Menu

Plánování a výběr výletu: 7 aplikací, které vám to zpříjmění

Jaro je již tady, léto tu bude co nevidět a s těmito ročními období se pojí i doba výletů. Většina z vás se jistě na nějaký ten výlet chystá, ať už sám nebo s rodinou. Máte ale již vybráno kam se na výlet vydáte? Pokud ne, nezoufejte. Ve světě mobilních aplikací je totiž spousta pomocníků, kteří vám poradí s výběrem výletu a jeho plánování se stane zábavou. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých aplikací, které by neměly zůstat bez povšimnutí a třeba právě vám s výletem pomohou.

Náš výběr aplikací pro výběr a plánování výletů

1. Výletář

Výletář je šikovnou aplikací, která vám plánování výletu celkem značně zjednoduší výběrem toho správného místa. Na úvodní obrazovce si stačí v horní části vybrat oblast ČR a pak už jen kliknout na jednou z barevných tlačítek. Pod zeleným najdete tipy na místa, která můžete navštívit kdykoli se vám to hodí. Pod modrým tlačítkem pak najdete tipy na místa, na kterých budou v dohledné době probíhat nějaké kulturní akce. Můžete tak běžný výlet na nějaký zámek spojit třeba s místními slavnostmi či trhy.

Výletář
Výletář
Developer: Hexaworks
Price: Free

2. Trip Advisor

Plánování výletu vám může zpříjemnit i aplikace Trip Advisor. V první řadě vám stejně jako Výletář pomůže najít zajímavá místa, která můžete navštívit. Výhodou ale je, že se nezabývá jen místy v České Republice, ale v podstatě po celém světě. Je nám jasné, že na víkendový rodinný výlet asi nepoletíte do Austrálie, ale pokud třeba žijete poblíž hranic, můžete se na výlet vydat třeba k našim zeměpisným sousedům. A vůbec nevadí, že to tam neznáte. Jednotlivá města si totiž můžete stáhnout offline. Když budete tedy v zahraničí a bez mobilního připojení k internetu, budete i nadále moci pátrat po svém okolí díky staženým mapám i recenzím. Nakonec vám aplikace dovolí najít a rezervovat si na místě hotel, či najít tu pravou restauraci na sobotní oběd. Neříkejte, že plánování výletu není s takovou aplikací jednoduché.

3. Kudy z nudy

Pokud jste se ani dosud nedokázali rozhodnout kam na výlet nebo vám jednoduše nestačil obsah předchozích aplikací ve vašem bližším okolí, můžete zkusit aplikaci Kudy z nudy. Ta nabízí komplexní nabídku pro cestovatele a výletníky, kteří nechtějí za výlety jezdit daleko. Kromě běžných tipů na výlety, jaké jsme mohli vidět i v předchozích dvou aplikacích, vám Kudy z nudy ukáže i poměrně nabitý kalendář akcí (v závislosti na oblasti). Dobře poslouží sekce “Co se děje v okolí” a “Výlety v okolí”, ale s cestami na větší vzdálenost nepočítejte. Kudy z nudy využijete pouze při plánování výletu po okolí.

Kudy z nudy
Kudy z nudy
Developer: Czechtourism
Price: Free

4. Swim Places – KdeSeKoupat

K létu neodmyslitelně patří i koupání. Aha, vy nevíte kde se ochladit? Kde je čistá voda? Nebo kde je to vhodné pro děti? Plánování výletu za koupáním vám usnadní aplikace Swim Places – KdeSeKoupat. Výhodou této aplikace je databáze doslova nabitá všemi možnými místy, kde je možné se v parném létě zchladit. Mezi hlavní funkce patří filtrování podle typu (jezera, řeky, koupaliště apod.) a podle kvality vody. Na vybraná místa se můžete nechat rovnou navigovat, takže je plánování opravdu efektivní. Navíc, pokud na mapě chybí nějaké místo o kterém víte, můžete ho přímo z telefonu jednoduše přidat. Ostatní uživatelé pak místo hodnotí, takže si o daném místě dokážete udělat poměrně dobrou představu.

Swim Places
Swim Places
Developer: Mapotic
Price: Free

5. Kempy v ČR a na Slovensku

Pokud plánujete vyvézt rodinku pod stan, plánování vám zjednoduší aplikace Kempy v ČR a na Slovensku. Jistě, můžete si stan postavit kdekoli v lese, kde táboření není zakázané, ale pokud chcete mít pro svou rodinku nějaké zázemí, kemp je jasnou volbou. Tato aplikace je jednoduchým průvodcem více než 800 kempy v ČR a na Slovensku. Kempy si můžete zobrazit na mapě nebo v seznamu. Pak si stačí jeden vybrat a po jeho rozkliknutí uvidíte kontakty, otevírací dobu i jaký typ ubytování je kempem nabízen. Zajímavou funkcí aplikace jsou slevové kódy, které můžete v kempech uplatnit. Ty kempy, které slevu pro uživatele aplikace nabízí, jsou již v seznamu viditelně odlišeny. Seznam kempů je aktualizovaný při každém spuštění a pokud vám nějaký chybí, stačí na něj přímo z aplikace upozornit vývojáře, kteří vše co nejdříve napraví.

Czech campsites
Czech campsites
Developer: Camp.cz
Price: Free+

6. Mapy.cz

Samozřejmě, k výletům již tradičně patří i aplikace Mapy.cz od Seznamu. Jejich mapové podklady jsou v ČR zaměřeny právě na cestování a turistiku. Nechybí v nich turistické, naučné a cyklistické stezky, možnost stažení map offline a samozřejmě ani plánování výletů. Seznam se nedávno pochlubil možností automatického plánování, přičemž stačí jen zadat zda se budete pohybovat pěšky či na kole a délku trasy. Mapy.cz samy najdou zajímavou trasu, která by vás měla vzít přes co největší možný počet zajímavých míst, aby váš výlet nebyla jen obyčejná projížďka na kole. Výlet na léto si můžete naplánovat již nyní a poté si ho uložit do “batůžku”, ve kterém ho kdykoli později opět naleznete. Aplikace v menším měřítku nabízí i samotné tipy na výlety, ale na ty bude vhodnější využití některé z výše zmíněných aplikací.

7. DARUMAgo!

Ve zkratce – DARUMAgo! je zajímavým nástrojem pro plánování a vyhledávání míst pro libovolný výlet. Pokud máte alespoň nějaký tip, kam byste se rádi podívali, stačí si stáhnout podaplikaci konkrétního města s kompletní databází zajímavých míst přímo ve městě i jeho okolí. Najdete zde muzea, památky, sportovní areály či zajímavé přírodní oblasti. Každé z míst je doplněno textovým i namluveným komentářem, který vám o daném místě dá poměrně jasnou představu. Z aplikace se pak můžete nechat navigovat na vybrané místo. A pokud aplikaci nevyužijete pro samotné plánování výletu, doporučujeme ji zkusit využít, pokud vám při výletě vznikne časová bublina a vy nebudete vědět, jak ji zamáznout.

Máte svůj tip?

Chyběla vám v našem výčtu nějaká aplikace, která vyřešila plánování výletu právě vám? Nebo máte nějaký tip, který by měli vyzkoušet i další čtenáři? Na nic nečekejte a podělte se v komentářích. Vaše návrhy mohou být zajímavé a může je kdekdo ocenit, včetně nás samotných.

A jak plánujete svoje výlety vy?

 

Komentáře

Dedii

z aplikace
16.5.2016 16:44

tripadvisormi ponukal ubytovanie z Bookingu :-/

Jirka2014

z aplikace
16.5.2016 16:47

Swim places super
To vyuziju.

faktuzjsemtroll

16.5.2016 18:05

Na vylety jezdi jenom hloupejsi lide, kteri nechapou to, ze u more, na horach, v lese mohou chytit nejakou infekci. Pak jsou tu same ptaci chripky, rakoviny kuze, spywary…

nosac

16.5.2016 18:18

Hele ty napodobenino faktuze. Jestli chceš být zajímavý svým stupidním názorem, běž mezi děti do mateřské školy. Možná tě budou poslouchat.

Masa

z aplikace
16.5.2016 18:38

hele, jako parodie na fktuzblba je to dobrý

AndreVW

z aplikace
16.5.2016 23:45

Zajímala by mě nějaká appka týkající se přímo cyklistiky (stezky, navigace, plánování cest, a jejich záznam) existuje něco takoveho? Díky

parekvole

z aplikace
17.5.2016 5:40

@AndreVW pouzivam appku “na kole i pěšky”

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
17.5.2016 10:05

Faktuz: klobouk dolů před doktorama v Bohnicích. Pěkně vám to vysvětlili!

HonKas14

15.6.2016 11:57

další zajímavá appka na výlety je Triphood (www.triphood.cz)

RSS (komentáře k článku)