Nejnovější aplikace z Google Play #293: vylepšení telefonů Samsung

Nejnovější aplikace z Google Play #293: vylepšení telefonů Samsung

Máme tu 24. pondělí roku 2019 a s ním samozřejmě i další pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám ukážeme program na rychlé rozdělení obrazovky a vylepšení telefonů Samsung. Dále tu máme funkci Always On Display pro všechny a předpověď počasí z Windows Phone.

Split Screen Launcher – rychlé rozdělení obrazovky

Pokud na svém telefonu často využíváte režim rozdělené obrazovky s možností paralelní práce ve dvou aplikacích současně, pak vám určitě přijde vhod aplikace Split Screen Launcher. V tomto případě se sice nejedná o úplnou novinku – program již v Obchodě Play byl, nicméně z blíže nespecifikovaných důvodů z něj zmizel. Nyní se objevuje znovu jako zatím oficiálně nevydaná aplikace.

Podobně, jako v původní verzi, se jedná o aplikaci, která automaticky spouští programy v režimu rozdělené obrazovky, a to i v případě, že zařízení tuto funkci nativně nepodporuje. Stačí si na domovské obrazovce vytvořit zástupce a jedním klepnutím pak spouštět dvě nadefinované aplikace najednou, jak můžete vidět v následujícím videu.

Split Screen Launcher for Android

Split Screen Launcher for Android

Vývojář Francisco Barroso nabízí Split Screen Launcher zdarma jako open source. V Obchodě Play bohužel nejsou k dispozici informace o velikosti balíčku a minimální podporované verzi Androidu. Od publikace si tento program nainstalovala více než tisícovka uživatelů.

Split Screen Launcher
Split Screen Launcher

Edge Lighting fix for All Apps – vylepšení telefonů Samsung

Druhá aplikace dnešního přehledu slibuje vylepšení telefonů Samsung, konkrétně modelů Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy Note 8 a Galaxy Note 9 se zahnutými hranami obrazovky. Jejím cílem je rozšířit oznámení „Edge Lighting“ na všechny aplikace.

Notifikace Edge Lighting se zobrazují na hraně obrazovky v případě, že je telefon v úsporném režimu, tedy při zhasnuté obrazovce. Díky technologii SAMOLED jde o poměrně úspornou techniku, která zásadně neovlivňuje spotřebu baterie.

Autor deklaruje, že s jeho programem bude telefon umět upozorňovat i na oznámení aplikací, které nativně nepodporuje, jako je například Facebook Messenger. Nejedná se přitom o žádnou falešnou AOD – využívá prostředky telefonu a nabízí vlastní barevné filtry a ikony pro jednotlivé aplikace.

Vývojář podotýká, že jeho vylepšení telefonů Samsung může fungovat i na modelech S7 Edge a S8, nicméně sám tuto kombinaci netestoval. Upozorňuje však, že na telefonech jiných značek Edge Lighting fix for All Apps nefunguje.

Aplikace je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Jejich spokojenost dokladuje průměrná známka 4,1. Instalační balíček, velký 4,9 MB, můžete použít na výše uvedených telefonech s Androidem 8.0 a vyšším.

Edge Lighting fix for All Apps
Edge Lighting fix for All Apps

aodNotify – Always On Display pro všechny

Výrobci mobilních telefonů stále častěji vypouštějí užitečnou notifikační LED. Jenže jak se má uživatel dozvědět o nových oznámeních, aniž by musel neustále rozsvěcet obrazovku a plýtval tak drahocennou energií? Řešením je aplikace aodNotify – Always On Display on Notifications.

Pomocí tohoto programu si můžete nechat zobrazovat oznámení na obrazovce. V nastavení lze vybrat, na které aplikace bude aodNotify upozorňovat a které bude ignorovat. Aplikace automaticky aktivují AOD, když obdrží oznámení, a zakáže ji po jejich vymazání. Budete tak mít přehled o všem, co se na vašem mobilu děje.

Na tomto místě je však nutné upozornit na jednu věc: zatímco na displejích typu AMOLED nespotřebovává tato funkce téměř žádnou energii, v případě levnějších LCD se může (při větším počtu notifikací i razantně) podílet na spotřebě baterie.

Autor jako hlavní vlastnosti a schopnosti jmenuje:

  • Funkce Always On Display pro jakýkoli telefon.
  • Deaktivuje AOD, pokud nejsou žádné notifikace.
  • Možnost vybrat aplikace, jejichž oznámení budou zobrazována.
  • Volitelná aktivace AOD během nabíjení.
  • Minimální spotřeba baterie

Aplikace aodNotify – Always On Display on Notifications je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. Uživatelé ji hodnotí velmi pěknou průměrnou známkou 4,4. Balíček velký jen 1,6 MB lze použít na zařízeních s Androidem 8.0 a novějším.

Notification light for Samsung
Notification light for Samsung

Appy Weather – předpověď počasí

V současných horkých dnech se určitě hodí informace o tom, jaké budou nejvyšší teploty a kdy můžeme očekávat bouřky. Meteorologických programů je v Obchodě Play mnoho, nicméně stále přibývají další. K těm služebně nejmladším patři poslední aplikace dnešního přehledu – Appy Weather.

Tento program původně začínal jako předpověď počasí pro Windows Phone, ale teď, když je mobilní operační systém Microsoftu mrtvý, se jeho vývojář rozhodl vydat Appy Weather i na ostatních platformách. První na řadě je Android, kde podle reakcí funguje stejně dobře jako na Windows Phone.

Očekávat můžete obvyklé funkce, jako je zobrazení aktuální situace, podrobná krátkodobá i přehledná dlouhodobá prognóza na následující týden. Autor se rozhodl k netradičnímu způsobu monetizace: ve verzi zdarma můžete provést aktualizaci dat pětkrát denně, ale chcete-li více, budete muset sáhnout do peněženky.

Aplikace je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než 500 uživatelů. Jejich spokojenost dokladuje průměrná známka 4,2. Instalační balíček, velký 26 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 8.0 a vyšším.

Appy Weather
Appy Weather

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)