TOPlist

Jak moderní je vaše banka? Google Pay, Apple Pay, nebo doba kamenná?

nfc platby mobilem ceske banky podpora

Nedávno se v Česku spustilo placení přes Apple Pay. Do povědomí lidí se tak opět dostaly NFC platby mobilem, které už můžeme využívat díky Google Pay (dříve Android Pay) nějakou tu dobu. Jak jsou na tom ale s podporou bezkontaktních plateb přes telefon české banky?

NFC platby mobilem podporuje v Česku celkem 8 bank

Zajímavé srovnání uveřejnil na twitteru uživatel s přezdívkou @soluss. Po spuštění Apple Pay v Česku se blíže zaměřil, jak jsou na tom české banky. Celkově osm jich už nabízí placení přes telefon v různé formě, ať už je to právě Apple Pay, případně Google Pay anebo vlastní řešení.

Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje

Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje

Na pomyslné vedoucí pozici jsou celkem 4 banky, které již nyní podporují obě hlavní služby pro placení přes telefon. Jmenovitě se jedná Komerční banku, MONETA Money Bank. mBank a J&T Banku. Na dalších místech je to Air Bank a Česká spořitelna, které mají u Androidu vlastní řešení, ale nabízí platby přes Apple zařízení.

U Equa bank funguje prozatím jen Google Pay a ČSOB má pouze vlastní řešení pro Android. Za zmínku ještě stojí určitě i MONETA Money Bank a Komerční Banka za podporu Fitbit Pay a Garmin Pay. Další banky na seznamu „trochu zaspaly“ a i v roce 2019 nenabízí možnost využívat NFC platby mobilem. Patří mezi ně Sberbank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank a Fio Banka.

Google Wallet
Google Wallet

Podporuje vaše banka NFC platby mobilem? Pokud ano, využíváte tuto funkci?

Zdroj: @soluss

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)