TOPlist

Co je důležité při výběru nového telefonu? (Víkendová hlasovačka)

Co je důležité při výběru nového telefonu? (Víkendová hlasovačka)

Při výběru nového telefonu může hrát roli celá řada faktorů. Pro někoho je nejdůležitější příznivá cena, jinému záleží na značce a třetí upřednostní technické parametry. Jaká kritéria jsou nejdůležitější pro naše čtenáře? Na to se budeme ptát v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze.

Obsah článku

Nač hledět při výběru nového telefonu?

Jak jsme uvedli hned na začátku – faktorů, které mohou hrát roli při výběru nového telefonu, je celá řada. Pokud například neměníte mobil každý rok, určitě bude vhodné podívat se na zoubek tomu, jak si jednotlivé značky vedou z hlediska podpory svých zařízení – tedy jak často a jak dlouho po ukončení výroby vydávají aktualizace.

Neméně podstatným parametrem je cena, která by měla odrážet hardwarovou výbavu, kvalitu produktu a do jisté míry i značku. Na čínských prodejních serverech seženete smartphony s cenovkou od 2000 Kč, avšak ve většině případů nebudou jejich parametry vyhovující.

Galaxy Fold - jeden z nejdražších telefonů současnostiGalaxy Fold - jeden z nejdražších telefonů současnosti

I v českých e-shopech pořídíte chytré telefony „za hubičku“, ovšem dle pravidla „nechci slevu zadarmo“ musíte většinou počítat s podprůměrným hardwarem a starou verzí Androidu. Obstojné telefony pro nenáročné začínají zhruba na 3500 korunách – níže bychom raději nechodili. Na opačném pólu pak stojí například rozkládací Samsung Galaxy Fold s cenou nad 50 000 korun.

Další parametry

Další parametry, které byste měli brát v úvahu při výběru nového telefonu, závisí především na tom, jak a k čemu hodláte zařízení používat. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že vyšší kvalita se odrazí do ceny, takže telefon s nejvýkonnějším procesorem či nejlepším foťákem prostě bude něco stát.

Pokud chcete hrát hry, zvažte investici do herního mobilu s dostatkem operační paměti i interního úložiště. Pokud jsou pro vás důležité fotky nebo kvalita natáčeného videa, může vám s rozhodováním pomoci renomovaný test DxOMark, který se věnuje i mobilním telefonům.

Co je důležité při výběru nového telefonu?Co je důležité při výběru nového telefonu?

Svou roli při výběru mohou hrát i čistě subjektivní hlediska, jako je preference konkrétní značky, design telefonu nebo dostupné barevné varianty. Proto vlastně nikdy nelze říci, že je nějaký smartphone nejlepší, neboť „není na světě mobil ten, aby se zavděčil lidem všem“.

Co je důležité při výběru nového telefonu?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Tentokrát se ptáme: co je důležité při výběru nového telefonu? Protože asi jen málokdo vybírá podle jednoho kritéria, nabízíme tentokrát možnost hlasovat pro více položek. Prosíme, vyberte tři až pět, které jsou pro vás opravdu podstatné.
[gravityform id=“286″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]
V diskuzi pod článkem nám můžete napsat, jaký máte aktuálně telefon a podle kterých parametrů jste si ho vybrali.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda jsou z vašeho pohledu skládací/ohebné telefony budoucnost, nebo slepá ulička. Do ankety se nakonec zapojilo 85 respondentů, což není mnoho.

Skládací/ohebné telefony jsou...Skládací/ohebné telefony jsou...

Nakonec byly výsledky poměrně jednoznačné – nadpoloviční většina, přesně 56 % hlasujících, je přesvědčena, že skládací/ohebné telefony jsou okrajová záležitost pro omezenou cílovou skupinu. Budoucnost v tomto trendu vidí jen pětina účastníků.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (88)