Menu

Sony Xperia U, GO a Sola dostávájí aktualizaci na ICS

Nové (přesto ne nejnovější) verze systému Android se tentokrát dočkají majitelé přístrojů Xperia Go, Xperia U a Xperia Sola, kteří dostanou do svých miláčků systém Android 4 s označením Ice Cream Sandwich.

Kromě samotné novější verze systému přibylo ještě pár menších změn, které se týkají zamykací obrazovky, tlačítka pro nedávno spuštěné aplikace, aplikací pro správu multimédií od Sony, změn velikosti Widgetů, měření přenesených dat a lepší výdrže baterie.

Aktualizaci je potřeba do přístroje nahrát přes Sony PC Companion prostřednictvím počítače. Aktualizace budou probíhat postupně několik týdnů v různých regionech.

Už jste se dočkali aktualizace na ICS na některém z těchto přístrojů?

zdroj: blogs.sonymobile.comandroidcentral.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (Vakek) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

 

Komentáře

Zdeněk

Zdeněk

5.12.2012 20:53

Díky za info chlapi!! Vydání českého ICS u Soly je pro mě totiž rozhodujícím kritériem pro koupi :))

Pokud sem někdo napíšete své dojmy s novým FW (hlavně spotřebu, rychlost a Glove mode) budu jenom rád. Během následujících 14 dnů pro něho totiž asi poběžím do obchodu.

MichalS

MichalS

6.12.2012 18:38

Tak jsme se dočkali…

ICS na oficiální distribuci Xperia SOLA. První postřehy:
– FloatingTouch funguje přesně jak má. Vyzkoušeno v rukavicích a 100% OK
– Poprvé jsem byl zděšen ze sekání plochy při přesunu ale dělá to pouze živá tapeta “CosmicFlow”, ostatní se zdají být OK.
– prohlížení galerií se mi zdá rychlejší.
– rotační animace při přechodech menu/aplikace kupodivu vypadá dobře a neseká se
– co se týče využití paměti tak Advanced Task Killer mi hlásí při běžném provozu 50-70 MB volného, předtím to bylo cca o 20MB víc.
– Galerie přejmenovaná na Album (prostě inovace bez legrace)
– Aplikace se nezdají být nějak zabržděné nebo nefunkční, vše jede jak má
– pokud máte na plše složku se zástupci plaikací tak ta už se při rozbalování neseká. Rozbaluje se plynule
– Osobně mi vadí změna funkce pravého tlačítka pod displejem ale je to asi jen o zvyku

Zítra cestou do práce otestuju GPS a pak ještě dám vědět ohledně výdrže baterie. Prozatím bych řekl že ICS není pro SOLU krok zpět :) Pokud máte někdo jiné postřehy tak sem s nima.

M.

Pavel U

Pavel U

17.12.2012 9:18

Dobrý den,
mám dotaz zda máte někdo Xperia Go od T-Mobile a máte již (oficiálně – přes PC Companion apod.) Andorid 4 – ICS ?
Po reklamaci se mi konečně (přesně 30 den) Xperia GO vrátila a tak jsem zkusil aktualizaci na ICS a nic. Tak nevím zda dělám někde chybu nebo ještě stále není od T-Mobilu uvolněn…

Majkl

Majkl

19.1.2013 21:54

má už někdo aktualizaci na českym Učku? samozřejmě nemyslim ty od operátoru ale z volnýho prodeje… já teda pořád nic :///

ondra

ondra

20.1.2013 13:59

dobrý den, já mám sony xperia U a aktualizace mi neproběhla a už jsem se naštval a telefon jsem dal na reklamaci že nejde aktualizovat a oni jenom přehrají software a je to vřele to doporučuji

Blus

Blus

21.1.2013 18:36

Takže říkáš že mám poslat telefon na reklamaci aby mě dali androida 4.0 oni mi to jen aktualizujou a zase vrátěj nebo ovše příjdu? to znamená že když mám mobil z internetu koupenej tak mi ho můžou poslat aš za měsíc?

Marek

Marek

15.5.2013 12:13

já jsem svuj telefon poslal do arvata a stejne me to poslaly nazpátek….mám pry pořád čekat :D…. je to pičovina a už na to seru …mám xperia U koupenou v čr…ať jdou srát

RSS (komentáře k článku)