Nejnovější aplikace z Google Play #314: moderní správce souborů

Nejnovější aplikace z Google Play #314: moderní správce souborů

Listopad se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci, nicméně ani v jeho poslední pondělí vás nemíníme ošidit o tipy na čtyři nové aplikace. Dnes to bude moderní správce souborů, magazín pro zdravotní sestry, služba pro neslyšící a program, který vám prozradí, kdy vám jede metro.

Metroji – kdy vám jede metro?

Dnešní přehlídku začneme v českých luzích a hájích, konkrétně u Jana Mikeše, který má v Obchodě Play již několik aplikací. Jeho zatím poslední dílko se jmenuje Metroji – Stíhám metro? a jde o veřejnou beta verzi.

K čemu Metroji slouží? Užitečná bude obyvatelům našeho hlavního města, kterým ukáže, kdy jede metro. Pomocí emoji napoví, jestli má ještě smysl spěchat, nebo zdali bude lepší zvolnit. Jednou z výhod, kterou v pražské podzemce určitě oceníte, je schopnost fungovat zcela offline.

Sám autor představuje aplikaci těmito slovy: „Cestuješ po Praze metrem? Co takhle zkusit Metroji, českou appku, která Ti ukáže nejbližší odjezdy metra a zároveň napoví, jestli a jak je máš šanci stihnout. S Metroji můžeš po Praze cestovat o dost víc v klidu!“

Aplikace Metroji – Stíhám metro? je v Obchodě Play desátý den a za tu dobu si ji nainstalovalo přes 500 uživatelů. Jasně převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,7. Instalační balíček velký jen 2,4 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Metroji - Stíhám metro?
Metroji - Stíhám metro?

SestraMT – moderní magazín

Také se druhou aplikací dnešního výběru zůstaneme v Česku. SestraMT neboli Sestra Medical Tribune přináší novinky pro sestry ze světa ošetřovatelství a medicíny moderní formou videozpravodajství. Aktuality z oboru tak můžete mít kdykoli po ruce.

Samotná aplikace funguje spíše jako odkazovač – krátké a přehledné zprávy nabízejí odkaz na podrobnější informace v textové podobě. Jednou z výhod je možnost dostávat jen ty zprávy, které chcete odebírat, s možností volby specializovaných kanálů dle odborného zaměření.

Autoři však upozorňují, že „aplikace je určena odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.“

Program SestraMT je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých si ho stáhlo jen něco přes deset zájemců. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Aplikaci velkou 4,1 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Tichá linka – služba pro neslyšící

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci Tichá linka, což je dle popisku „sociální služba tlumočení znakového jazyka a přepisu mluvené řeči do textu online.“ Je určena lidem se sluchovým nebo kombinovaným postižením a umožňuje jim komunikovat se slyšícími lidmi bez bariér.

Uživatel má možnost si dle svých komunikačních preferencí zvolit službu a dle toho se spojit buď s tlumočníkem znakového jazyka, nebo s přepisovatelem mluvené řeči. Tlumočník/přepisovatel potom simultánně zprostředkuje telefonickou nebo osobní komunikaci se slyšícím.

Veškerá komunikace s tlumočníky a přepisovateli probíhá online a ve skutečném čase. Služba tlumočení je otevřena nonstop, služba přepisu je dostupná od 7 do 17 hodin. Další informace můžete načerpat na oficiálním webu TicháLinka.cz.

Aplikace Tichá linka je v Obchodě Play čtvrtý týden a za tu dobu si ji nainstalovalo přes deset uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký jen 0,7 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Tichá linka
Tichá linka

FV File Explorer – moderní správce souborů

Alespoň s poslední aplikací dnešního přehledu se podíváme za hranice naší republiky. FV File Explorer je moderní správce souborů pro nenáročné uživatele, který požaduje jen opravdu nezbytná přístupová oprávnění.

Popisek je v tomto případě až nezvykle stručný – v podstatě říká jen to, že tento výkonný souborový manažer nabízí více než stovku funkcí. Z náhledových obrázků je pak patrné, že poskytuje rychlý přístup k určitým typům dat, zvládá náhledy obrázků a fotek, jakož i několik grafických efektů.

Program FV File Explorer je v Obchodě Play čtyři týdny, během kterých si ho stáhlo jen něco přes tisíc zájemců. Očividně převažující spokojenost odráží průměrná známka 4,5. Aplikaci velkou 16 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

FV File Explorer
FV File Explorer

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)