Máte chytré hodinky nebo náramek? (Víkendová hlasovačka)
- Články
- Karel Kilián
- 14.12.2019
- 40
Segment nositelné elektroniky zaznamenává v posledních letech prudký vzestup. Může za to několik faktorů v čele s postupně klesajícími cenami. V rámci této Víkendové hlasovačky se tedy budeme ptát, jestli máte chytré hodinky nebo náramek.
Obsah článku
Máte chytrý náramek?
Podíváte-li se do českých e-shopů, zjistíte, že nejlevnější chytré náramky dnes začínají na částce kolem 300 korun. Pokud si připlatíte stokorunu navíc, můžete mít značkový Xiaomi Mi Band 2, který jsme recenzovali v červnu roku 2018 a získal poměrně kladné hodnocení. Musíme ale podotknout, že v současnosti je již na trhu Mi Band 4 s barevným dotykovým displejem – jeho cena je však téměř dvojnásobná.
Nejlevnější chytré náramky poskytují zpravidla jen základní funkce, jako je zobrazení aktuálního času a počítání kroků. Poměrně častou a oblíbenou funkcí bývá měření tepové frekvence a uživateli hojně využívané zobrazování notifikací z připojeného mobilního telefonu.
Proto tomu nejdražší chytré náramky s cenou od 3000 korun výše se už pohybují na hranici s chytrými hodinkami. Kromě kvalitnějšího dílenského zpracování nabízejí například podporu GPS, díky které je lze využít k měření a záznamu trasy absolvované v rámci sportovní aktivity.
Máte chytré hodinky?
Jednou z největších výhod hodinek proti náramkům je obvykle výrazně větší displej. Ten oceníte nejen při sledování sportovních aktivit, ale zejména pro práci s notifikacemi z mobilního telefonu – na rozměrnější obrazovku se vejde podstatně více obsahu.
Podobně, jako se nejdražší chytré náramky pohybují na hranici s hodinkami, se i nejlevnější hodinky dají přirovnat spíše k náramkům. Nejlacinější modely začínají na 300 korunách, avšak takovým hodinkám se doporučujeme spíše vyhnout. Kromě nekvalitního displeje nabídnou jen minimum funkcí a jejich výdrž na jedno nabití často nedosahuje ani jediného dne.
Pokud vynecháme neznačkové a „značkové“ hodinky, pak za pozornost stojí až zařízení s cenovkou kolem tisícikoruny. Za 900 korun lze pořídit například UMiDIGI Uwatch se sledováním srdečního tepu, 1,33″ obrazovkou a třídenní výdrží. Zhruba dalších 400 korun si pak připlatíte za Xiaomi Amazfit Bip Lite s podstatně zajímavější výdrží až 45 dnů.
Nejdražší chytré hodinky bez uzardění překračují hranici dvaceti tisíc korun. Jde například o produkty společnosti Garmin, které kromě obvyklých funkcí poskytují třeba letecké mapy, mají podporu GPS, GLONASS a GALILEO a korigovatelný barometrický výškoměr.
Máte chytré hodinky nebo náramek?
Z výše uvedeného je evidentní, že nejlevnější chytrý náramek si dnes může pořídit prakticky každý, kdo o něj má zájem. Proto se v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze ptáme: máte chytré hodinky nebo náramek?
[gravityform id=“277″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]
V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, proč vlastně máte chytré hodinky nebo náramek. Jaké funkce jsou pro vás důležité, postradatelné či nepostradatelné a k čemu tato zařízení využíváte ve svém každodenním životě?
Hlasovačka z minulého týdne
Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jak zálohujete fotky z mobilního telefonu. Téma vzbudilo velký zájem, což se odrazilo nejen v diskuzi pod článkem, ale i v počtu hlasujících, kterých nakonec bylo velmi solidních 164.
Ukázalo se, že jasným favoritem jsou Fotky Google, pro které hlasovalo 68 % respondentů. Druhé a třetí místo s odstupem sdílejí dvě odpovědi se 27 %: zálohování kabelem či přes Wi-Fi do počítače a záloha do cloudového úložiště. 14 % hlasujících používá k záloze svůj NAS a jen 2 % čtenářů své fotografie nijak nezálohují.
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (40)
Přidat komentář