Máte chytré hodinky nebo náramek? (Víkendová hlasovačka)

Máte chytré hodinky nebo náramek? (Víkendová hlasovačka)

Segment nositelné elektroniky zaznamenává v posledních letech prudký vzestup. Může za to několik faktorů v čele s postupně klesajícími cenami. V rámci této Víkendové hlasovačky se tedy budeme ptát, jestli máte chytré hodinky nebo náramek.

Obsah článku

Máte chytrý náramek?

Podíváte-li se do českých e-shopů, zjistíte, že nejlevnější chytré náramky dnes začínají na částce kolem 300 korun. Pokud si připlatíte stokorunu navíc, můžete mít značkový Xiaomi Mi Band 2, který jsme recenzovali v červnu roku 2018 a získal poměrně kladné hodnocení. Musíme ale podotknout, že v současnosti je již na trhu Mi Band 4 s barevným dotykovým displejem – jeho cena je však téměř dvojnásobná.

Xiaomi Mi Band 4 nabízí barevný displejXiaomi Mi Band 4 nabízí barevný displej

Nejlevnější chytré náramky poskytují zpravidla jen základní funkce, jako je zobrazení aktuálního času a počítání kroků. Poměrně častou a oblíbenou funkcí bývá měření tepové frekvence a uživateli hojně využívané zobrazování notifikací z připojeného mobilního telefonu.

Proto tomu nejdražší chytré náramky s cenou od 3000 korun výše se už pohybují na hranici s chytrými hodinkami. Kromě kvalitnějšího dílenského zpracování nabízejí například podporu GPS, díky které je lze využít k měření a záznamu trasy absolvované v rámci sportovní aktivity.

Máte chytré hodinky?

Jednou z největších výhod hodinek proti náramkům je obvykle výrazně větší displej. Ten oceníte nejen při sledování sportovních aktivit, ale zejména pro práci s notifikacemi z mobilního telefonu – na rozměrnější obrazovku se vejde podstatně více obsahu.

Podobně, jako se nejdražší chytré náramky pohybují na hranici s hodinkami, se i nejlevnější hodinky dají přirovnat spíše k náramkům. Nejlacinější modely začínají na 300 korunách, avšak takovým hodinkám se doporučujeme spíše vyhnout. Kromě nekvalitního displeje nabídnou jen minimum funkcí a jejich výdrž na jedno nabití často nedosahuje ani jediného dne.

Pokud vynecháme neznačkové a „značkové“ hodinky, pak za pozornost stojí až zařízení s cenovkou kolem tisícikoruny. Za 900 korun lze pořídit například UMiDIGI Uwatch se sledováním srdečního tepu, 1,33″ obrazovkou a třídenní výdrží. Zhruba dalších 400 korun si pak připlatíte za Xiaomi Amazfit Bip Lite s podstatně zajímavější výdrží až 45 dnů.

Xiaomi Amazfit Bip Lite lákají na 45denní výdržXiaomi Amazfit Bip Lite lákají na 45denní výdrž

Nejdražší chytré hodinky bez uzardění překračují hranici dvaceti tisíc korun. Jde například o produkty společnosti Garmin, které kromě obvyklých funkcí poskytují třeba letecké mapy, mají podporu GPS, GLONASS a GALILEO a korigovatelný barometrický výškoměr.

Máte chytré hodinky nebo náramek?

Z výše uvedeného je evidentní, že nejlevnější chytrý náramek si dnes může pořídit prakticky každý, kdo o něj má zájem. Proto se v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze ptáme: máte chytré hodinky nebo náramek?
[gravityform id=“277″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]
V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, proč vlastně máte chytré hodinky nebo náramek. Jaké funkce jsou pro vás důležité, postradatelné či nepostradatelné a k čemu tato zařízení využíváte ve svém každodenním životě?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jak zálohujete fotky z mobilního telefonu. Téma vzbudilo velký zájem, což se odrazilo nejen v diskuzi pod článkem, ale i v počtu hlasujících, kterých nakonec bylo velmi solidních 164.

Jak zálohujete fotky z mobilního telefonu?Jak zálohujete fotky z mobilního telefonu?

Ukázalo se, že jasným favoritem jsou Fotky Google, pro které hlasovalo 68 % respondentů. Druhé a třetí místo s odstupem sdílejí dvě odpovědi se 27 %: zálohování kabelem či přes Wi-Fi do počítače a záloha do cloudového úložiště. 14 % hlasujících používá k záloze svůj NAS a jen 2 % čtenářů své fotografie nijak nezálohují.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)