Sony Xperia 10 III oficiálně: střední třída s dobrými fotoaparáty a OLED displejem

nový mobil sony střední třída

Sony na dnešní tiskové konferenci kromě vlajkových modelů Xperia 1 III a Xperia 5 III představila oficiálně také telefon Xperia 10 III. Jedná se o klasického nástupce modelu Xperia 10 II. Jde tedy o telefon střední třídy, který ale svou výbavou rozhodně nezklame. Škoda jen, že jsme se nedočkali oficiální ceny.

Sony Xperia 10 III oficiálně

Dominantou Xperia 10 III je 6″ OLED displej s Full HD+ rozlišením a 60 Hz obnovovací frekvencí. Sony se tradičně rozhodlo také pro poměr stran 21: 9, ovšem dokázala zmenšit rámečky okolo displeje. Telefon je tak o něco kompaktnější než předchozí verze. Displej i zadní strana je chráněna ochranným sklem Gorilla Glass 6. Na ní se nachází také modul se třemi fotoaparáty. Hlavní snímač disponuje rozlišením 12 MPx a světelností f/1,8, což je poměrně slušné číslo. K dispozici je také 8 MPx ultraširoký fotoaparát a 8 MPx teleobjektiv.

V útrobách telefonu tiká čipset Snapdragon 690 spolu s 6 GB RAM a 128 GB úložištěm. To je navíc možné rozšířit skrz microSD kartu. Jde o vůbec první Sony Xperia telefon střední třídy s podporou 5G sítí. O výdrž se pak stará 4 500 mAh baterie a systémem je samozřejmě nejnovější Android 11. Telefon bude k dispozici v bílé, modré, růžové a černé barevné variantě. Jak již bylo řečeno v úvodním odstavci, cenu zatím neznáme. Sony by ji mělo zveřejnit začátkem léta.

Jak se vám nový Sony mobil zamlouvá?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)