Xiaomi Scooter 4 Ultra je fantastická koloběžka se šíleným dojezdem a vysokým výkonem

Xiaomi Scooter 4 Ultra

Xiaomi na své akci v Barceloně představilo kromě nových telefonů řady Xiaomi 13 také sluchátka, chytré hodinky a v neposlední řadě koloběžku Xiaomi Scooter 4 Ultra, přičemž právě tento dopravní prostředek patřil mezi to nejlepší, co čínská firma odhalila.

Xiaomi Scooter 4 Ultra je nejvýkonnější koloběžka tohoto čínského výrobce a chlubí se velmi dobrými papírovými specifikacemi, solidními tlumiči, slušným dojezdem, avšak také poměrně vysokou cenou. Výkon firma na konferenci uvedla až 940 W, což ale dokáže koloběžka vyprodukovat v kratším čase. Standardní výkon ale činí přesto slušných 500 W.

Xiaomi Scooter 4 Ultra kolobezka

Rychlost je stejně jako u nižších modelů elektronicky omezená na 25 km/h. Co ale jistě potěší je dojezd, který činí až 70 km. Zda je to pravda samozřejmě ukáže až praxe, ale oproti třeba Xiaomi Scooter 4 Pro je zde rozdíl celých 25 km, což je na poměry elektrických koloběžek dost velký rozdíl.

Na výběr dostanete z několika jízdních režimů, což bude mít samozřejmě vliv na výsledný dojezd – Walk, Standard, Sport a Sport+. Na konferenci se hovořilo také o novém systému tlumičů, který se má postarat o maximální komfort i při přejíždění větších nerovností nebo prahů. Samozřejmostí je rovněž certifikace IP55 a maximální váha je daná do 120 kg. Udávaného dojezdu pak docílíte dle firmy při váze 80 kg a rychlosti 15 km/h. Koloběžka se bude prodávat pravděpodobně i u nás a to za 999 eur, což je asi 23 500 korun.

Ride bold and explore ahead | Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Ride bold and explore ahead | Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nová koloběžka od Xiaomi?

Zdroj: vlastní, tisková konference

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)