Dorazí skládací XPERIA? Sony začíná lákat na nový telefon

Sony
  • Veletrh MWC se nezadržitelně blíží a své novinky na něm představí řada výrobců
  • Už dlouhé roky právě na tomto veletrhu představuje svoje novinky Sony
  • V letošním roce by výrobce mohl představit svou první skládačku

O společnosti Sony a mobilních telefonech XPERIA většinou celý rok téměř nevíme, vychází o nich minimum článků, neprobíhají žádné větší marketingové kampaně. Výrobce má navíc velmi úzké portfolio, vždyť i Apple za rok představí více telefonů než Sony.

Budoucnost telefonů Sony by ale měla být výrazně lepší než současnost. Výrobce se pravděpodobně v budoucnosti zbaví označení XPERIA, současně ale na trh vrhne zcela nové mobilní telefony, které překonají své předchůdce a získají si srdce zákazníků. Alespoň tak to výrobce pravděpodobně plánuje

V posledních dnech se stále více diskutuje o prvním skládacím telefonu XPERIA, který by se mohl objevit už na letošním veletrhu MWC. Výrobce tady určitě nový telefon představí, na svých oficiálních kanálech už sdílí přehled telefonů, které za posledních 15 let byly uvedeny na trh a na konci u roku 2024 zůstává otazník. Představení novinek je blízko a Sony na ně začíná lákat právě nyní. Za nejpravděpodobnější ale považuji představení modelu XPERIA 1 VI, který přímo naváže na své předchůdce a o jehož fotoaparátu už jsme krátce psali.

XPERIA F? To už jsem několikrát slyšel!

V představení prvního skládacího telefonu moc nevěřím. Proč? Před veletrh proběhne už za tři týdny a na internet neunikla sebemenší informace o této novince. Je možné, že výrobce si prototypy skvěle hlídá, ale alespoň něco málo už by se pravděpodobně objevilo. V souvislosti se skládací telefonem se často skloňuje označení XPERIA F. Pokud se kolem telefonů Sony pohybujete déle, pak jste označení XPERIA F už jistě slyšeli mnohokráte v minulosti. Pod tímto pojmem se pravidelně „skrývají“ telefony, které si fanoušci sice přejí, ale které Sony nikdy nepředstaví… Už v minulosti se tak měl jmenovat nástupce modelu XPERIA Play.

Pokud se navíc výrobce skutečně chystá rozloučit s označením XPERIA a začít tak říkajíc znovu, nedávalo by mi smysl teď na trh uvést první skládací telefon, který ještě tuto značku ponese. Zkrátka bych rok počkal, zapracoval na vývoji a technologiích a novinku uvedl v roce 2025. Jak to nakonec bude se dozvíme brzy, veletrh MWC proběhne už na konci února.

Kolik telefonů Sony představí na veletrhu MWC?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)