[CES 2012]: Referenční návrh připravovaného smartphonu od Intelu

ces_2012_new_large

Koncem listopadu minulého roku se do éteru dostala zpráva, že Intel vyvíjí svojí vizi procesorů, které změní svět. Měly být silné a přitom úsporné (něco podobného si bohužel myslel i u svých “Atomových” netbooků). Nyní známe přesné specifikace. Novým procesorem je jmenovec ze světa netbooků – 1jádrový Intel Atom Z2460 s taktem 1,6 GHz a podporou HyperThreadingu. Procesor bude vyráběný 32nm technologií. Bude se tak jednat o výraznou konkurenci 2jádrového Cortex A9 od ARM.  Intel vytvořil referenční model smartphonu, na kterém demonstruje sílu a úspornost v jednom balení. Vzhledově sice nic moc, ale parametry jsou přímo k nakousnutí:

  • 8Mpx. fotoaparát s natáčením 1080p videosekvencí
  • 1,3Mpx. přední fotoaparát
  • HDMI, MicroUSB
  • Android 2.3.7

Více na přiložených fotografiích, podle kterých můžeme usoudit, že se bude jednat o F1 mezi telefony. Baterie bude mít kapacitu 1430 mAh, což dává dobré předpoklady pro dlouhou výdrž.

1

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

[via AndroidPolice]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek