačí vyfotit či přidat několik fotografií z galerie, vyplnit nadpis, krátký text, cenu, kategorii a můžete odeslat ke zveřejnění. Uživatelé si stěžují na prodlevy při schvalování, které se mohou vyšplhat až k jedné či dvěma hodinám. V našem případě však bylo zboží schváleno cca do 10 minut, v čemž nevidíme žádný problém. Ostatně ani ve dvou hodinách. K přidání inzerátu je samozřejmě nutné vytvoření profilu – to lze přes e-mail či Facebook a je to opět otázkou několika sekund.

Letgo nákup a online chatování s kupcem

Pokud narazíte na zajímavý produkt (ať už skrze vyhledávání či prostě jen ve vaší blízkosti), můžete se s kupcem ihned pustit do řeči díky chatu. Můžete se díky tomu informovat na zboží či rovnou smluvit prodej a místo předání. Aplikace nabízí i možnost poslání cenové nabídky – prodejce se pak může snadno rozhodnout pro toho, kdo nabídl nejvíce. Prodávající dostane notifikaci do svého telefonu vždy, když se s vaší nabídkou něco děje – někomu se líbí, někdo vám napsal zprávu, někdo vás sleduje apod. I díky tomu komunikace mezi prodejcem a kupujícím většinou nevázne.

Závěr – Letgo aplikace se zatím teprve startuje

Přidání inzerátu je opravdu velmi snadné a rychlé, stejně tak celková orientace v aplikaci. Problémem mohou být – jako vždy – samotní uživatelé, kteří nevyplňují příliš mnoho informací a fotografií. Oceňujeme ale možnost diskuze s prodávajícím či řazení inzerátů podle vzdálenosti. Tak trochu nám aplikace letgo připomíná již rozběhnutý Vinted, který se ale specializuje spíše na oblečení a většinu uživatelů tak tvoří ženy.

Šance na prodej a dobrý nákup jsou nyní nejspíše menší než v případě větších bazarových serverů, již nyní ji ale používají tisíce uživatelů. Zpočátku může letgo zvýšit šance na prodej, pokud ji využijete jako jedno z dalších míst pro váš inzerát. Postupem času ale budou uživatelé přibývat a je otázkou, zda si získá tak velkou popularitu jako třeba v USA. Vykročeno má zatím dobře, navíc cílí na jednoduchost, na kterou by mohli uživatelé slyšet.

No a na závěr – aplikace i samotné zveřejnění inzerátů je zdarma, neplatí se ani provize za prodej. Pokud byste chtěli službu využít i pohodlně na počítači, existuje Letgo pro PC.

 

Komentáře

Hosan77

z aplikace
9.8.2016 10:06

Taky si myslím že je perfektní, samozřejmě pár věcí ještě doladit, ale inzeruji tam a dobrý jednoduchý, a funkční, na telefonu Xiaomi MI4 64gb.

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
9.8.2016 10:36

Tak minimálně Aukro a Bazoš mají taky svoji aplikaci

Radeg

radeg 22

z aplikace
9.8.2016 10:39

@redakce:
Jak jste přišli na název “LetGo”?

Martin P.

9.8.2016 10:44

Předběhnout? Pokud se bavíme o tom že na auru či bázoši má velký podíl osobní předání a platby na dobírku nebo hotově lidé co sedí u pevného počítače. Od toho také ty reakční doby tak tohle asi těžko předběhne.

Tom Tomas Rous

Tom Tomas Rous 0

z aplikace
9.8.2016 10:47

radeg: Aplikace je původem z USA. To vymysleli tam

Rejpalx

rejpalx 0

z aplikace
9.8.2016 10:48

Za me ok aplikace..

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 20

9.8.2016 10:53

radeg
Někde jsem to tak zahlédl a asi to utkvělo v paměti. Upravil jsem na Letgo, jak mají sami autoři. Díky :-)

avenged

z aplikace
9.8.2016 11:20

Na mém Huawei Mate 7 běhá bez pádů.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 20

9.8.2016 12:45

avenged
Díky za informaci. Neuváděli jsme pád aplikace mezi negativa, nejspíše se jedná o ojedinělou záležitost u nás. Ale je to zvláštní. :-)

Karl

z aplikace
9.8.2016 16:59

Dnes byla chvíle a zajímalo mne co tam asi tak lidi prodávají. Hrnečky, použité pantofle ale občas i něco normálního.

Ale jako u tehle dvou jsem se za břicho popadal. :-D

http://www.letgo.cz/ad/kolo-pro-holku-7-8-9-10-11-let-ID9PC.html

http://www.letgo.cz/ad/skoda-octavia-1-9-96-kw-IDeVs.html

Orbit09

z aplikace
9.8.2016 18:53

V čem je to jednodušší a rychlejší než Sbazar? Na Sbazaru musím taky vyplňovat popis a cenu, pokud to dělám z mobilu, je otázka nahrání fotky taky hračka, a navíc se nemusí čekat na schvalování!

Hrbek Vaclav

z aplikace
9.8.2016 20:16

jen zbytecna blbost na kterem opet nekdo namasti kapsu

Totalnilama

totalnilama 0

z aplikace
9.8.2016 20:49

Karl
Snad tu škodovku prodá ;o)))

Milan Machatý

z aplikace
9.8.2016 21:18

Apku mám ve svém Honor 7 a běhá od první chvíle. Zkusil jsem ji použít na prodej vstřiků do motoru. Nezávisle na tom jsem dal inzeráty na Aukro. Přes apku se mi ozvalo už několik lidí…z aukra přímo vůbec nikdo.

Tazz1

Tazz1 0

9.8.2016 21:19

No včera večer zadán inzerát a schválen dneska odpoledne, tedy cca 18-20 hodin, opravdu tleskám…

BladeCZE

z aplikace
10.8.2016 2:21

Bazos nema svoji aplikaci.. aspon ne officialne.
a posledni co bych chtel, tak je jednoduchy inzertni server, na takovem servru neco najit je podle me nadlidsky ukon. Ocenil bych alespon castecnou moznost filtrace pri vyhledavani. Napriklad: Hledam auto. zadam do vyhledavace alespon znacku (pokud mi na ni az tak zalezi), ale co dal? co treba alespon rozdeleni benzin/diesel? vazne nechapu smysl techto inzertnich servru. Mozna pro lidi co prodavaji je to super, ale ja co bych chtel koupit, tak je to aplikace co stoji za prd. Zlate aukro, kde je naprosto dokonala filtrace inzeratu, skoda ze si berou provizi, pak by meli mnohem vic inzeratu.

Ehec

z aplikace
10.8.2016 3:47

no hurááá, a aukro může jít i s jejich poplatky do zadele..

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
10.8.2016 9:23

Tak je pravda, že Aukro je neuvěřitelně do řiti. poslední dobou jsem prodával asi tři věci a počet zhlédnutí od 3 do 5 lidí, to je velká bída

Jery9

z aplikace
11.8.2016 9:28

Jéžiši to je šílená aplikace. Jedinej filtr je lokalita! Přeci nakupuji, že neprodáváme podle toho kde jsem, že ale co chci.! Nebo se mýlím??

Radeg

radeg 22

12.8.2016 13:38

@BladeCZE:
Jak “…Bazos nema svoji aplikaci.. aspon ne officialne.”?
Že jako vývojář aplikace není uvedeno “bazos.cz” ještě neznamená, že ji Basoš jako takový nepodporuje a nebere ji jako aplikaci ke své službě.

akva34

2.11.2016 11:01

APKA OK, ale admini bohužel idioti
pokoušel jsem prodat našich přebytečných 2 kg vlašských ořechů
asi po 5 minutách přišlo schválení a sdělení Vaše nabídka je nyní k dispozici (15:58) hledal jsem moji nabídku, neboť jsem byl zvědav na foto,jak to bude na zdi LetGo vypadat, no ale hledej šmudlo, nikde nic !
Jaké bylo mé překvapení když v (17:15) přišlo upozornění : nabídka zamítnuta : Nepovolujem velkoobchod a maloobchod . Tak k čemu taková APKA, když admin je medvěd Ondřej .
Pozoruhodné je, že v nabídkách prodává ořechy kde kdo :-) Sháněl jsem kontakt na administraci, ale marně, nevíte někdo jak ty chytráky kontaktovat ? Asi jsem měl udělat pravopisný klenot – abych dokázal třeba nízké IQ a byl zveřejněn? Jinak nápad asi OK, ale kdo si to hraje na “Ondreje” ?- z mého pohledu to ztrácí smysl

RSS (komentáře k článku)