Raiffeisenbank ukázala vlastní aplikaci pro platby mobilním telefonem

raipay

Rakouská banka Raiffeisenbank konečně spouští platby skrz mobilní telefony s Androidem. Vydává se však trochu jiným směrem, než konkurence. Namísto podpory Google Pay, kterou podporuje většina českých bank vytvořilo vlastní aplikaci s název RaiPay.

RaiPay – plaťte rychle a pohodlně

RaiPay - plaťte rychle a pohodlně

Rakouská centrála dala jednotlivým pobočkám na výběr, zda zvolí vlastní řešení či se přikloní ke Google Pay. Podporu Google Pay zatím banka nechystá, zatímco konkurenční Apple Pay bude podporován ke konci podzimu. Skrz aplikaci RaiPay lze bezkontaktně platit chytrým telefonem, vybírat z bankomatu po přiložení telefonu a vidět kompletní historii plateb.

raipay raiffeisenbank

“Rozhodli jsme se mít vlastní aplikaci, kterou můžeme rozvíjet podle potřeb našich klientů a postupně nabízet i další platební služby nad rámec Google Pay (například možnost plateb kdekoliv na internetu, informace o zůstatcích a transakcích, zobrazení PINu fyzické karty a podobně). Stejně tak víme, že někteří klienti nechtějí sdílet informace o svých platbách se společností Google.“ uvedla Raiffeisenbank v informacích pro klienty. Banka však nevylučuje, že bude v budoucnu možné využít také Google Pay, prioritou je však v současné době právě RaiPay. Pro využití této aplikace je potřeba chytrý telefon s NFC čipem a operačním systémem Android 5.0 a novějším.

Jakou máte banku? A podporuje Google Pay?

Zdroj: rb.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)