Google oznámil hned devět novinek pro Android a Wear OS

Google Android Wear OS novinky MWC 2023

Společnost Google využila konferenci MWC 2023 v Barceloně k oznámení novinek pro systémy Android a Wear OS. A není jich zrovna málo. Jde o celkem devět vylepšení či úplně nových funkcí, které se týkají telefonů, tabletů hodinek a dokonce i Chromebooků. Pojďme si všechny tyto novinky představit tak, jak je společnost prezentuje na svém blogu…

Novinky v systémech Android a Wear OS

Widget pro jednotlivé poznámky v Google Keep. Pomůže rychle spravovat poznámky a odškrtávat seznamy úkolů přímo z domovské obrazovky. Tento widget zobrazuje připomenutí, barvy pozadí a obrázky přidané k poznámkám z aplikace Keep a zároveň se synchronizuje s chytrými hodinkami, takže vám neunikne ani jeden krok.

Dvě nové zkratky pro Google Keep ve Wear OS. Pokud máte po ruce chytré hodinky se systémem Wear OS, Google Keep v něm nabídne dvě nové zkratky. Pomohou vytvářet poznámky a seznamy úkolů jednoduchým klepnutím na ciferník hodinek.

Podepisování PDF v aplikaci Disk Google. O této novince jsme již nedávno informovali. V aplikaci Disk Google pro Android můžete k anotování souborů PDF používat stylus nebo i prst.

Potlačení hluku v Google Meet na Androidu. Služba Google Meet nyní na více mobilních zařízeních se systémem Android nabízí potlačení hluku během hovoru – odfiltruje rušivé zvuky z pozadí (například zvuk blízké stavby nebo sekačky na trávu), zatímco vy mluvíte.

Fast Pair pro Chromebooky. Funkce Fast Pair brzy umožní připojit nová sluchátka Bluetooth k vašemu Chromebooku jediným klepnutím. A pokud jste si již nastavili sluchátka v telefonu se systémem Android, Chromebook se k nim také automaticky připojí.

Nové kombinace v Emoji Kitchen. V aplikaci Emoji Kitchen jsou nyní k dispozici nové variace emoji, které můžete kombinovat, remixovat a sdílet jako samolepky přes klávesnici Gboard.

Animace v aplikaci Peněženka Google. Brzy se v aplikaci Peněženka Google objeví nové zábavné animace při placení klepnutím. Pomohou potvrdit úspěšné transakce v obchodě.

Zvětšování obsahu v Google Chrome. Nově můžete snadno zvětšit velikost obsahu v prohlížeči Chrome – včetně textu, obrázků, videa a interaktivních ovládacích prvků – až o 300 % podle svých zrakových preferencí. Preferovanou velikost obsahu můžete uložit jako výchozí, abyste ji nemuseli měnit při každém otevření prohlížeče Chrome.

Nové režimy usnadnění ve Wear OS. Systém Wear OS 3+ představí dva nové režimy zvuku a zobrazení, které zpříjemní používání hodinek vizuálně či sluchově indisponovaným uživatelům. Mono-audio může pomoci omezit dezorientaci způsobenou rozděleným zvukem, zatímco režimy korekce barev a stupňů šedi vám poskytnou větší výběr pro displej hodinek.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které novinky využijete nejvíc?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)