TOPlist

Equa bank nově podporuje Google Pay: Placení telefonem jsme rovnou vyzkoušeli

equa bank google pay

Google Pay (dříve Android Pay) dnešním dnem začíná podporovat další banka v České republice. A to Equa bank. Vše jsme již vyzkoušeli, jak přidání platební karty, tak i samotné placení je velice jednoduché a zabere maximálně pár minut. Potěší i to, že se dá pomocí telefonu vybírat z bankomatů.

Google Pay už v Česku podporuje i Equa bank

Dlouhé měsíce se uživatelé Equa bank ptali na to, kdy se objeví podpora placení přes Google Pay. Původně se slibovalo do konce roku 2018. To se nakonec nestihlo, ale naštěstí jen o zhruba jeden měsíc. Dnes byla podpora spuštěna a první uživatelé již můžou platit pomocí mobilního telefonu s NFC.

novinky v google pay
Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank

„Spuštění plateb Google Pay je součástí naší strategie – být předním poskytovatelem digitálního bankovnictví. Platby s Google Pay jsou jednoduché, rychlé a bezpečné. Instalace a využívání této platební metody je pro klienta zcela zdarma. Svůj účet si klient navíc může spravovat kdekoli – na webu nebo v aplikaci. Další výhodou je, že při platbě prostřednictvím Google Pay se údaje ze skutečné karty klienta nikdo nedozví a veškeré informace tak zůstávají v bezpečí.“

Co je potřeba k placení pomocí Google Pay?

Podmínky pro používání Google Pay jsou stejné jako u jiných bank, které již podporují NFC platby delší dobu (Komerční banka, Moneta, mBank, J&T Banka a Edenred). Takže jen zkráceně, v první řadě je potřeba mobilní telefon s Androidem 5.0 nebo vyšším a hlavně s podporou technologie NFC. V telefonu musí být aktivní zámek telefonu a nainstalovaná aplikace Google Pay (stahuje se zdarma na Google Play). Samotným propojením vás už provede přímo aplikace Google Pay.

Nastavení plateb je následovné – do 500 Kč stačí pouze rozsvítit obrazovku telefonu a přiložit k terminálu. Při platbách nad 500 Kč je potřeba ještě odemknout telefon. Placení se podporuje i u chytrých hodinek s NFC a Wear OS.

Google Wallet
Google Wallet

Jak funguje placení s mobilem u Equa bank?

Jelikož v redakci máme člověka s touto bankou, mohli jsme ihned podporu Google Pay u Equa bank vyzkoušet. Vše funguje zcela bez problémů, přidání karty trvá zhruba dvě minuty a ihned můžete platit. S telefonem jsme platili v podstatě okamžitě od aktivace a platba proběhla ihned na první pokus. Jak placení probíhá, můžete vidět na našem starším videu níže, které jsme pořídili při spuštění tehdy ještě Android Pay. Dnes už se technologie nazývá Google Pay.

Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje

Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje

Máte Equa bank? Už jste vyzkoušeli platby přes Google Pay?

Zdroj: vlastní, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)