Máte nastavený vlastní vyzváněcí tón? (Víkendová hlasovačka)

Máte nastavený vlastní vyzváněcí tón? (Víkendová hlasovačka)

Chytré telefony nabízejí široké možnosti přizpůsobení, které uživatelé rádi a ochotně využívají. Kromě tapety či grafického tématu lze například nastavit vyzvánění pro příchozí hovor. A právě to bude téma této Víkendové hlasovačky a diskuze, kde se budeme ptát, zda máte nastavený vlastní vyzváněcí tón.

Obsah článku

Okénko do historie

Pokud se podíváme na první mobilní telefony, zjistíme, že přicházely v nejlepším případě s omezenou sadou připravených vyzvánění, ze které si uživatel mohl vybírat. V té době jste jen na základě zvuku mohli snadno identifikovat, kdo má Nokii, Sagem, Siemens či jinou značku.

Staré telefony měly omezené možnostiStaré telefony měly omezené možnosti

Postupem času ale začali výrobci mobilů nabízet uživatelům možnost vytvořit si vlastní vyzvánění. Ano, opravdu „vytvořit“ – vyzváněcí tón se totiž zadával v editoru pomocí klávesnice v podobě sekvence čísel, případně písmen. Aby to nebylo tak jednoduché, měl každý výrobce svůj vlastní způsob zadávání.

Nokia Composer, Eminem – Without Me @MultiiiMediaaa

Nokia Composer, Eminem - Without Me @MultiiiMediaaa

V té době zažívaly neuvěřitelný rozvoj služby, které nabízely možnost poslat si na telefon vyzvánění nebo obrázek za určitý poplatek. Hitem byly také aplikace, jež dokázaly převést zvukový soubor ve formátu MIDI na vyzvánění pro určitý typ mobilu.

Vyzváněcí tón dnes

Doba se posunula a prakticky od prvních telefonů s operačním systémem Android byla k dispozici možnost nastavit si jako vlastní vyzvánění třeba písničku ve formátu MP3. To platí dodnes – stačí dostat příslušný soubor nějakým způsobem do paměti zařízení a nastavit ho jako tón příchozího hovoru.

Dnes je také možné přiřadit vlastní vyzvánění jednotlivým kontaktům, díky čemuž poznáte, že vám volá šéf nebo tchyně ještě předtím, než vylovíte mobil z kapsy. Většinou se nastavení individuálních zvonění provádí v rámci výchozí aplikace pro správu kontaktů.

Samotní výrobci se snaží nabídnout svým zákazníkům širokou paletu vyzváněcích tónů. Od začátků, kdy byly možnosti volby relativně omezené, se postupně přesunuli k často profesionálně provedeným melodiím nebo zvukům inspirovaným přírodou.

Máte nastavený vlastní vyzváněcí tón?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze, která zní: máte nastavený vlastní vyzváněcí tón? Pokud máte více telefonů, hlasujte podle toho, který používáte nejčastěji.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---


V komentářích pod článkem se můžete rozepsat o tom, jaký vlastní vyzváněcí tón máte nastavený. Pokud používáte individuální vyzvánění pro jednotlivé kontakty, pochlubte se, jaká znělka vám ohlašuje hovor od šéfa, manželky, tchyně či jiných osob!

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda při poslechu hudby dáváte přednost lokálně uloženým souborům, nebo streamování. Do ankety se nakonec zapojilo 152 respondentů a její výsledky jsou poměrně vyrovnané.

Lokálně uložené soubory, nebo streamování?Lokálně uložené soubory, nebo streamování?

Největší podíl – 38 % hlasujících – upřednostňuje poslech lokálně uložených souborů. V těsném závěsu však se 36 % zůstali příznivci streamované hudby. 17 % používá obě možnosti zhruba půl napůl a zbývajících 8 % hudbu na telefonu neposlouchá.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)