Nejnovější aplikace z Google Play #304: vyzváněcí tóny zdarma

Nejnovější aplikace z Google Play #304: vyzváněcí tóny zdarma

Prázdniny jsou nenávratně za námi, což pro mnohé z našich čtenářů znamená návrat do školních lavic. Abychom vám tuto drobnou nepříjemnost alespoň trochu kompenzovali, přinášíme vám výběr čtyř nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Dnes vám představíme aplikaci pro cestování městem a vyzváněcí tóny zdarma. Dále tu máme program, zobrazující množství cukru v nápojích, a nakonec docházkový systém.

citymove – cestování městem

První aplikací uděláme radost zejména čtenářům z našeho hlavního města. Máte mobil plný dopravních aplikací a nebaví vás neustále přepínat z jedné do druhé? Nahraďte je všechny jedinou – aplikace citymove vám pomůže naplánovat tu nejlepší a nejrychlejší cestu po Praze.

Popisek v Obchodě Play slibuje: „Citymove ti vyhledá efektivní spojení pro jednodušší cesty městem z bodu A do bodu B. Jestli využiješ bus, metro, taxi nebo sdílená kola, to už záleží jen na tobě. Citymove ti dává na výběr ze spousty možností, aby co nejlépe vyhovovaly tvé aktuální pozici a potřebám.“

Aplikace podporuje následující:

 • Sdílená kola
 • Taxi služby
 • Veřejnou dopravu
 • Platby za parkování

S citymove si kromě plánování cesty můžete koupit jízdenky, zaplatit za sdílené kolo či taxík, a také snadno vyřešit placení za parkování, bez otravného hledání parkovacího automatu. Program zjednodušuje dojíždění a zvyšuje kvalitu života ve městě.

Aplikace citymove je v Obchodě Play necelé tři týdny, během kterých zaznamenala více než 500 instalací. Na základě jedenácti hodnocení má pěknou průměrnou známku 4,6. Instalační balíček velký 5,1 můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Free Ringtones For Android Phone – vyzváněcí tóny zdarma

Nebaví vás neustále hledat nové vyzvánění pro svůj mobilní telefon? Na tento úkol se zaměřuje aplikace Free Ringtones For Android Phone, která slibuje vyzváněcí tóny zdarma v podobě „kolekce jedinečných a rozmanitých vyzváněcích tónů s vynikající kvalitou“.

Kromě vyzvánění, oznamujícího příchozí hovor, nabízí také pestrou škálu tónů pro systémová oznámení a budík. Zvukové soubory jsou pečlivě vybírány a pro větší přehlednost tříděny do kategorií, jako jsou například zvuky zvířat nebo populární hudba.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Více než 1000 kvalitních vyzváněcích tónů a každý týden přibývají další.
 • Zvuk můžete nastavit jako výchozí vyzváněcí tón, zprávy, budíku nebo kontaktu.
 • Vyzváněcí tón se stahuje do zařízení, takže bude fungovat i bez připojení k internetu.
 • Vyhledávání vám pomůže snadno najít vaše oblíbené vyzváněcí tóny.

Aplikace Free Ringtones For Android Phone je v Obchodě Play jeden měsíc a za tu dobu zaznamenala přes 50 tisíc instalací. O jasně převažující spokojenosti uživatelů svědčí průměrná známka je 4,8. 6,1 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Music ringtones for android
Music ringtones for android

Cukr v láhvi – pijte zdravě

Do třetice všeho dobrého zamíříme do českých luhů a hájů, konkrétně k Martinu Sedláčkovi, který připravil aplikaci Cukr v láhvi. Popisek v Obchodě Play je v tomto případě stručný, ale výstižný: „Cukr v láhvi je šikovná aplikace, pomocí které naskenuješ čárový kód z láhve a hned uvidíš, kolik je v ní kostek cukru!“

Na oficiální stránce se pak dočtete, že „Konzumace velkého množství cukru není pro náš organismus zdravá. Světová zdravotní organizace doporučuje jako denní maximum 50 gramů cukru, to jest 10 kostek. Toto množství ovšem velmi často překračujeme, stačí vypít například 625 ml Kofoly a jsme na limitu. Proto jsme vytvořili šikovnou a jednoduchou aplikaci Cukr v láhvi. Stačí naskenovat čárový kód z obalu láhve a hned se zobrazí, kolik kostek cukru je v nápoji.“

Aplikace Cukr v láhvi je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých zaznamenala něco přes deset instalací. Z důvodu malého počtu hodnocení nemá zatím průměrnou známku. Instalační balíček velký 8,7 můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Cukr v láhvi
Cukr v láhvi

Sloneek Passport – evidence docházky

Také závěr tohoto dílu bude patřit aplikaci českých vývojářů – konkrétně programu Sloneek Passport od Trade Design, s.r.o.. Jedná se o mobilní aplikaci webové platformy Sloneek.com, která slouží k evidenci docházky, sledování odpracované doby a dalších s tím souvisejících věcí.

Kromě dalších funkcí nabízí tento systém například:

 • Schvalování dovolených – schvalování dovolených pomocí aplikace nahrazuje zastaralé papírové žádanky.
 • Plánování a timesheety – perfektní přehled o vašich lidech. Plánování činností a směn.
 • Firemní docházka – moderní řešení firemní docházky pomocí webové i mobilní aplikace s použitím lokalizace přes GPS.
 • Evidence zaměstnanců – databáze zaměstnanců s možností ukládání pracovněprávních dokumentů.
 • Stravenky – výpočet nároku na stravenky podle evidence pracovní doby nebo docházky, dopředu nebo zpětně.

Mobilní aplikace zjednodušuje práci uživatelů se systémem. Řadoví zaměstnanci mohou přes mobilní aplikaci vidět své události a zůstatky, žádat o dovolenou a registrovat docházku. Manažeři mohou přes aplikaci také schvalovat události svých podřízených.

Program Sloneek Passport je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenal přes 50 instalací. Z důvodu malého počtu hodnocení zatím nemá průměrnou známku. 9,2 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Sloneek Passport
Sloneek Passport

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)