Nejnovější aplikace z Google Play #298: přehled pracovních směn

Nejnovější aplikace z Google Play #298: přehled pracovních směn

Je tu 30. pondělí roku 2019 a s ním i další pokračování našeho seriálu. Dnes vám představíme novou aplikaci pro skalní fandy kapely Rammstein a program pro pohodlné nakupování v Makru. Dále tu máme šikovný nástroj pro pozastavení přehrávání, když nesledujete obrazovku a praktický přehled pracovních směn.

Rammstein – pro skalní fandy

První položkou dnešního přehledu určitě uděláme radost fanouškům německé industrial metalové hudební skupiny Rammstein – jedná se totiž o její oficiální aplikaci. Silná hudba, kontroverzní texty a militantní vzhled udělaly z této kapely celosvětový fenomén, který ohromuje masy více než jen brilantními představeními.

Mobilní aplikace chce fandům přinášet kompletní servis, počínaje termíny koncertů, přes komunitní funkce, až po nejžhavější aktuality. Vše o kapele Rammstein tak najdete na jednom místě v přehledné a interaktivní formě.

Jako hlavní funkce jsou v popisku v Obchodě Play jmenovány:

  • Termíny koncertů s upozorněním na zahájení předprodeje vstupenek.
  • Poslech písniček této kapely pomocí služeb jako Spotify Premium nebo Apple Music.
  • Možnost zapojit se do komunity fanoušků díky diskuzním fórům.
  • Nákup artefaktů a zboží se symboly a logy kapely.

Aplikace Rammstein je v Obchodě Play téměř přesně jeden měsíc, během kterého dostala několik aktualizací a nainstalovalo si ji přes sto tisíc uživatelů. Evidentní spokojenost odráží průměrná známka 4,4. Balíček velký 21 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 nebo vyšším.

Rammstein
Rammstein

Moje Makro – pohodlnější nakupování

Řada obchodních řetězců nabízí zákazníkům své mobilní aplikace. Stranou nechce zůstat ani Makro, jehož nový program připravilo bratislavské vývojářské studio AppElis.com, a.s., které má na svém kontě už celou řadu aplikací.

Popisek je v tomto případě poměrně stručný: „Mobilní aplikace Moje Makro přináší přehled o partnerských benefitech jako jsou Bonus, Kredit, Individuální ceny, nebo stav stravenkového konta. Díky sortimentu a nákupnímu seznamu usnadňuje nakupování.“

K používání aplikace je nutné přihlásit se zákaznickou kartou tohoto obchodního řetězce. V Moje Makro pak najdete přehled nabízeného sortimentu, informace o svých bonusech a kreditním programu, využít můžete také služeb „hlídacího psa“.

Moje Makro je v Obchodě Play od začátku července a za tu dobu si ho stáhlo jen něco přes sto uživatelů. Zatím tedy nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 20 MB lze používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Moje Makro
Moje Makro

Face Pause – pozastavení přehrávání

Aplikaci Face Pause jsme se věnovali v uplynulém týdnu formou podrobné recenze. Jedná se o jednoduchý program, který prostřednictvím předního fotoaparátu a technologie pro rozpoznávání tváře sleduje, zda se díváte na displej.

Pokud se váš obličej ztratí z dohledu kamery – například když telefon odložíte nebo skloníte – automaticky pozastaví dění na obrazovce. Neunikne vám tak ani minuta vašeho oblíbeného filmu, seriálu nebo hry jen kvůli tomu, že vás někdo vyrušil.

Během přerušení je na displeji zobrazena překryvná vrstva, jejíž barvu a průhlednost můžete upravit v nastavení. Poté, co se vaše tvář opět objeví v záběru, Face Pause automaticky obnoví přehrávání.

FacePause – Pause your phone when you look away

FacePause - Pause your phone when you look away

Face Pause je v Obchodě Play dva týdny, za tu dobu její autor vydal řadu aktualizací a nainstalovalo si ji přes deset tisíc uživatelů. Převládající spokojenost dokladuje průměrná známka 3,7. Instalační balíček velký 2,7 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 7.0 a vyšším.

Face Pause - Pause apps with F
Face Pause - Pause apps with F

Šichtovník – přehled pracovních směn

Na závěr tohoto dílu tu máme českou aplikaci Šichtovník. K čemu slouží, napovídá již její název – k evidenci a sledování pracovních směn zaměstnanců, pracujících ve vícesměnném provozu. Kromě své pracovní doby můžete mít přehled i o svých přátelích.

Popisek v Obchodě Play slibuje: „Měj své šichty a volna vždy přehledně a po ruce. Vytvoř profil, vyber firmu, vyber směnu a je hotovo. S přehledným měsíčním zobrazením se už neztratíš. Své dny i šichty si můžeš kdykoli upravit. Přidej si také šichty svých přátel.“

Zatím jediný, kdo k aplikaci napsal uživatelské hodnocení, je Michael Pohl: „Aplikace funguje skvěle, konečně mám přehled o tom, jak pracují mí známí. Je super, že každý den mohu nastavit volno nebo přesčas a také zapsat poznámku. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. :-)“

Aplikace Šichtovník je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ho stáhlo přes sto uživatelů. Průměrná známka 5,0 vypadá velice slibně, zatím však stojí jen na čtyřech hodnoceních. Instalační balíček velký 9,4 MB lze používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Shifter - Shift calendar
Shifter - Shift calendar

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)