F.lens prodlouží dosah blesku vašeho telefonu

flens_cocka_ico

Dnešní chytré telefony už prakticky vždy v základní výbavě disponují digitálním fotoaparátem s bleskem. Nejčastěji se jedná o blesk v podobě LED, která má řadu nevýhod – kromě jiných i malý dosah. Právě tento nedostatek chtějí řešit autoři projektu F.lens.

Rozdíl mezi standardním LED bleskem a čočkou F.lens Rozdíl mezi standardním LED bleskem a čočkou F.lens

F.lens: “prodlužovač blesků”

F.lens je nový typ příslušenství k chytrým telefonům, jehož cílem je zvýšit použitelnost integrovaného LED blesku. Technologie LED v současnosti dominuje, neboť je levná a snadno se implementuje. Její nevýhodou je však především malý dosah. Standardní blesk totiž není navržen tak, aby osvětlil vzdálenější objekty. F.lens je v podstatě čočka, která “sbírá” rozptýlené světlo vyzařované LEDkou v jasnější paprsek, schopný osvětlit i několik metrů. Princip dostatečně vyjadřuje následující animace.

F.lens prodlouží dosah blesku vašeho telefonu F.lens prodlouží dosah blesku vašeho telefonu

F.lens se k telefonu připevňuje malými magnety na své zadní straně (instaluje se před optiku blesku), což znamená, že je možné jím osadit pouze zařízení s kovovými zády. Primárně je tento produkt určen pro telefony Apple iPhone a měl by zvládnout i kryty o tloušťce až 2,2 milimetrů. Nainstalovat byste ho měli ale i na mobily s Androidem, které mají zadní stranu či alespoň okolí fotoaparátu z kovu, který přitahuje magnet.

Čočka v praxi Čočka v praxi

Samotná optika je vyrobena ze skla a je uzavřená do pískovaného hliníkového těla, které se na telefonu drží díky drobným ale silným neodymovým magnetům. Produkt je určen jak fotografům, kteří často pořizují snímky ve špatných světelných podmínkách, tak každému, kdo používá svůj mobil jako baterku.

Takto speciální čočka vypadá Takto speciální čočka vypadá

Kde, jak a za kolik F.lens pořídíte?

Autoři zatím sbírají finance na rozjezd výroby na crowdfundingovém portálu Kickstarter. Původně plánovaný limit 20 000 dolarů (cca 480 000 Kč) se jim povedlo těsně překonat a možnost připojit se ke sponzorům a současně i prvním majitelům končí dnes odpoledne. Do Česka si můžete objednat tento “prodlužovač blesku” za cenu 21 eur (asi 570 Kč) včetně poštovného. Předpokládaný termín dodání je červenec tohoto roku.

Zdroj: kickstarter.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)