OnePlus ukázalo na MWC nádherný mobil s unikátním chlazením

oneplus 11 concept telefon

I OnePlus mělo svůj stánek na MWC v Barceloně, kde se chlubilo samozřejmě řadou OnePlus 11, ale třeba také tabletem OnePlus Pad nebo konceptem OnePlus 11 Concept. Ten nás zaujal nejen svým designem, ale hlavně vodním chlazením, které je (co se týče spotřební elektroniky) využíváno hlavně u stolních počítačů. V minulosti to zkoušelo třeba Xiaomi se svou řadou Black Shark nebo dokonce Samsung u některých starších vlajkových modelů se Snapdragonem (jmenovitě např. Galaxy S7), ale nikdy se u mobilů úplně neuchytilo. U OnePlus je ale poskládáno dosti odlišným způsobem.

OnePlus tuto technologii nazvalo Active CryoFlux a hlavní výhodou je značné snížení teploty. Oproti běžnému modelu až o 2,1 stupně Celsia, což v praxi nejen ušetří baterii a urychlí její nabíjení, ale přidá také 3-4 FPS při hraní náročných her.

oneplus 11 pro concept

Zadní strana je průhledná, díky čemuž lze vidět, jak kapalina proudí telefonem. Je jasné, že se OnePlus snažilo myslet i na design, což je vidět u podsvícení nejen trubic, ale také modulu fotoaparátu.

OnePlus 11 Concept Introduction with Active CryoFlux

OnePlus 11 Concept Introduction with Active CryoFlux

Zatím není jasné, zda firma tuto technologii využije pro masovou výrobu, v každém případě je zajímavé vidět nové nápady a technologie, které třeba minimálně u herních telefonů mohou dávat smysl.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dává vám kapalinové chlazení u mobilů smysl?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)