Nástroj Face Pause zastaví aplikace a hry, když přestanete sledovat displej

Nástroj Face Pause zastaví aplikace a hry, když přestanete sledovat displej

Najít klid ke sledování videí či her není ve světě plném rušivých elementů úplně jednoduché. Snadno tak přijdete o kus sledovaného filmu nebo důležitý souboj ve hře jen proto, že vás někdo vyrušil. Řešením je nová aplikace Face Pause, která pozastaví právě běžící program, když přestanete sledovat displej.

Obsah článku

Co Face Pause slibuje?

Program z dílny vývojáře Carla Duncana funguje ve své podstatě prostě: předním fotoaparátem sleduje váš obličej a pokud ho ztratí z dohledu, postará se o pozastavení právě běžící aplikace. S podobnou technologií přišli v minulosti někteří výrobci chytrých telefonů. V tom případě sloužila k tomu, aby zabránila zhasínání displeje během čtení.

FacePause – Pause your phone when you look away

FacePause - Pause your phone when you look away

Face Pause používá technologii rozpoznávání tváře. Když zjisti, že se nedíváte, pozastaví film, hru, nebo jinou aplikaci, které jste do té chvíle věnovali pozornost. Jakmile se opět začnete dívat, mělo by vše pokračovat tam, kde jste skončili.

Jak Face Pause funguje?

Po spuštění aplikace požádá o možnost zobrazování nad ostatními aplikacemi a o přístup k fotoaparátu. Obě oprávnění jsou s ohledem na poskytované funkce relevantní, takže není důvod je neposkytnout. Pak se již načte prostředí se seznamem nainstalovaných aplikací.

Funkci sledování tváře aktivujete přepínačem v horní nástrojové liště. Tímto okamžikem začne Face Time předním fotoaparátem sledovat, zda „vidí“ váš obličej. V případě negativního výsledku překryje obraz modrou transparentní vrstvou a pozastaví tak dění.

Jako další krok doporučujeme navštívit nastavení, které najdete v nabídce pod třemi tečkami jako Settings. Volbou App Launcher povolíte zobrazování seznamu aplikací, přes nabídku Face Detection Frequency můžete nastavit, jak často bude program kontrolovat přítomnost obličeje před obrazovkou. Volit můžete i barvu a úroveň průhlednosti překryvné vrstvy.

Praktický test

Programy můžete spouštět přímo z aplikace Face Pause, nebo ji lze po aktivaci funkce sledování tváře nechat běžet na pozadí – pak spustíte další programy obvyklou cestou. Nástroj po celou dobu sleduje, zda vidí vaši tvář. Pokud ano, nechává věcem volný průběh. V opačném případě vykreslí překryvnou vrstvu a pozastaví přehrávání.

V okamžiku, kdy se před předním fotoaparátem opět objevíte, překryvná vrstva zmizí. Záleží pak na každé jednotlivé aplikaci, zda bude pokračovat v přehrávání, nebo ho budete muset obnovit ručně. Například Mall.tv se rozjede automaticky, zatímco na YouTube je nutné stisknut tlačítko v přehrávači.

Nutno podotknout, že aplikace Face Pause nepoužívá žádné pokročilé metody – nesleduje například zorničky ke zjištění, zda se na obrazovku díváte. Vyhodnocuje pouze situaci, zda je, či není před předním fotoaparátem nějaký obličej. Pro většinu případů to ale naprosto postačuje.

Resumé

Aplikace Face Pause přichází se zajímavým nápadem. Pozastavení hry nebo přehrávání videa, pokud před obrazovkou „nevidí“ obličej, je poměrně praktické a nepřijdete tak o dění, pokud budete muset telefon odložit. Hodilo by se však vyladění, aby všechny aplikace poté, co nástroj znovu zaznamená tvář, obnovily svou původní činnost.

Praktický nástroj je v Obchodě Play deset dnů. Za tu dobu její autor vydal již šest aktualizací a nainstalovalo si ji přes deset tisíc uživatelů. Převládající spokojenost dokladuje průměrná známka 3,8. Instalační balíček velký 2,5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 7.0 a novějším.

Face Pause - Pause apps with F
Face Pause - Pause apps with F

Jak zastavujete hry a filmy vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)