TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #308: pomocník pro piloty dronů

Nejnovější aplikace z Google Play #308: pomocník pro piloty dronů

Máme tu další pondělí a s ním i 308. pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám ukážeme program, ve kterém si budete moci „vyzkoušet“ minci za 100 milionů korun a aplikaci pro placené parkování v Brně. Dále vám představíme novou platební metodu MALL Pay a praktického pomocníka pro piloty dronů.

Jubilejní emise 2019 – mince za 100 milionů

Česká národní banka představila a vystavovala počátkem ledna tohoto roku na Pražském hradě druhou největší zlatou minci na světě. Nechala ji vyrobit jako symbol oslav stého výročí vzniku československé koruny.

Pomocí tohoto programu a rozšířené reality je možné si 100milionovou zlatou minci ČNB promítnout do jakéhokoli prostředí, vyfotit se s ní a doslova si ji odnést domů. Kromě toho aplikace obsahuje mince a bankovky vydané v roce 2019 Českou národní bankou u příležitostí 100 let česko-slovenské koruny.

Aplikace Jubilejní emise 2019 je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo jen něco přes deset uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrné hodnocení. Balíček velký 73 MB je možné používat na telefonech a tabletech s Androidem 7.0 a vyšším.

Jubilejní emise 2019
Jubilejní emise 2019

ParkSimply Brno – placené parkování v Brně

Druhou aplikaci dnešního přehledu ocení především obyvatelé jihomoravské metropole, kteří někdy musí parkovat v placených zónách. ParkSimply Brno slouží k zaplacení parkovného, přičemž dává na výběr ze dvou možností – platit lze buď platební kartou, nebo prostřednictvím prémiové SMS.

Pokud přidělíte oprávnění k načítání aktuální polohy zařízení, bude zakoupení parkovacího lístku jen otázkou zápisu registrační značky parkovaného vozidla a výběru doby parkování. Aplikace si (dle přání uživatele) dokáže platební kartu po alespoň jedné úspěšně autorizované platbě zapamatovat a další pořízení parkovacího lístku bude ještě rychlejší a pohodlnější.

Aplikace ParkSimply Brno je v Obchodě Play jeden týden a dosud si ji stáhlo více než sto uživatelů. Její průměrná známka 3,9 vychází zatím jen z devíti hodnocení, ale autoři reagují na připomínky uživatelů, takže je šance na zlepšení. 8,1 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 6.0 a novějším.

ParkSimply Brno
ParkSimply Brno

MALL Pay – plaťte zboží až po dodání

Provozovatel jednoho z největších českých internetových obchodů MALL.cz přišel první říjnový den s vlastní platební aplikací MALL Pay. Dle oficiálních stránek se má jednat o bezpečný a pohodlný způsob online nakupování.

Jako jedna z hlavních výhod je deklarována možnost zaplatit za objednané zboží až 14 dnů po jeho dodání. Nebudete tak například platit za věci, které jste ještě neviděli a nevyzkoušeli. Odložená platba je přitom zcela zdarma, bez jakýchkoliv poplatků.

Všechny objednávky nakoupené přes MALL Pay budete mít přehledně na jednom místě. Aplikace vás také bude o stavu objednávky průběžně informovat. Kromě toho dostanete za nákupy body, které můžete proměnit na slevy, dopravu zdarma nebo další výhody.

Aplikace MALL Pay je v Obchodě Play právě jeden týden a za tu dobu si ji stáhlo přes padesát uživatelů. Zatím tedy nemá k dispozici průměrné hodnocení. Balíček velký 5 MB je možné používat na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a vyšším.

Skip Pay
Skip Pay

Létejte zodpovědně – pomocník pro piloty dronů

Drony se, spolu s klesajícími cenami, dostávají do rukou stále více uživatelům. Bohužel často i těm zcela nepoučeným, kteří si svým následným počínáním koledují o průšvih a často i o pokutu. Právě to chce řešit aplikace s výstižným názvem Létejte zodpovědně.

Tento program přináší ucelené a aktuální informace o pravidlech a omezeních ve vzdušném prostoru určené primárně pilotům a operátorům dronů. V pohodlí domova i přímo v terénu z ní například zjistíte, kde je a kde není možné s dronem létat.

Autoři ze společnosti UpVision s.r.o. pak jako hlavní funkce a vlastnosti jmenují:

  • Jaká jsou pravidla a omezení v místě plánovaného letu?
  • Plánování parametrů letu jako je výška či délka trvání letu s ohledem na aktuální stav omezení ve vzdušném prostoru
  • Vytvořené profilu uživatele a jednotlivých dronů
  • Vedení deníku letů
  • Vytvořte a zašlete elektronickou žádost o povolení letu v CTR Praha
  • Zvyšte svou bezpečnost a dejte ostatním pilotům vědět o svém letu
  • Informace o dalších pilotech a dronech ve vašem okolí

Aplikace Létejte zodpovědně je v Obchodě Play dva týdny a dosud si ji stáhlo více než sto uživatelů. Její průměrná známka 4,0 zatím však vychází jen z několika hodnocení. 100 MB velký instalační balíček lze používat na zařízeních s Androidem 4.3 a novějším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)