WordCamp – jak úspěšně podnikat na internetu s WordPressem (soutěž o dva lístky)

wordcamp wordpress svet androida

Asi si říkáte, co takový WordCamp, neboli akce o systému WordPress, má společného s Androidem? Na první pohled asi nic, ale na ten druhý už mnohé :). Svět Androida jakožto jeden z největších portálů věnujících se Androidu u nás pohání redakční systém WordPress. Přečtete si článek, je to WordPress, odešlete komentář, je tam WordPress, AndroidRoadShow.cz, AndruVision.cz, AndroidRoku.cz a mnoho dalšího, co je spojeno se Světem Androida, je víceméně spojeno i s redakčním systémem WordPress. Dá se říct, že bez WordPressu by nebyl ani Svět Androida, a pokud ano, rozhodně ne v takové podobě, v jaké ho znáte dnes. V redakci jsme si řekli, že je naší mentální povinností to WordPressu trochu vrátit a podpořit ho. Nejlepší cestou je říct o něm ostatním a ideální i skrz nějakou komunitní akci, kterou je v tomto případě WordCamp. Dozvíte se mnoho zajímavého o redakčním systému WordPress, na kterém jsou postavené i velké zahraniční weby (TechCrunch, SlashGear, …), ale také se setkáte se zajímavými lidmi, kterým k úspěchu pomohl právě WordPress.

 

Co je to WordCamp?

Je to akce zaměřená na redakční systém WordPress, kde se dozvíte, jak velice rychle, levně a efektivně realizovat váš projekt a webové stránky. Rozšířenost WordPressu je obrovská a vzhledem k tomu, že většinu věcí si zvládnete udělat sami bez znalosti programování, je zde mnoho uživatelů typu “udělej si sám”, kteří vám poradí nejenom v začátcích. Na druhou stranu jsou zde ale i profesionálové, kteří dokážou WordPress nastavit a “přiohnout” takových způsobem, že bude vyhovovat i náročnějším projektům a velkým profesionálním webům.

Příští týden, čili 28. února, se bude konat už druhý WordCamp, za kterým stojí trojice organizátorů bigdrobek.commusilda.cz a tomasponer.cz. Některé už jsem měl možnost poznat osobně a musím říct, že to nejsou žádná ořezávátka, a to jak po stránce WordPressu, tak po stránce businessu. Podobných WordPress akcí není mnoho, a tak se může stát, že se lístky velmi rychle vyprodají, doporučuji tedy neváhat.

wordcamp wordpress

 

Proč jít na WordPress akci?

Zodpovězení této otázky už necháme na vás. My vám ale prozradíme, že se můžete těšit na několik přednášek rozdělených do dvou kategorií podle uživatelského skillu (uživatel, developer). Přítomni budou i zahraniční speakeři, kteří na WordPressu postavili svůj úspěšný business plán a jsou ochotni se podělit o zkušenosti. Chybět nebude ani občerstvení nebo afterpárty. Svět Android se rozhodl tuto akci podpořit v podobě mediálního partnera, takže v případě zájmu se můžete setkat i s námi :).

Upoutávkové video:

WordCamp Praha 2015

WordCamp Praha 2015

 

Kdy, kde a za kolik?

WordCamp se koná příští týden, konkrétně v pátek 28. 2. v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze (vchod z Italské ulice). Aktuální cena lístku je na lidových 599 Kč, a to jen díky sponzorovi, který hradí většinu provozních nákladů. Pokud vás tato akce zaujala, nebo si rovnou chcete koupit lístek, doporučuji navštívit oficiální stránky www.prague.wordcamp.org/2015/, kde se dozvíte mnohem více informací.

 

Soutěž o dva lístky – pokud nám do komentářů napíšete, v čem podle vás systém WordPress vyniká a proč má smysl na něm stavět váš web, tak dva z vás vybereme a jdete na WordCamp zadarmo.

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)