Nejnovější aplikace z Google Play #315: lepší rozvrh a ovládnuté emoce

Nejnovější aplikace z Google Play #315: lepší rozvrh hodin a ovládnuté emoce

Máme tu první prosincové pondělí a s ním již 315. pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme aplikaci HONOR Klub, lepší rozvrh hodin a program, se kterým ovládnete své emoce. Zakončíme aplikací, která nabídne zajímavé slevy.

HONOR Klub – pro fanoušky značky

Jako první tu máme aplikaci pro fanoušky a majitele telefonů Honor. Jmenuje se HONOR Klub a podle popisku novinek byla s poslední verzi zpřístupněna v České republice a Saudské Arábii. Právě to je důvod, proč ji zařazujeme do přehledu nejnovějších aplikací, ačkoli není úplně nová.

HONOR Klub je oficiální fórum pro všechny fanoušky HONORu, kde najdou novinky, poznají nové lidi a mohou sdílet své zkušenosti a zážitky. V rámci něj mohou:

  • OBJEVOVAT a vyhledávat zajímavý obsah
  • KOMUNIKOVAT s ostatními HONOR fanoušky
  • VYHRÁT ceny v soutěžích
  • SDÍLET tipy a triky, tutoriály a mnoho jiného
  • ZÍSKAT přístup k novinkám a Q&A

Aplikace HONOR Klub je v Obchodě Play sice již od dubna 2018, nicméně nebyla dostupná v Česku. Celkem si ji stáhlo přes deset milionů uživatelů a má průměrnou známku 4,3. Instalační balíček velký 12 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.3 a vyšším.

Lepší rozvrh (Bakaláři)

Informační systém Bakaláři používají mnohé školy a vzdělávací instituce. Kromě toho, že autoři nabízejí oficiální aplikaci, jsou k dispozici i další alternativy. Jednou z nich je Lepší rozvrh, který vytvořil student Vít Skalický, kterého nebavilo čekat na oficiální aplikaci, než se uráčí načíst rozvrh na pomalé školní Wi-Fi.

Autor k tomu píše: „Lepší rozvrh si Váš rozvrh pamatuje i bez internetu, takže jej ukáže během okamžiku. Jednoduché a srozumitelné rozhraní usnadňuje orientaci mezi týdny a díky připravovanému widgetu už ani nebudete muset aplikaci otevírat!“

Velmi příjemným faktem je, že aplikaci vyvíjí jako svobodný software s otevřeným zdrojovým kódem. Pokud chcete navrhnou novou funkci, podívat se, jak všechno funguje nebo umíte programovat a chcete ji vylepšit, stačí navštívit její stránku na GitHubu.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Velmi rychlé zobrazení rozvrhu – Kombinuje offline a online data, aby se rozvrh zobrazil do vteřiny.
  • Plynulý offline režim – Lepší rozvrh si všechna načítaná data na pozadí uloží pro použití bez internetu.
  • Přehledné rozhraní – Snadné a rychlé přepínání mezi týdny
  • Svobodný software – Žádné reklamy, žádné špehování, zdarma a navždy.

Aplikace Lepší rozvrh (Bakaláři) je v Obchodě Play něco málo přes jeden měsíc. Během této doby si ji nainstalovalo více než deset uživatelů a na základě prvních hodnocení se může chlubit průměrnou známkou 5,0. Balíček velký 3,3 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Better Schedule (Bakaláři)
Better Schedule (Bakaláři)

NVC kartičky – ovládněte emoce

Za třetím programem dnešního přehledu stojí programátor Lukáš Křečan. NVC kartičky slouží k procvičování pocitů a potřeb podle stránek nenásilné komunikace. Autorem textů kartiček je lektor Ondráš Přibyla.

Fungovat to má následovně: „Zeptejte se sami sebe na otázku: Jak jsem se dneska měl? A s touto otázkou začněte procházet kartičky pocitů a sbírat si pocity, které jste ten den zažili. Pak si kartičky vyskládejte před sebe (třeba do časové osy) a věnujte chvíli klidnému pohledu na svoje emoce. Můžete si zkusit všimnout, jaké pocity máte, když se na své minulé emoce takto podíváte.“

Co tímto trénujete? Kromě slovní zásoby pro pocity ještě několik důležitých věcí: cvičíte si sebe-uvědomování a citlivost k sobě. Cvičení může pomoct získat odstup od svých emocí a uvědomit si, že jsou důsledkem minulé situace, a nemusí být užitečné si je dál nést.

Program NVC kartičky je v Obchodě Play čtyři týdny a celkem si ho stáhlo přes padesát lidí. Z důvodu malého počtu hodnocení však zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 6,2 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

NVC kartičky
NVC kartičky

Rodinné pasy Jihomoravského kraje – slevy v kapse

Na závěr tu máme ještě jeden program z českých luhů a hájů – stojí za ním společnost VERTIGO.CZ, s.r.o. a jmenuje se Rodinné pasy Jihomoravského kraje. Rodinné pasy vznikly v roce 2006 s cílem podpořit rodinné rozpočty slevami, které lze čerpat ať už na rodinných výletech, při běžných nákupech, či návštěvách kulturních a sportovních akcí.

Dle popisku „Aplikace umožňuje snadné vyhledávání v síti poskytovatelů slev ve vašem okolí v celé České republice. Osoby registrované v projektu mohou využívat slevy u více jak 3 000 poskytovatelů. Kamkoli se vydáte, budete mít díky této aplikaci přehled o slevách na dosah ruky.“

Aplikace Rodinné pasy Jihomoravského kraje jsou v Obchodě Play novinkou, kterou si zatím stáhly jen jednotky uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 7,3 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Rodinné pasy Jihomoravského kr
Rodinné pasy Jihomoravského kr

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)