TOPlist

Huawei Ascend Mate 7 – kovový krasavec se skvělou výdrží (recenze)

Huawei Ascend Mate 7 pohled na telefon

Mobilní telefony se v dnešní době stále více a více zvětšují. Výjimkou není ani společnost Huawei, která nedávno představila nový mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7. Telefon vyniká zejména 6palcovým displejem a velmi malými rámečky okolo. Jak si nový kousek od společnosti Huawei povede ve velmi tvrdém konkurenčním boji? Na to se podíváme právě v této recenzi.

Huawei Ascend Mate 7 pohled na telefon 2

Obsah recenze

Obsah balení

Pokud si objednáte mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7, tak vám domů přijde ve stylové černé krabičce se zlatými nápisy. Uvnitř naleznete přesně to, co byste mohli očekávat od všech mobilních telefonů z vyšší kategorie. Kromě samotného mobilního telefonu se zde nachází nabíjecí kabel, adaptér do elektrické zásuvky, sluchátka, sponka pro otevření šuplíku pro microSD kartu a micro SIM kartu a několik krátkých manuálů.

Huawei Ascend Mate 7 obsah balení 3

Vzhled a dílenské zpracování

Na přední straně telefonu je umístěn 6palcový Full HD IPS displej, okolo kterého jsou pouze minimální rámečky. Nad displejem je umístěn reproduktor pro telefonní hovory, 5MPx kamerka, několik senzorů různých funkcí a malá notifikační LED. Pod displejem poté naleznete pouze logo Huawei.

Huawei Ascend Mate 7 přední strana

Na levém boku naleznete dva šuplíky – jeden pro micro SIM kartu, druhý poté pro microSD kartu.

Huawei Ascend Mate 7 levá strana

Na pravém boku se nachází tlačítko pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro vypínání a zapínání.

Huawei Ascend Mate 7 pravá strana

Na spodní straně naleznete pouze nabíjecí micro USB konektor a mikrofon pro telefonní hovory. Vrchní strana poté ukrývá konektor pro sluchátka a druhý mikrofon, sloužící pro tlumení zvuků.

Huawei Ascend Mate 7 spodní strana

Na zadní straně je umístěn 13MPx fotoaparát s LED bleskem. Pod ním se nachází čtečka otisků prstů a ve spodní části menší reproduktor. Celé tělo telefonu je tvořeno z hliníku, s výjimkou vrchního a spodního pruhu na zadní straně. Tyto pruhy jsou vytvořeny z plastu, na první pohled je od hliníku ale nerozeznáte.

Huawei Ascend Mate 7 zadní strana

Hardware a displej

Na přední straně telefonu je umístěn 6palcový IPS displej, který má FULL HD rozlišení (1080 x 1920 pixelů). O dostatečný výkon by se měl postarat 8jádrový procesor HiSilicon Kirin 925 (čtyřjádrový procesor Cortex-A15, taktovaný na frekvenci 1,8 GHz & čtyřjádrový Cortex-A7, taktovaný na frekvenci 1,3 GHz). Uvnitř se dále nachází 2/3GB paměť RAM, vnitřní úložiště s kapacitou 16/32 GB, rozšiřitelné o microSD kartu, či 13MPx fotoaparát na zadní straně a 5MPx kamerka na straně přední. Baterie má v tomto případě kapacitu 4100 mAh.

Huawei Ascend Mate 7

Huawei Ascend Mate 7 – specifikace

  • displej: 6palcový IPS s FULL HD rozlišením (1080 x 1920 pixelů)
  • procesor: 8jádrový procesor HiSiliconKirin925 (čtyřjádrový procesor Cortex-A15, taktovaný na frekvenci 1,8 GHz & čtyřjádrový Cortex-A7, taktovaný na frekvenci 1,3 GHz)
  • GPU: Mali-T628
  • paměť: 2/3 GB
  • fotoaparát: 13MPx zadní s možností natáčet 1080p@30fps videa, 5MPx přední, schopna natáčet 720p videa
  • baterie: 4100 mAh
  • konektivita: HSDPA, HSUPA, LTE Cat6, NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, microUSB v2.0, USB Host, USB On-the-go
  • OS: Android 4.4.2 KitKat
  • rozměry: 157 x 81 x 7,9 mm
  • hmotnost: 185 g

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Displej

Mobilní telefon Huawei Awcend Mate 7 disponuje 6palcovým displejem s Full HD rozlišením, což ve výsledku tvoří příjemných 368 ppi. Displej měl v průběhu testování vynikající podání barev a podobně tomu bylo i u pozorovacích úhlů. Společnost Huawei musíme také pochválit za maximální a minimální hladinu jasu. Huawei Ascend Mate 7 dokáže při maximální úrovni jasu doslova zářit, při té nejnižší je poté displej sotva čitelný. Viditelnost na slunci byla na velmi dobré úrovni.

Huawei Ascend Mate 7 čitelnost na slunci

Zvukový výstup a reproduktor

Huawei Ascend Mate 7 disponuje jedním reproduktorem, který je umístěn ve spodní části zadní strany telefonu. Zvukové podání bylo na dnešní poměry průměrné a s mobilními telefony Sony Xperia Z3, nebo HTC One M8 srovnávat nelze. Pro základní potřeby, jako například pouštění YouTube videí, hraní her a podobně, reproduktor pohodlně dostačuje. Hlasitost je na dobré úrovni, při větším zesílení reproduktor bohužel občas mírně rezonoval.

Huawei Ascend Mate 7 reproduktor

Zvukové podání ze sluchátek bylo na velmi dobré úrovni a v porovnání s ostatními TOP telefony nikterak nevybočovalo z průměru.

Test výkonu (benchmarky)

V recenzi jsme podrobili mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7 důkladnému testu výkonu, a to v několika testovacích nástrojích. Na výsledky se můžete podívat níže. Nutno podotknout, že se jedná o ilustrační čísla, která ne vždy musejí vypovídat o skutečném výkonu mobilního zařízení.

AnTuTu Benchmark

Huawei Ascend Mate 7 AnTuTu Benchmark 1

3DMark

Huawei Ascend Mate 7 3D Mark 1

Quadrant Standard Edition

Huawei Ascend Mate 7 Quadrant

Geekbench 3

Huawei Ascend Mate 7 Geekbench 3 - 1

Herní výkon

Na mobilním telefonu jsme zkoušeli graficky náročné herní pecky, jako například Need for Speed: Most Wanted, N.O.V.A. 3, Modern Combat 4: Zero Hour, Real Racing 3, Dead Trigger 2 či Clash of Clans. U žádné z těchto her jsme nezaznamenali jediné zpomalení a vše fungovalo přesně tak, jak má. Při hraní se telefon zahříval pouze minimálně.

Sony Xperia Z2 Clash of Clans ilustrační foto

Konektivita

Wi-Fi a Bluetooth

Připojení k bezdrátové síti Wi-Fi bylo v průběhu testování dobré a stabilní. V porovnání s mobilním telefonem Sony Xperia Z3 jsme však zaznamenali o něco nižší sílu signálu. V průběhu testování jsme u mobilního telefonu Huawei Ascend Mate 7 testovali také přenos souborů pomocí technologie Bluetooth a dlouhodobé připojení k chytrým hodinkám. U technologie Bluetooth jsme nezaznamenali žádné problémy.

Datové a GSM sítě

Huawei Ascend Mate 7 se dle specifikací dokáže připojit k rychlé datové síti LTE, a to na frekvencích 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600. V průběhu testování jsme byli překvapeni, kde všude se LTE v dnešní době již nachází. Při přepínání mezi jednotlivými sítěmi (2G, 3G, LTE), jsme občas zaznamenali delší výpadek signálu, který mnohdy trval i okolo jedné minuty.

USB OTG

Huawei přidalo do tohoto kousku také funkci USB OTG, díky které budete moci k telefonu pomocí vhodné redukce připojit bezdrátovou myš, klávesnici, externí disk a mnoho dalšího.

GPS

V průběhu testování jsme u GPS nezaznamenali jediný problém. Signál byl silný a stabilní, navigace fungovala v pořádku a bez výpadků. Zaměření naší polohy se pohybovalo v řádu několika vteřin a nikterak nevybočovalo z dnešního průměru TOP mobilních zařízení.

Baterie a výdrž

Za výdrž na jedno nabití musíme společnost Huawei velmi pochválit. Baterie s kapacitou 4100 mAh dokáže zajistit na dnešní poměry opravdu nevídanou výdrž. Telefon jsme podrobili několika testům výdrže – vysoká zátěž, střední zátěž a nízká zátěž. Doba nabití z 0 na 100 procent se pohybovala na úrovni 3 hodin a 20 minut.

kapacita baterie

Nízká zátěž

V testu nízké zátěže jsme telefon využívali v průběhu dne k občasnému vyřízení telefonních hovorů, emailů a zpráv. Jas byl v tomto případě po celou dobu nastaven na 50 procent. Telefon vydržel fungovat po celkovou dobu 1 dne 18 hodin a 29 minut.

Střední zátěž

V testu střední zátěže jsme mobilní telefon používali v průběhu dne k vyřizování emailů, zpráv, telefonních hovorů, k brouzdání po internetových stránkách, hraní různých her a k pořizování fotografování a videí. Jas byl v tomto případě nastaven na automatický režim. Mobilní telefon vydržel 14 hodin a 54 minut a stále mu zbývalo ještě 14 procent baterie.

Vysoká zátěž

Test vysoké zátěže se skládá ze dvou částí – v první jsme na telefonu pustili přehrávání videa z YouTube a ve druhém hráli graficky náročné herní pecky a brouzdali po internetových stránkách. V obou dvou případech byla hladina jasu nastavena na 50 procent. V prvním testu mobilní telefon vydržel fungovat po dobu 9 hodin a 28 minut, v případě hraní her a brouzdání po internetu poté 7 hodin 11 minut.

Huawei Ascend Mate 7 výdrž baterie

Uživatelské prostředí

Mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7 funguje na operačním systému Android 4.4.2 KitKat, který dostal grafickou nadstavbu Emotion UI 3.0. Celkový vzhled si, stejně jako u mobilních telefonů značky Xiaomi, můžete změnit díky aplikaci „Themes“, kde si můžete stáhnout mnoho různých témat. Oproti čistému Androidu v této nadstavbě naleznete opravdu mnoho změn. Upozornění v notifikační liště jsou seřazena na časové ose, v rychlém nastavení se nachází posuvník pro ovládání jasu a vše je laděno do bílé barvy. Grafické obměny se dočkala většina předinstalovaných aplikací, jako například Telefon, Kontakty a mnoho dalších. Na spodní části displeje se nacházejí softwarová tlačítka, která mají oproti jiným telefonům velikou výhodu – lze je pomocí čtvrtého tlačítka na levé straně jednoduše schovat. Díky této funkcí vás tak nebudou rušit v aplikacích, které nepodporují tzv. „immersive mode“. Tuto funkci lze samozřejmě deaktivovat.

Huawei Ascend Mate 7 Android 4.4.2 KitKat

Rychlost a stabilita systému

V průběhu testování byl systém velmi rychlý a stabilní. Občas jsme se bohužel setkali s jakýmsi zaseknutím a následným zpomalením. Tento problém však nebyl častý.

Samsung Galaxy Alpha 3D Android 4.4.4 KitKat

Kontakty, telefonování a klávesnice

Grafická nadstavba Emition UI 3.0 se dostala i do předinstalovaných aplikací. Prostředí aplikace Telefon a Kontakty je laděno do bílé barvy a na první pohled působí velmi přehledně a jednoduše. Kromě záložky „Dialer“ a „Kontakty“ se na vrchní straně nachází také záložka „Zprávy“. Díky tomu budete mít rychlý přehled o všech vašich SMS, a to přímo v aplikaci pro telefonování. Vytáčení pomocí T9 zvládalo bez jediného problému i českou diakritiku.

Huawei Ascend Mate 7 aplikace Telefon 1

Kvalita telefonních hovorů byla velmi dobrá a nikterak nevybočovala z dnešního průměru.

Samotná klávesnice na nás působila neutrálním dojmem – ani negativním, ale ani pozitivním. Z tohoto důvodu jsme raději sáhli po osvědčeném řešení od jiných vývojářů.

Huawei Ascend Mate 7 klávesnice

Prostředí systému Android

Fotoaparát a natáčení videa

Aplikace

Aplikace Fotoaparát je vytvořena ve velmi jednoduchém stylu, nebylo však opomenuto ani na pokročilejší funkce. Po zapnutí naleznete na pravé straně obrazovky veliké bílé tlačítko pro pořízení fotografie, tlačítko sloužící pro vyvolání 12 různých filtrů a odkaz do galerie. Na druhé straně se poté nachází nastavení blesku, přepínání mezi fotoaparáty, přepínání módů a nastavení.

Huawei Ascend Mate 7 aplikace Fotoaparát 1

V nastavení naleznete nejen základní možnosti, jako například rozlišení, GPS tag a podobně, ale také rozšířené možnosti, jako například fotografování přidržením čtečky otisků prstů, ovládání hlasem, nastavení ISO, white balance a další.

Huawei Ascend Mate 7 aplikace Fotoaparát 2

Aplikace disponuje několika módy fotografování – Beauty, Panorama, HDR video/fotografie, Audio note, Best photo, Watermark a All-focus.

Huawei Ascend Mate 7 aplikace Fotoaparát 5

Fotografie

Video – Full HD

http://youtu.be/JvriytoSREg

Zkušenosti z používání

Čtečka otisků prstů funguje velmi dobře

Na zadní straně telefonu je umístěna čtečka otisků prstů. Její umístění bylo zvoleno velmi dobře, nachází se totiž v místech, kde telefon držíte. V průběhu testu fungovala přesně tak jak má. Pokud ji budete chtít využívat, tak přes ni nebudete muset nijak přejíždět. V tomto případě postačí prst pouze přiložit.

Zpracování je prémiové

Celé tělo je, až na malou výjimku, vytvořeno z kovu, který působí velmi solidním a prémiovým dojmem. Za telefon se tak nebudete muset nikde stydět a naopak upoutáte pozornost širokého okolí.

6palcový displej, decentní rozměry

V porovnání s dnešními mobilními telefony má Huawei Ascend Mate 7 velmi úzké rámečky okolo celého displeje. I přes větší displej se tak může velikostí bez problému přirovnat například k telefonu Samsung Galaxy Note 3, 4 a dalším.

Softwarová tlačítka jdou pohodlně schovat – kdekoliv

V nastavení si můžete zvolit přidání malého čtvrtého softwarového tlačítka na levou stranu. Po zmáčknutí se schová celý pruh s tlačítky na displeji. Pokud často používáte aplikace, které nepodporují tzv. „immersive mode“, tak se jedná o funkci, kterou zcela jistě uvítáte.

Fotoaparát je na tuto cenovou kategorii velmi dobrý

Výsledné fotky a videa vypadají velmi dobře, a to nejen za dne, ale také za tmy. TOP fotomobilům, jako například Sony Xperia Z3, nebo LG G3, se však rovnat nemůže.

Kdy, kde a za kolik?

V průběhu psaní recenze byl mobilní telefon dostupný celkem v 18 obchodech. Cena se pohybovala v rozmezí od 11 555 Kč do 12 990 Kč. Telefon je dostupný ve dvou barevných variantách, a to ve stříbrné a černé.

Resumé

Mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7 nás v redakci velmi příjemně překvapil. I přesto, že má 6palcový displej, tak si dokázal zachovat decentní rozměry, se kterými se může bez problému poměřovat s konkurenty, jako například Samsung Galaxy Note 4 a další. Samotný vzhled působí velmi příjemným a prémiovým dojmem. Tělo telefonu je vytvořeno z hliníku, který má na spodní a vrchní straně plastové proužky.

Na zadní straně se nachází čtečka otisků prstů, která funguje bez jediného problému. Její umístění bylo zvoleno velmi vhodně, nebudete se tak muset obávat, že ji na zádech budete hledat.

Uvnitř se nachází osmijádrový procesor z dílny Huawei, díky kterému si budete moci zahrát i ty nejnáročnější hry na dnešním trhu. Výkon telefonu je pro dnešní potřeby více než dostatečný.

Největším plusem telefonu je jeho výdrž na jedno nabití. Při normálním používání jsme se v testu dostali na úroveň téměř 16 hodin. Těchto čísel v dnešní době dosahuje pouze malá hrstka mobilních zařízení. Za výdrž musíme Huawei jednoznačně pochválit.

Kvalita fotoaparátu je velmi dobrá a dle našeho názoru se jedná o jeden z nejlepších mobilních fotoaparátu z této cenové kategorie. Kvality mobilních telefonů Sony Xperia Z3 a LG G3 však nedosahuje. Trochu nás v průběhu testování mrzela absence 4K rozlišení při natáčení a slow motion video.

V průběhu testování nás velmi příjemně překvapila možnost schování softwarových tlačítek. Pokud vám vadí, že některé aplikace nepodporují režim celé obrazovky, tak se jedná o funkci, kterou zcela jistě oceníte.

Prodejní cena byla stanovena na úroveň okolo 11000 Kč. Pokud máte rádi více rozměrné displeje, tak je Huawei Ascend Mate 7 jistě velmi zajímavým kouskem, který stojí za zvážení.

Klady

+ velmi malé rámečky okolo displeje
+ prémiové zpracování, kovové tělo
+ LTE konektivita
+ dobrý fotoaparát
+ výborná výdrž na jedno nabití
+ výkon, dostačující i pro ty nejnáročnější hry
+ podpora microSD karet
+ čtečka otisků prstů
+ dobrý poměr cena/výkon
+ funkce schování softwarových tlačítek

Zápory

– občasné delší výpadky signálu při přepínání mezi jednotlivými druhy sítí
– občasné zpomalení prostředí systému
– pro někoho větší rozměry

Líbí se vám mobilní telefon Huawei Ascend Mate 7?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (64)