BrMo aneb setkání mobilních vývojářů po brněnsku

poster1-300×196

BrMo – Brno Mobilní. To je přesný výklad zkratky, která je synonymem pro setkání vývojářů mobilních aplikací v Brně. Již potřetí v tomto roce společnost Trinerdis uspořádala tuto událost. Do prostor Fakulty informačních technologií VUT na Božetěchově ulici pozvala dva vývojářské týmy vytvářející mobilní hry. Pořadatelé zajistili výbornou organizaci celé akce včetně občerstvení a závěrečné afterparty.

Prvním hostem byli vývojáři z týmu CUKETA, kteří nyní patří přednímu českému vývojáři webových her – Geewe (ta nyní patří mezi TOP 10 světových vývojářů her pro Facebook). Velmi poutavě popsali drama o cestě ke vzniku jejich hry Age of Defenders, který nazvali “Fail story…“. Jak již název vypovídá, jejich příběh byl plný zajímavých zvratů. Ani těch se CUKETA nezalekla a prezentovala je s úsměvem. V přednášce zaznělo mnoho praktických zkušeností a informací typu: ‘Nic netrvá tak dlouho, jak si naplánujete. Je to nepředstavitelně delší…’. V závěru sdělili, že nyní chystají novou verzi svého opusu a tím nás navnadili na jeho vyzkoušení.

Následující přednášku měl na starost tým Wicked games, který se pravidelně a velmi úspěšně účastní Microsoft Imagination Cupu. V roce 2011 se umístili ve finále v New Yorku na 3. místě se svou hrou FireFighters. V letošním roce se jim s hrou YGGDRASIL: Tree of life, opět podařilo probojovat do finále v Sydney, které bylo desátým jubilejním ročníkem. Kromě zážitků s vývojem hry se s námi podělili také o zkušenostech s touto soutěží (například jaké to je potřást si rukou s S. Ballmerem) a doporučili všem přítomným se zúčastnit.

DSCF8031

DSCF8041

DSCF8057

Máme radost, že se akce neustále rozrůstá a zájemců o mobilní aplikace přibývá. Všem přednášejícím děkujeme za jejich účast obnášející výborné a poučné příběhy. Přejeme jim mnoho úspěchů do budoucna a těšíme se na další setkání začátkem roku 2013.

Zůstaňte naladěni na Twitteru a webu.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (Trinerdis) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)