Viděli jsme Lucid Air. Jde proti Tesle a má dojezd přes 800 km

lucid air auto

Na veletrhu MWC v Barceloně se kromě telefonů, gadgetů, IoT a dalších vychytávek tu a tam objeví také vůz. Letos do Katalánska zamířila firma Lucid se svým modelem Air Dream Edition, který se postaví dalším prémiovým elektromobilům, například Tesle Model S či Porsche Taycan. Už nějakou dobu známe také evropské ceny.

Lucid Air Dream Edition se vyrábí ve dvou verzích – Range a Performance, vždy s pohonem všech kol. Už z označení můžeme poznat, který z nich lépe pojede a se kterým dojedete dál.

Ani v jednom případě ale neuděláte chybu. V případě Range totiž ujedete na jedno nabití až 837 km (na 19″ kolech) a dostanete naprosto nesmyslných 933 koní (696 kW). U výkonnější Performance pak dojezd činí až 758 km a v případě potřeby z něj dostanete 1 111 koní. Takový výkon znamená výstřel z 0 na 100 za přibližně 2,5 sekundy, z čehož se vám s největší pravděpodobností bude dělat zle.

Designem nás Lucid Air Dream Edition oslovil, zejména přední strana s linkou světel vypadá futuristicky. Interiér je samozřejmě tvořen z prémiových materiálu a dominuje mu několik různých displejů, ať už se bavíme o tom u středové konzole nebo kokpitu.

Poznámka redakce

Elektromobilita a mobilní technologie mají úzkou spojitost. Nejsme pouze Svět Androida, ale také Svět Zítřka. Nejnovější technologie nás baví a podobným projektům fandíme, proto nás Lucid zaujal na tolik, abychom vás o něm informovali.

The Lucid Air Dream Performance is More Than a Fast EV – It’s a Great Luxury Car (POV First Drive)

The Lucid Air Dream Performance is More Than a Fast EV - It's a Great Luxury Car (POV First Drive)

Za prémiový vůz si ale nechá Lucid tučně zaplatit a ze všech tří zmíněných automobilek je nejdražší. Model Lucid Air Dream Edition, který můžete vidět na fotografiích se v Evropě prodává za cenu 218 000 EUR, tedy asi 5 150 000 Kč. Ušetříte tedy dokonce i při koupi Porsche Taycan Turbo S, za který si německá automobilka řekne v Česku 4 915 000 Kč. Muskova Tesla Model S Plaid pak vychází na přibližně 3 300 000 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dali byste přednost Porsche či Tesle před Lucidem?

Zdroj: vlastní, Lucid

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)