Menu

Fitbit Pay a Garmin Pay oficiálně v Česku: Bezkontaktní platby hodinkami a náramky

Po Google Pay, se dnes v Česku spouští další dvě služby pro bezkontaktní platby. Jedná se o Fitbit Pay a Garmin Pay. Jde tedy o placení chytrými hodinkami, respektive náramky. Prozatím však musíte počítat s omezením, služba je dostupná pro držitele karet Visa a MasterCard od Moneta Money Bank. Rozšířenost je tak výrazně menší než u dříve zmíněného Google Pay.

Služby Fitbit Pay a Garmin Pay už jsou i v České republice

Pokud vlastníte chytré hodinky Garmin nebo Fitbit, které podporují technologie Pay, tak pro vás máme dobrou zprávu. Od dnešního dne si do nich můžete nahrát karty Mastercard a Visa vydané MONETA Money Bank. A díky tomu tak můžete platit v obchodech bezkontaktně. Jak ukazuje i výzkum z minulého roku, Češi stále více a více používají bezkontaktní platby pomocí telefonu a nositelné elektroniky. Využívá je už více než 40% spotřebitelů.

garmin pay fitbit pay cesko visa moneta

„Uvedení plateb chytrými hodinkami Garmin a Fitbit na českém trhu vnímáme jako další důležitý krok, umožňující spotřebitelům platit způsobem, který vyhovuje jejich životnímu stylu. Češi patří mezi největší fanoušky platebních inovací na světě. Bezkontaktně platíme 91 % všech transakcí, což nás staví globálně na druhé místo. Očekáváme, že platby chytrými hodinkami, telefony a dalšími zařízeními se stanou pro Čechy už brzy úplně stejnou samozřejmostí jako běžné platby debetní nebo kreditní kartou,“ řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku.

Samotná transakce probíhá téměř totožně jako u karty, chytré hodinky či náramek stačí odemknout PIN kódem a přiložit je k platebnímu terminálu. K zabezpečení se využívá nová generace tzv. tokenizace. Je to technologie zabezpečení, jež nahrazuje citlivé informace z platebních karet, například šestnáctimístné číslo účtu, datum platnosti a bezpečnostní kód, jedinečným digitálním identifikátorem (tokenem), který lze následně použít ke zpracování platby, aniž by bylo nutné odkrýt výše uvedené detailní informace o účtu.

Které Garmin modely podporují v Česku Garmin Pay?

 

Které Fitbit modely podporují v Česku Fitbit Pay?

 

Vlastníte některé z těchto zařízení, těšíte se na bezkontaktní platby?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

4.9.2018 16:39

Fitbit Pay a Garmin Pay je dostupný i pro držitele karet Mastercard, informace byla do článku doplněna. Děkujeme Karlovi P. za upozornění.

StrejdaYouda

StrejdaYouda 0

4.9.2018 19:41

Má někdo informace i ohledně Samsung Pay u nás?

Sinco

sinco 2

4.9.2018 19:56

Teď aby to bylo i pro jiné banky, třeba KB. A půjdu to testnout

Eddie

Eddie 0

20.9.2018 18:49

Mám Vivoactive 3, vyřídil jsem si kreditku od Monety a dnes otestováno, funguje.

RSS (komentáře k článku)