Rusové zbrojí: YotaPhone 2 může být představen na MWC 2014

yotaphone_ico

Když ruská společnost Yota Devices představila na loňském CESu svůj YotaPhone, vzbudila poměrně velkou pozornost. Telefon s displeji na obou stranách, na jedné tradiční LED (720 x 1280 obrazových bodů), na druhé e-ink (360 x 640 obrazových bodů), je přeci jen hodně neobvyklý.

Vývoj první generace smartphonu YotaPhone začal již v roce 2010 a prototyp byl představen novinářům na výstavě Consumer Electronic Show v Las Vegas až v lednu 2013. Na pultech prodejen se YotaPhone objevil teprve v prosinci, a to ne za zrovna lidovou cenu 19 900 ruských rublů (v přepočtu bez daně a cla asi 11 100 Kč).

Prvním majitelem se pak stal ruský předseda vlády Dmitrij Medveděv, během prosince a ledna se prodalo dvanáct tisíc kusů. Na telefonu běží operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean, srdcem je dvoujádrový procesor Qualcomm na 1,7 GHz, má 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště.

Podle ruského serveru Kommersant možná Yota Devices představí na veletrhu Mobile World Congress druhou generaci tohoto nestandardního chytrého telefonu. Informace údajně pochází ze dvou zdrojů, které znají plány Yota Devices a viděly koncept zařízení. Telefon prý nabídne větší obrazovky (první generace má úhlopříčku displejů 4,3″), navíc druhý displej bude plně dotykový. Zařízení prý navíc vypadá “po všech stránkách lépe než první verze.”

Bohužel tiskové oddělení Yota Devices odmítlo komentovat jakékoli informace, takže se musíme spolehnout pouze na důvěryhodnost zdrojů. Naštěstí čekání nepotrvá příliš dlouho – MWC 2014 začíná již toto pondělí, takže pokud Rusové představí druhou generaci YotaPhone, budeme to vědět již za několik málo dnů. Na místě budeme mít své redaktory, kteří budou informovat o všech novinkách, takže nechcete-li o nic přijít, “zůstaňte naladěni” a sledujte náš web!

Zdroj: Droider, Kommersant.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)