TOPlist

Galerie: Čech vyhrál světovou soutěž ve focení Huawei mobilem

Huawei focení soutěž NEXT-IMAGE Awards Zdeněk Dvořák

Společnost Huawei, ve spolupráci s odbornou porotou, před pár dny ukončila a vyhodnotila pátý ročník celosvětové talentové soutěže NEXT-IMAGE Awards. Rozhodnutí o nejlepších autorech fotografií pořízených pomocí telefonů této značky mělo velmi významnou českou stopu. Mezi tři výherce „Global Prize“ (a mimo jiné i nové držitele grantu na 10 tisíc dolarů na vlastní umělecký rozvoj) patří také Čech Zdeněk Dvořák, který v rámci své přihlášky poslal celý set fotografií dokumentující porod jeho dcery. Jeho snímek „Jsem otec!!!“ získal v soutěži hlavní cenu a byl vyhodnocen odbornou porotou jako fotografie roku.

Jsem otec!!! Zdeněk Dvořák NEXT-IMAGE Awards 2021Vítězná fotografie NEXT-PHOTO Awards 2021

„Jsem fotograf samouk, který prošel několika kurzy, ale hlavně jsem se učil metodou pokus omyl. Nyní se živím převážně focením dětí ve školkách a fotografováním svateb. Fotky dokumentující porod jsem pořizoval dnes již stařičkým Huawei P9. Byl to můj první dobrý fotomobil. Mám ho pořád doma a nikdy se ho nezbavím. Vždy když ho uvidím, připomene mi ten den a i toto vítězství. Přihlásil jsem celý set, který zachycuje více jak 30 hodin, než se dcera narodila. To se jednou fotografií zachytit nedá. Měl jsem tu výhodu, že už jsem jednou u porodu byl, věděl jsem tak, co asi přijde,“ popisuje autor vznik série černobílých fotek, ze které vítězný snímek pochází.

Oceněný Zdeněk Dvořák je milovníkem dokumentárních filmů a fotografování skoro třicetihodinového porodu své dcery pro něj bylo velkým životním dílem. „Nejprve jsem si chtěl nechat fotografie pro sebe, ale přišlo mi škoda je neposlat dál. Vyvolávaly ve mě emoce a já tím chtěl ocenit svoji ženu. Fakt, že fotografie zaujaly, je asi dobré znamení kladných emocí,” dodává. NEXT-IMAGE Awards je největší soutěžní událostí pro amatérské fotografy, kteří vytváří svá díla pomocí chytrého telefonu. Od založení v roce 2017 už oslovila přes 3,2 milionů nadšenců.

Který snímek ze série se nejvíce líbí vám?

Zdroj: TZ Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)