Fitbit Pay a Garmin Pay oficiálně v Česku: Bezkontaktní platby hodinkami a náramky

garmin pay fitbit pay ceska republika platby

Po Google Pay, se dnes v Česku spouští další dvě služby pro bezkontaktní platby. Jedná se o Fitbit Pay a Garmin Pay. Jde tedy o placení chytrými hodinkami, respektive náramky. Prozatím však musíte počítat s omezením, služba je dostupná pro držitele karet Visa a MasterCard od Moneta Money Bank. Rozšířenost je tak výrazně menší než u dříve zmíněného Google Pay.

Služby Fitbit Pay a Garmin Pay už jsou i v České republice

Pokud vlastníte chytré hodinky Garmin nebo Fitbit, které podporují technologie Pay, tak pro vás máme dobrou zprávu. Od dnešního dne si do nich můžete nahrát karty Mastercard a Visa vydané MONETA Money Bank. A díky tomu tak můžete platit v obchodech bezkontaktně. Jak ukazuje i výzkum z minulého roku, Češi stále více a více používají bezkontaktní platby pomocí telefonu a nositelné elektroniky. Využívá je už více než 40% spotřebitelů.

garmin pay fitbit pay cesko visa moneta

„Uvedení plateb chytrými hodinkami Garmin a Fitbit na českém trhu vnímáme jako další důležitý krok, umožňující spotřebitelům platit způsobem, který vyhovuje jejich životnímu stylu. Češi patří mezi největší fanoušky platebních inovací na světě. Bezkontaktně platíme 91 % všech transakcí, což nás staví globálně na druhé místo. Očekáváme, že platby chytrými hodinkami, telefony a dalšími zařízeními se stanou pro Čechy už brzy úplně stejnou samozřejmostí jako běžné platby debetní nebo kreditní kartou,“ řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku.

Samotná transakce probíhá téměř totožně jako u karty, chytré hodinky či náramek stačí odemknout PIN kódem a přiložit je k platebnímu terminálu. K zabezpečení se využívá nová generace tzv. tokenizace. Je to technologie zabezpečení, jež nahrazuje citlivé informace z platebních karet, například šestnáctimístné číslo účtu, datum platnosti a bezpečnostní kód, jedinečným digitálním identifikátorem (tokenem), který lze následně použít ke zpracování platby, aniž by bylo nutné odkrýt výše uvedené detailní informace o účtu.

Které Garmin modely podporují v Česku Garmin Pay?

 

Které Fitbit modely podporují v Česku Fitbit Pay?

 

Vlastníte některé z těchto zařízení, těšíte se na bezkontaktní platby?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)