Nejnovější aplikace z Google Play #309: české dopravní informace

Nejnovější aplikace z Google Play #309: české dopravní informace

Máme tu 41. pondělí roku 2019 a s ním samozřejmě i další pokračování našeho pravidelného cyklu, ve kterém vám představujeme nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát to bude Klub nového lesa od Lesů ČR, české dopravní informace, nový program pro maminky, a nakonec oficiální mobilní aplikace komunitního webu Flickr.

Klub nového lesa

S první aplikací dnešního přehledu zavítáme do českých luhů a hájů, tedy abychom byli zcela přesní, do místních lesů. Program Klub nového lesa vydaly Lesy ČR, s.p. jako součást kampaně „Sázíme lesy nové generace“.

Můžete se tak stát členem Klubu nového lesa, kde získáte přehled o všech akcích. Po přihlášení do aplikace se automaticky dostanete do kategorie Novinky. Zde si můžete přečíst aktuální informace z oboru lesnictví a společnosti Lesy České republiky, s. p.

V sekci Akce je připraven výčet všech akcí, které největší český správce lesů pořádá a na něž se můžete vydat. Pro snadné vyhledávání lze využít horní lištu a vybrat konkrétní region. V informacích o jednotlivých akcích se můžete podívat na mapu, kde se akce koná.

Aplikace Klub nového lesa je v Obchodě Play dva týdny, během kterých si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Po prvních šesti hodnoceních se zatím může chlubit známkou 5,0. Jen 7 MB velký balíček je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Klub nového lesa
Klub nového lesa

Aktuální Pozice Policie ČR a Dopravní Informace

Ačkoli dopravní informace poskytuje celá řada aplikací a informace o policejních hlídkách najdete například v navigaci Waze, objevil se v Obchodě Play nový český program se šíleně dlouhým názvem Aktuální Pozice Policie ČR a Dopravní Informace.

Podle popisku je jeho úkolem informovat o policejních hlídkách a dopravních komplikacích, přičemž ke sběru dat slouží uživatelská základna. Hlášení lze podávat jak přímo z místa, tak i později – například poté, co bezpečně zastavíte. Úspěch projektu, stojícího na informacích z komunity, pochopitelně závisí primárně na tom, kolik uživatelů se bude aktivně zapojovat.

Aplikace Aktuální Pozice Policie ČR a Dopravní Informace je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala více než sto instalací. S ohledem na malý počet hodnocení nemá v tuto chvíli dostupnou průměrnou známku. Instalační balíček velký 3,9 MB lze používat na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

APPČR
APPČR

Tezu aplikace pro maminky

Také se třetí novou aplikací zůstaneme v Česku – jmenuje se Tezu aplikace pro maminky a jejím cílem je ulehčit život maminkám. Konkrétně nabízí možnost seznámit se a komunikovat s dalšími matkami, zapojit se do komunity a možnost číst si tematické články.

„Pokud hledáte dobrou radu či porozumění, chcete-li se sejít s maminkou v okolí s dětmi ve stejném věku, pokud hledáte zajímavé články o všem, co se týká mateřství nebo pokud chcete najít jednoduchý bazárek či mapu s nejbližšími místy určenými speciálně pro maminky, Tezu je tu pro Vás.“ uvádějí autoři v popisku.

Aplikace je zatím v procesu vývoje a v příštích verzích hodlá přinést možnost prodeje věcí v jednoduchém bazárku, nebo vyhledávání míst vhodných pro návštěvu s potomky, kde bude možné i hodnotit a recenzovat.

Tezu aplikace pro maminky je v Obchodě Play necelé tři týdny, během kterých si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Po prvních deseti hodnoceních se zatím může chlubit pěknou známkou 4,9. Pouhé 2,2 MB velký balíček je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Tezu aplikace pro maminky
Tezu aplikace pro maminky

Flickr

Své mobilní aplikace se konečně dočkal i jeden z největších komunitních webů pro sdílení fotografií – Flickr. Díky ní budete moci nahrávat, organizovat, upravovat a sdílet své fotografie odkudkoli na světě, kde je k dispozici internetové připojení.

Proč byste si měli nainstalovat právě tento program? Zde jsou jeho hlavní lákadla a funkce:

  • Najděte inspiraci u ostatních uživatelů – Flickr je domovem několika miliard fotografií a milionů skupin vášnivých fotografů.
  • Snadná organizace a sdílení – procházejte pořízené snímky, jedním gestem vyberte a uspořádejte stovky fotografií a sdílejte je během několika sekund.
  • Uvolněte svou kreativitu – upravujte své fotografie, přidejte filtry, ořízněte obrázky a využijte další užitečné funkce!

Mobilní aplikace Flickr je v Obchodě Play pět týdnů a za tu dobu zaznamenala více než pět tisíc instalací. Na základě prvních 65 hodnocení má průměrnou známku 4,1. Instalační balíček velký 19 MB lze používat na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Flickr
Flickr

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)