Sony uvedlo model Xperia L4. Bude za svou cenu lákavý?

Sony Xperia L4 parametry

AKTUALIZOVÁNO: Už víme cenu.

Japonská společnost Sony dnes představila nového zástupce řady telefonů L. Ještě před pondělní tiskovou konferencí, která má být náhradou za zrušenou účast na MWC 2020 v Barceloně, pustila do světa informace o telefonu Xperia L4. Nový zástupce této nižší třídy telefonů zaujme několika parametry, většinou však trochu negativně. Možná jsme až moc rozmlsaní posledními hi-tech novinkami, ale Sony pravděpodobně mělo i navíc. Podprůměrné parametry Sony Xperia L4 může vyvážit celkem nízká cena. Je stanovena na 4 999 Kč. Za takovou sumu bude telefon konkurentům velmi těžko odolávat, ale na trhu si místo najde. Ale přiznejme si, že asi hlavně u fanoušků značky. Pojďme se v rychlosti podívat na jeho specifikace a design.

Sony Xperia L4 barvy

Sony Xperia L4 parametry

  • Android 9
  • 6,2″ IPS displej
  • čipset MediaTek Helio P22
  • 3 GB RAM / 64 GB úložiště
  • fotoaparáty 13 Mpx hlavní + 5 Mpx ultraširoký + 2 Mpx hloubkový
  • baterie 3850 mAh
  • NFC, LTE, USB-C, jack konektor

Introducing Xperia L4

Introducing Xperia L4

Telefon se snaží zaujmout zejména trojicí fotoaparátů. Těm asi není co vytknout. Zajímavý je také hodně “dlouhý” displej, který má poměr stran 21:9. Trochu se ale divíme zařazení dva roky starého čipsetu, celkem slabé baterie a Androidu 9. Ale nebudeme předem soudit, třeba to bude i s ohledem na cenu pro některé zákazníky skutečně dostačující. Mezi další zvláštnosti patří výřez v displeji. Zatímco se ostatní firmy od toho designového řešení vzdalují, Sony ji použili do řady L poprvé. Naopak se nám celkem zamlouvají barvy (černá a modrá) a jejich matné provedení. Dobře vypadá celá zadní strana.

Co říkáte na specifikace tohoto telefonu od Sony?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)