Kde budete letos nakupovat vánoční dárky? (Víkendová hlasovačka)

Kde budete letos nakupovat vánoční dárky? (Víkendová hlasovačka)

Přesně za jeden měsíc a jeden den tu budou Vánoce – svátek, který pro většinu z nás znamená rozdávání a přijímání dárků. V obchodních centrech rostou fronty u pokladen i provozovatelé e-shopů se v posledních dnech musejí otáčet více než obvykle. Proto se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze budeme ptát: kde budete letos nakupovat vánoční dárky?

Obsah článku

Kde nakupovat vánoční dárky?

Zejména obchodní centra pojala adventní období jako jakýsi odpočet, kolik času zbývá na vánoční nákupy. Letos připadá první adventní („železná“) neděle na 1. prosince. Poté nás čekají ještě bronzová, stříbrná a zlatá neděle – 8., 15. a 22. prosince.

Budete nakupovat vánoční dárky v obchoďáku?Budete nakupovat vánoční dárky v obchoďáku?

Nejen během víkendů můžete nakupovat vánoční dárky pro členy rodiny, přátele, obchodní partnery a další lidi, kterým chcete udělat radost. Jednou z nejčastějších variant je nákup v kamenném obchodě, respektive v obchodním centru, kde v rámci jednoho objektu můžete sehnat vše – od špendlíku po lokomotivu :-).

Nevýhodou této konzervativní metody je ztráta času. S blížícím se Štědrým dnem můžete počítat s kolonami na vjezdech a výjezdech, s frontami u pokladen a tlačenicemi. Výhodou je, že si veškeré zboží můžete před nákupem prohlédnout, případně i nechat předvést – nebudete tak kupovat zajíce v pytli.

Z pohodlí domova

Podstatně pohodlnější je nákup v internetových obchodech. K jeho výhodám patří zpravidla o něco nižší ceny a často i možnost doručení až domů. Asi největší nevýhodou je nemožnost prohlédnout a vyzkoušet si zvolený produkt – to však řeší zákon, umožňující vrátit zboží pořízené přes internet do 14 dnů bez nutnosti uvádět jakýkoli důvod.

Veškeré zboží tak můžete objednat v pohodlí domova – budete potřebovat jen počítač, notebook, tablet či mobilní telefon připojený k internetu. S vyhledáním nejvýhodnější ceny mohou zdarma pomoci cenové srovnávače.

Nakupovat dárky můžete z pohodlí domovaNakupovat dárky můžete z pohodlí domova

Další možností jsou slevové servery, nabízející především zážitkové, ale mnohdy i materiální dárky. V tomto případě jde spíše o jakousi formu předplatného, kdy darující zaplatí částku a dostane poukaz. Ten následně obdarovaný využije k čerpání.

Asi nejlevněji lze nakupovat vánoční dárky na zahraničních (především čínských) obchodních platformách, jako je například AliExpress, GeekBuying a mnohé další. V tomto případě však je nutné počítat s tím, že doba doručení bývá v rámci několika týdnů a ve většině případů tak už je na nákup pozdě. Výjimkou jsou v tomto případě nabídky, které jsou vyskladňované z evropských skladů například v Polsku či Německu.

Kde budete letos nakupovat vánoční dárky?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ptáme se, kde budete letos nakupovat vánoční dárky? Protože předpokládáme, že využijete více možností, nabízíme i odpovídající typ hlasovacího formuláře.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---


V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o výhodách a nevýhodách vámi používaných způsobů, jak nakupovat vánoční dárky. Oceníme, když se pochlubíte, jaký nejoriginálnější vánoční dárek jste dali, nebo sami dostali.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda jako větší zlo vnímáte poškrábaný, nebo prasklý displej. Do ankety se tentokrát zapojil mimořádně nízký počet účastníků – pouze 82. I tak ale byly výsledky mimořádně jednoznačné.

Celkem 91 % respondentů uvedlo, že z obou nabízených možností je pro ně horší rozbitá či prasklá obrazovka. Jen 6 % vnímá jako méně příznivou variantu poškrábaný displej a další 2 % zvolila jinou odpověď.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)