S Wear OS hodinkami má přijít další velký výrobce! Ukáže je nečekaně brzy

oneplus wear os
  • OnePlus údajně pracuje na chytrých hodinkách se systémem Wear OS
  • K představení by mohlo dojít na veletrhu MWC v Barceloně
  • Pod kapotou má tikat čip Snapdragon W5 Gen 1

Společnost OnePlus se i letos chystá na veletrh MWC do Barcelony, který se bude konat na konci února a údajně má pro nás přichystané jedno překvapení. Mimo OnePlus 12 má totiž uvést druhou generaci svých chytrých hodinek – OnePlus Watch 2. Ty vypadají alespoň soudě dle uniklých parametrů velmi slibně a mohly by napravit nepříliš dobrou pověst první generace.

Jednou z nejzajímavějších změn, kterou mají OnePlus Watch 2 přinést, je přechod na operační systém Wear OS. Tento krok otevírá dveře pro širší integraci s ekosystémem aplikací a funkcí, které jsou dostupné pro Android. Podle úniků má jít navíc o nejnovější verzi, tedy Wear OS 4. Srdcem hodinek OnePlus Watch 2 má být čip Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, což je aktuálně nejvýkonnější čipset pro hodinky s operačním systémem od Googlu, přední stranu má obklopovat 1,43″ AMOLED displej.

oneplus watch 2

Přechod OnePlus na Wear OS je logickým krokem, který umožňuje lepší integraci s ekosystémem Googlu a nabízí hromadu funkcí, což se o původních OnePlus Watch s proprietálním operačním systémem říci nedá. Designově jsou docela povedené, ale moc toho neumí a spíše by se daly zařadit do kategorie náramků.

Je na trhu prostor pro další Wear OS hodinky?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)