Menu

MoboPlayer přináší přehrávání v plovoucím okně

Multimediálních přehrávačů pro Android je nespočet – ostatně věnovali jsme jim i v rámci cyklu SvětAndroida doporučuje, kdy redaktoři nominovali osm a čtenáři dalších sedmnáct aplikací. Jen jeden z nich ale nově nabízí funkci “pop-up play”, neboli přehrávání videa v plovoucím okně. V tomto režimu, kromě toho, že názorně ukazuje fungující multitasking, může uživatel na displeji sledovat video, a při tom provádět další činnosti. Dosud byla funkce “pop-up play” k vidění pouze na Samsungu Galaxy S III,  ale přehrávač MoboPlayer ji po poslední aktualizaci přináší na všechna zařízení s Androidem 1.6 a vyšším.

Připomeňte si, jak Samsung právě “pop-up play” propagoval v reklamním spotu.

Proč byste měli chtít přehrávač s funkcí přehrávání v plovoucím okně? Například pokud si chcete přečíst zajímavý článek, nebo odpovědět na e-maily, a současně byste rádi sledovali klipy z Youtube. Nebo jestliže chcete odpovědět na textovou zprávu, aniž byste museli přestat sledovat rozkoukaný film. Nebo opačně: sledujete video z nudné přednášky a chcete si paralelně s tím číst na webu. Další příklad jistě vymyslíte sami :).

Jak přehrávání v plovoucím okně funguje? Jednoduše: stačí během přehrávání stisknout tlačítko [Domů]. Nechybí ani možnost změny velikosti a umístění plovoucího okna, dvojím tapnutím přehrávání pozastavíte.

MoboPlayer
Mobo Team
Verze1.3.220 (29. 7. 2012)
Velikost3,5 MB
1.6+


Zdarma

Zdroj: AndroidPIT a Android Phone Fans.

 

Komentáře

Marek

Marek

31.7.2012 7:29

A ted az s tim prijde Apple, tak zazaluje Samsung i tohoto vyrobce, protoze popup video mel zajiste prvni on!

vidorel

vidorel

31.7.2012 7:41

Aplikace Super Video přehrává v plovoucím okně už dávno.

Invoker

Invoker

31.7.2012 8:24

Jen by me zajimalo,kdo z Vas sleduje film pri psani SMS ?? =o)))

Jiří

Jiří

31.7.2012 9:17

mám SGS 3 a reálně jsem funkci nevyužil ani jednou. A popravdě o jejím praktickém využití silně pochybuji :-). Je to spíše jen taková fičůra…

opicak

opicak

31.7.2012 11:03

Tohle jsem pred pul rokem hledal. Treba kdyz sleduju nejaky serial a prijde mail, tak opravdu nemusim prerusovat sledovani a klidne odepisu.

A hlavni uziti je pri zkouskovem, kdy se clovek uci z videi a potrebuje vlastne jen zvuk, pripadne si neco potrebuje dohledat.

Mira

Mira

31.7.2012 16:03

Na telefonu je to k smichu :D

Ale na takovem 10″ tabletu se to vyuzije.

blee

blee

31.7.2012 19:57

Je to hezký, ale když mám video v pop up, tak mi nereagují softwarová tlačítka zpět, home ani multitask, takže to trošku postrádá smysl.

Michal S.

Michal S.

1.8.2012 22:40

A přehrávač Floating Player tuto funkci má už od doby, kdy S3 teprv přicházel na první testy českých redakcí, v té době jsem si ju také stáhl na moju S2, ale reálně jsem to také snad ještě nevyužil… :D

RSS (komentáře k článku)