TOPlist

Nová Sony Xperia 1 IV zoomuje jako žádný vlajkový smartphone

Sony Xperia 1 IV zoom specifikace cena

Společnost Sony oficiálně uvedla, mimo jiné i na český trh, dva nové Xperia telefony. Jde o průměrně vybavený a lehký mobil Xperia 10 IV a zejména pak vlajkový model Xperia 1 IV, který se tradičně honosí hlavně skvělými fotografickými schopnostmi. Největší zajímavostí je přítomnost objektivu, který je schopný skutečně fyzického zoomování, což je věc, kterou současný svět chytrých telefonů nezná (i když pár nepříliš úspěšných pokusů pamatuje).

Xperia 1 IV 5G je vybavena celkem třemi zadními objektivy: 16 mm ultraširokoúhlým objektivem, 24 mm širokoúhlým objektivem a zmíněným jedinečným objektivem se skutečným optickým
teleobjektivem se zoomem 85 – 125 mm, který reálně poskytuje přiblížení v násobcích 3x až 5,2x. Světelnost má přitom škálu F2.3 – F2.8, což dělá z foťáku ve světě smartphonů opravdu unikátní nástroj.

Xperia 1 IV Official Product Video – Speed is everything ​

Xperia 1 IV Official Product Video – Speed is everything ​

Kromě této výjimečnosti láká telefon například na špičkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, baterii s kapacitou 5 000 mAh a podporou 30W nabíjení (15W bezdrátové), paměťovou kombinaci 12/256 GB a v neposlední řadě na šestiapůlpalcový 4K HDR displej s frekvencí 120 Hz. Ve 4K při 120 FPS a s HDR dokáže mobil i natáčet.

Sony Xperia 1 IV zoom specifikace cena fotoaparáty

Xperia 1 IV 5G bude na trhu od poloviny června 2022 za doporučenou cenu 35 990 CZK. A to v černé, fialové a bílé variantě. U vybraných partnerů získáte v rámci předobjednávky spolu s telefonem sluchátka WH-1000XM4 v černé barvě. Potvrdily se dřívější drby o absencí nabíjecího adaptéru, nicméně Sony šlo nakonec v zohledňování životního prostředí ještě dál a v balení tak není ani kabel.

Co říkáte na parametry a cenu nové vlajkové Xperie?

Zdroj: Sony

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)