Nejnovější aplikace z Google Play #302: mobilní poznámkový blok

Nejnovější aplikace z Google Play #302: mobilní poznámkový blok

Opět tu máme pondělí, před sebou další pracovní týden, a to na SvětAndroida.cz znamená jediné: přinášíme další přehled nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Tentokrát vám představíme magazín pro zdravý život a aplikaci pro nakupování potravin od farmářů. Dále je tu mobilní poznámkový blok a program pro sledování kurzů měn.

Fitclan – magazín pro zdravý život

Dnešní putování po nejnovějších aplikacích začneme u našich východních sousedů. Aplikace Fitclan přináší obsah stejnojmenného webu, zabývajícího se zdravým způsobem života – stravou, posilováním a recepty.

Popisek v Obchodě Play je poměrně stručný, nicméně dostatečně výstižný na to, aby vyjádřil, co od tohoto programu můžete čekat: „má zefektivnit prohlížení fitness webu, kterému můžete věřit. Získejte oznámení o novém článku, aby vám už neunikla žádná novinka. Uložte si články na později a přečtěte je například v letadle či jinde i bez přístupu na internet.“

Aplikace Fitclan je v Obchodě Play necelé tři týdny a už dostala několik aktualizací, které řešily nalezené chyby. Po více než tisícovce instalací se může pyšnit velmi pěknou známkou 4,9. Instalační balíček velký 20 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším.

Fitclan
Fitclan

Adresář farmářů Hnutí DUHA

Druhá aplikace dnešního přehledu pochází z českých luhů a hájů a také míří na uživatele, kteří se snaží o zdravý způsob života. Adresář farmářů Hnutí DUHA zaujme především ty, kteří nechtějí nakupovat potraviny v supermarketech, ale ocení produkty od místních zemědělců.

Popisek je opět stručný, ale zcela výstižný: „Adresář farmářů Hnutí DUHA obsahuje seznam míst, kde lze nakoupit čerstvé místní potraviny. Naleznete zde kontakty a informace o rodinných a drobných farmách, fungujících i vznikajících skupinách komunitou podporovaného zemědělství, bedýnkách, farmářských obchodech i místech, která nabízejí vzdělávací programy o hospodaření.“

Pomocí tohoto programu se můžete přidat se k tisícům lidí, kteří nakupují potraviny přímo od farmáře a podporují tak rozvoj venkova a udržitelné hospodaření v české krajině. Jistě není sporu o tom, že leckteré produkty z těchto zdrojů mají vyšší kvalitu než ty z běžných obchodů.

Adresář farmářů Hnutí DUHA je v Obchodě Play déle než měsíc, nicméně zatím se netěšil velké pozornosti – na svém kontě má jen něco přes padesát instalací a nemá tak dostatek uživatelských hodnocení. Balíček velký 14,5 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Adresář farmářů Hnutí DUHA
Adresář farmářů Hnutí DUHA

ruff – mobilní poznámkový blok

Ruff je velmi jednoduchá aplikace pro psaní poznámek. Funguje a vypadá jako jeden jediný list papíru, na který lze psát cokoli a kamkoli chcete. Můžete přidávat text, nebo celou stránku smazat a začít znovu s čistým listem.

Autoři v popisku v Obchodě Play zdůrazňují jako hlavní vlastnosti jednoduchost a snadné sdílení zápisků. Aplikace obsahuje světlé i tmavé grafické téma a funguje dokonce i na Chromeboocích, což z ní dělá skvělou volbu pro psaní na cestách.

Uložení obsahu je snadné – jediné, co musíte udělat, je přejet prstem doprava a aplikace uloží veškeré změny. Snadno také zjistíte, kde jste skončili, i když přejdete na jiné zařízení. Bezplatná verze je podporována reklamou, které se můžete zbavit za drobný poplatek.

Mobilní poznámkový blok Ruff je v Obchodě Play necelé dva měsíce, během kterých dostala několik aktualizací. Po více než tisícovce instalací a třiceti hodnoceních má známku 3,9. Instalační balíček velký 23 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším.

ruff: a writing companion
ruff: a writing companion

Kurzovní přehled – hlídání kurzů a sledování

302. díl Nejnovějších aplikací z Google Play zakončíme v Česku – konkrétně u vývojáře Jakuba Kamrly a jeho aplikace Kurzovní přehled – hlídání kurzů a sledování. Jak už jste určitě poznali z názvu, jde o jednoduchou aplikaci, určenou pro sledování přehledu kurzovních měn podle aktuálního lístku vydaného ČNB.

Jak autor uvádí na stránkách k této aplikaci: „Kromě přehledu aktuálních kurzů a okamžitého převodu měn nabízí i možnost upozornění při změně kurzu podle zadaného uživatelského požadavku. Na výběr jsou dvě možnosti: procentuální změna a změna o určitou částku vzhledem ke kurzu české koruny.“

V případě změny kurzu, splňující danou podmínku, dojde k odeslání notifikační zprávy na mobilní zařízení. Aplikace je v základní verzi zdarma, rozšířené verze nabízejí odstranění reklamy a neomezené sledování vývojů měn s upozorněním.

Aplikace Kurzovní přehled – hlídání kurzů a sledování je v Obchodě Play dva týdny. Za tu dobu si ji stáhlo přes padesát uživatelů, nicméně zatím nemá dostatek uživatelských hodnocení. Balíček velký 3,4 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Kurzovní přehled - hlídání kur
Kurzovní přehled - hlídání kur

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)