Androidí telefon s procesorem od Intelu brzy na evropském trhu

intel-atom

Největší výrobce procesorů na světě, Intel, se pokouší dostat své produkty i mezi mobilní zařízení, neboť prodeje těchto zařízení začínají předstihovat prodeje stolních počítačů a notebooků. Prvním přístrojem s procesorem Intel a systémem Android je Lava Xolo X900, který je však určen pouze pro čínský trh. Operátor Orange ale odtajnil informace o blížící se evropské verzi přístroje s kódovým označením Santa Clara. Orange pro událost vydání tohoto telefonu vytvořil i speciální internetovou stránku, kde se můžete přihlásit k odběru informací o tomto přístroji, který by měl co nejdříve dorazit do prodeje.

Orange-Santa-Clara

Přístroj bude pohánět jednojádrový procesor Intel Atom Z2460 běžící na frekvenci 1,6 GHz doplněný 1GB RAM pamětí, velikost vnitřní paměti činí 16 GB a čtyřpalcový displej disponuje rozlišením 1024 x 600 pixelů. Na zadní straně přístroje nechybí 8MPx fotoaparát s automatickým zaostřováním a přisvětlovací diodou, na přední straně přístroje se nachází fotoaparát s rozlišením 1,3MPx. Zatím bude přístroj obsahovat starší verzi systému Android 2.3 Gingerbread, aktualizace by však měla přijít krátce po uvedení přístroje do prodeje.

Podle prvních testů není výkon Intelovského procesoru Atom pro mobilní zařízení vůbec špatný a bude zajímavé sledovat jeho výsledky ve srovnání s několikajádrovými “monstry” ARM.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

zdroj: myandroidchief.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)